Ponedjeljak, 13.01.2025 | 15:45
IZVOR: vijesti.me

Opština Herceg Novi dodjeljuje SUBVENCIJE kirija za podstanare

Prijave se predaju od 14. januara do 12. februara.




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

Sekretarijat za lokalnu samoupravu Opštine Herceg Novi objavio je javni poziv za dodjelu subvencija za socijalno stanovanje pokrićem dijela troškova zakupnine za 2025. godinu.

Sredstva za dodjelu subvencija obezbijeđena su budžetom Opštine Herceg Novi za 2025. godinu, u ukupnom iznosu od 50.000 eura.

Kako prenosi portal RTHN, ovo pravo mogu ostvariti crnogorski državljani sa prijavljenim prebivalištem na teritoriji opštine Herceg Novi, najmanje osam godina u kontinuitetu, ako ispunjavaju utvrđene uslove, zatim strani državljani i lica bez državljanstva čiji je status riješen u skladu sa Zakonom, odnosno međunarodnim ugovorom, u skladu sa članom 3 Zakona o socijalnom stanovanju, nastanjenih na teritoriji opštine Herceg Novi, najmanje osam godina u kontinuitetu.

Kriterijumi za ostvarivanje prava na subvenciju za socijalno stanovanje pokrićem dijela troškova zakupnine u 2025. godini su: postojeća stambena situacija, visina prihoda i imovinsko stanje, dužina prebivališta u kontinuitetu na području opštine Herceg Novi, broj članova porodičnog domaćinstva, zdravstveno stanje i invalidnost podnosioca prijave i članova njegovog domaćinstva i godine starosti.

Korisnicima ove subvencije može se odobriti sufinasiranje troškova zakupnine u visini do jedne obračunske vrijednosti koeficijenta koji utvrđuje Vlada Crne Gore u bruto iznosu mjesečno (90 eura). Izuzetno od prethodnog stava, mjesečna naknada može biti veća, ukoliko su u pitanju beskućnici stariji od 67 godina, ili lica sa teškim psiho-fizičkim smetnjama, navedeno je u Javnom pozivu, prenosi RTHN.

Prijave se predaju od 14. januara do 12. februara do 14 časova, dok traje prijem pismena u građanskom birou Opštine Herceg Novi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Danilović: Da je sreće, na Miloša Medenicu bi pazila majka

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:21

Predsjednik Ujedinjene Crne Gore Goran Danilović izjavio je da je istina da Agencija za nacionalnu bezbjednost (ANB) nije morala da „pazi“ na Miloša Medenicu, koji je juče kao organizator kriminalne grupe osuđen na 10 godina i dva mjeseca zatvora.

Šćepanović: Nema obavještajnih podataka da je Miloš Medenica napustio zemlju

Četvrtak, 29.01.2026 | 20:46

On je u emisiji „Načisto“ rekao da je do sada stotine objekata pregledano. Istakao je i da je sinoć na državnoj granici bilo 150 policijskih službenika. 

Asanović: Javnost lažno obaviještena da sam fakultet završio za godinu dana, pozivam MPNI da provjeri sve moje diplome

Petak, 30.01.2026 | 12:15

Predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović reagovao je povodom, kako tvrdi, napada pojedinih medija, navodeći da je javnost lažno obaviještena da je fakultet završio za godinu dana, te je pozvao Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija da provjeri njegove diplome.

Podrška Kneževiću, Vukićević i Zogoviću: Mještani Zete se okupljaju ispred DNP-a

Petak, 30.01.2026 | 11:22

Mještani Botuna i šireg područja Zete okupiće se danas u 12 časova ispred prostorija Demokratske narodne partije, gdje će pružiti podršku predsjedniku te stranke Milanu Kneževiću, kao i Maji Vukićević i Milunu Zogoviću, koji su podnijeli ostavke na funkcije u Vladi Crne Gore.

Borančić: Jasno je odakle stižu instrukcije za destabilizaciju Crne Gore

Četvrtak, 29.01.2026 | 21:43

Potpredsjednik Liberalne partije i predstavnik Evropskog saveza Amar Borančić, na X mreži je napisao da zvanični nalog Vlade Srbije na najavu da će Crna Gora biti sljedeća članica EU, reaguje kao uvrijeđena tinejdžerka u srednjoj školi.

Nezaposlenost u EU: Evo gdje je najniža, a gdje najviša

Petak, 30.01.2026 | 18:30

Stopa nezaposlenosti u eurozoni na kraju protekle godine bila je na istorijskom minimumu.

Odbor za ekonomiju o neradnoj nedjelji raspravljaće u petak

Petak, 30.01.2026 | 18:15

Skupštinski Odbor za ekonomiju, finansije i budžet raspravljaće u petak o neradnoj nedjelji, u kontekstu odluke Ustavnog suda.

Ostavke Maje Vukićević i Miluna Zogovića stigle u Skupštinu Crne Gore

Petak, 30.01.2026 | 18:11

Ostavke ministarke saobraćaja Maje Vukićević i potpredsjednika Vlade za infrastrukturu i regionalni razvoj Miluna Zogovića danas su službeno stigle u Skupštinu Crne Gore, nakon što ih je Predsjedništvo Demokratske narodne partije (DNP) prihvatilo na sjednici.

Zelenski neće u Moskvu na pregovore, poziva Putina u Kijev

Petak, 30.01.2026 | 18:09

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je za njega apsolutno neprihvatljivo da se sretne sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom u Moskvi, ali da javno poziva Putina, ako se usudi, da dođe u Kijev na razgovore.

Prosječna neto zarada u decembru 1.022 eura

Petak, 30.01.2026 | 17:58

Prosječna zarada (bruto) u decembru 2025. godine u Crnoj Gori iznosila je 1.220 eura, dok je prosječna zarada bez poreza i doprinosa (neto) iznosila 1.022 eura, podaci su Zavoda za statistiku Monstat.

Dajković: Pozdravljam odluku DNP-a, obraz srpskog naroda je iznad funkcija

Petak, 30.01.2026 | 17:52

Slobodna Crna Gora pozdravlja odluku Demokratske narodne partije da napusti Vladu Crne Gore, kao i da uskrati podršku gradonačelniku Podgorice Saši Mujoviću.

Siner: Ovo mnogo boli, Đoković je najveći

Petak, 30.01.2026 | 17:42

Italijanski teniser Janik Siner oglasio se nakon poraza u polufinalu Australijan opena.

Joanikije sa poglavarom Albanske Pravoslavne Crkve: Svještenici MCP povremeno će bogoslužiti u Crkvi Svete Trojice u Vraki

Petak, 30.01.2026 | 17:35

Njagovo visokopreosveštenstvo Arhiepiskop cetinjski i Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije susreo se danas sa poglavarom Albanske Pravoslavne Crkve, Njagovim blaženstvom Arhiepiskopom Tirane i cijele Albanije, Jovanom u sjedištu Albanske Arhiepiskopije u Tirani, sa kojim je razgovovaro o mogućnosti da svještenci MCP povremeno služe u Crkvi Svete Trojice u Vraki.

Kovačević: Mandić drži na okupu Srbe u Crnoj Gori, on je najbolji političar

Petak, 30.01.2026 | 17:19

Srbe u Crnoj Gori na okupu drži i Andrija Mandić, poručio je predsjednik Opštine Nikšić i čelnik tamošnjeg odbora Nove srpske demokratije Marko Kovačević

Spajić o Đokoviću: Ti si inspiracija cijelom svijetu i živi dokaz da se naporan rad uvijek isplati

Petak, 30.01.2026 | 17:11

Ti si inspiracija cijelom svijetu i živi dokaz da se naporan rad uvijek isplati. Tako je premijer Milojko Spajić prokomentarisao to što se srpski teniser Novak Đoković plasirao u finale Australian opena.