Ponedjeljak, 13.01.2025 | 07:22
IZVOR: telegraf.rs

Volkswagen najavio električni automobil od 20.000 EURA - Ovo su DETALJI

Volkswagen je spremio pravu revoluciju na evropskom tržištu, najavljujući dva nova modela električnih vozila koji će biti pristupačni široj populaciji - ID.2 po cijeni manjoj od 25.000 eura i još povoljniji model, najvjerovatnije nazvan ID.1, koji će koštati ispod 20.000 eura.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Martin Sander, šef prodaje njemačkog automobilskog giganta, nedavno je u intervjuu za Automotive News iznio zanimljive tvrdnje o pouzdanosti električnih vozila.

"Električna vozila su mnogo pouzdanija od automobila sa motorima sa unutrašnjim sagorijevanjem", istakao je Sander, dodajući da je najbolji način da se ljudi uvjere u to - testiranje vozila.

Stvarnost na tržištu ipak pokazuje drugačiju sliku. Nedavno istraživanje Consumer Reports-a, koje je obuhvatilo oko 300.000 vlasnika automobila, otkrilo je da električna vozila imaju 42 posto više problema u odnosu na klasične automobile. Ipak, ovo predstavlja značajan napredak u odnosu na prethodnu godinu, kada je ta razlika iznosila čak 79 procenata.

Snaga nove električne game

Uprkos izazovima, Volkswagen bilježi impresivne rezultate na evropskom tržištu. ID.7, najnoviji električni model kompanije, već ima više porudžbina nego tradicionalni Passat. Posebno se ističe ID.3 u GTX izdanju, koji prema Sanderovim riječima nadmašuje konkurenciju u nekoliko ključnih aspekata - ima veći domet od Tesla Model Y, bolje performanse od Golfa GTI i brže punjenje od BMW i4.

Kompanija očekuje da će ove godine čak četvrtina njihovih isporuka u Evropskoj uniji biti vozila sa nultom emisijom. Volkswagen već drži lidersku poziciju u prodaji električnih vozila u Njemačkoj, a prošlog oktobra bio je najprodavaniji proizvođač električnih automobila u Norveškoj.

Za vlasnike koji još uvijek oklijevaju da pređu na električna vozila, Sander predlaže jednodnevni test koji bi, kako kaže, trebalo da pokaže jednostavnost punjenja i njegovu brzinu. Sa novim, pristupačnijim modelima koji dolaze na tržište, Volkswagen jasno pokazuje svoju posvećenost elektrifikaciji i demokratizaciji električne mobilnosti.

Izvor: telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mujović suspendovao Dajkovića

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 13:46

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović donio je odluku o pokretanju disciplinskog postupka i rješenje o suspenziji do okončanja postupka protiv Vladislava Dajkovića, rukovodioca Službe za građane, zbog sumnje da je počinio težu povredu službene dužnosti, saopšteno je iz Glavnog grada.

Bečić: Najveća izdaja Crne Gore, pokušaj njene predaje kriminalcima

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:36

Predsjednik Demokrata, Aleksa Bečić istakao je u Nikšiću da se kroz aktuelne institucionalne procese potvrđuje da je pokušaj predaje države i njenih ključnih institucija kriminalnim strukturama predstavljao najveću izdaju u istoriji Crne Gore, te da su oni koji su se ogriješili o zakon danas suočeni sa odgovornošću.

U Crnoj Gori prosječno dva razvoda dnevno

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 09:41

Iako zvanična statistika o broju razvoda za 2025. godinu nije kompletirana, advokati i stručnjaci za socijalnu zaštitu u izjavama za Teleziviju Porgorica upozoravaju da je pucanje bračnih zajednica učestala pojava. Statistički gledano u prosjeku dnevno se u Crnoj Gori razvedu dva braka.

Miloš Raonić završio karijeru

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 09:11

Miloš Raonić je na društvenim mrežama objavio da se povlači iz profesionalnog tenisa, čime je okončao karijeru tokom koje je stigao do trećeg mjesta na ATP rang-listi.

Osnovni sud: ASK nije povrijedila čast Đukanovića, tužba odbijena kao preuranjena

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 12:45

Prvostepenom presudom Osnovnog suda u Podgorici odbijen je kao preuranjen tužbeni zahtjev tužioca Mila Đukanovića, koji je podnio protiv Agencije za sprječavanje korupcije, radi naknade nematerijalne štete, zbog povrede časti, ugleda i dostojanstva.

Igor Ognjenović novi predsjednik UO KSCG

Utorak, 13.01.2026 | 08:35

Na izbornoj Skupštini Karate saveza za novog predsjednika Upravnog odbora izabran je Igor Ognjenović.

Knežević: Nakon 30. avgusta situacija u Crnoj Gori nije se nešto specijalno promijenila

Utorak, 13.01.2026 | 08:30

Nakon 30. avgusta situacija u Crnoj Gori nije se nešto specijalno promijenila, posebno ako se pogledaju spoljno-politički prioriteti Crne Gore i spoljno-političke odluke koje su se donosile u ovih pet godina, kazao je Milan Knežević, lider Demokratske narodne partije za srpski Alo.

Objavljen redoslijed nastupa na polufinalima Eurosonga: Evo kada nastupa Crna Gora

Utorak, 13.01.2026 | 08:24

Organizatori 70. izdanja Eurosonga objavili su redoslijed nastupa prvog i drugog polufinala koja će se održati 12. i 14. maja u dvorani Wiener Stadthalle u Beču.

James Harden prestigao Shaqa i ušao u top deset najboljih strijelaca NBA lige

Utorak, 13.01.2026 | 08:24

James Harden prestigao je Shaquillea O'Neala i preuzeo deveto mjesto na vječnoj listi strijelaca NBA lige.

Ibrahimović danas u Kotoru sa Grlićem Radmanom

Utorak, 13.01.2026 | 08:20

Šef crnogorske diplomatije Ervin Ibrahimović razgovaraće danas u Kotoru sa ministrom vanjskih i evropskih poslova Hrvatske, Gordanom Grlićem Radmanom.

Poznati španski novinar ima drugu verziju priče: Alonso nije otpušten, već je sam otišao!

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:39

Španski mediji nude oprečne informacije o odlasku Ćabija Alonsa sa klupe Real Madrida.

Otvoren javni poziv opštinama za unapređenje komunikacije o evropskim integracijama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:27

Ministarstvo evropskih poslova, kroz projekat EU4ME, raspisalo je javni poziv za lokalne samouprave u okviru inicijative „Osnaživanje opština za evropsko djelovanje“, saopštili su iz tog resora.

Kanselo zvanično u Barseloni: Portugalac stigao na pozajmicu iz Al Hilala

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:05

Žoao Kanselo je novo ime u redovima Barselone, potvrđeno je danas iz katalonskog kluba.

Simeone uputio izvinjenje Perezu i Vinisijusu nakon incidenta u Superkupu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:43

Polufinale Superkupa Španije između Reala i Atletika, koje su „kraljevi“ dobili 2:1, ostalo je u sjenci verbalnog sukoba Dijega Simeonea i Vinisijusa.

Budućnost Voli: Trebaju nam naši navijači da tribine Morače pretvore u plavo-bijelo „more“

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:23

U jednoj od ključnih utakmica grupne faze Eurokupa, košarkaše Budućnost Volija očekuje duel sa litvanskim Lietkabelisom, zakazan za 14. januar 2026. godine u 19 časova u Mtel dvorani „Morača“.