Ponedjeljak, 13.01.2025 | 17:53
IZVOR: klix.ba

Početnici, pazite - Ovaj tip VJEŽBANJA može dovesti do POVREDA

Nakon praznika mnoge osobe se žele vratiti svojim zdravstvenim ciljevima iIi započeti novu rutinu vježbanja. Prije povratka vježbanju bitno je konsultovati se s ličnim trenerom kako biste bili sigurni da su prilagođene vašim potrebama.




Foto: Ilustracija/ Pixabay.com

"Samo ukoliko je nešto popularno to ne znači da je najbolje za vas", kazala je trenerica Elizabeth Sherman za Parade. Ona pojašnjava da izbjegava vježbe koje djeluju nesigurno ili ubrzano.

"Pokreti koji uključuju multitasking mogu djelovati privlačno jer kombinuju kardio i snagu, ali su često rizični. Većina osoba vježba da bi ostali zdravi, a ne da bi povećali stres ili rizik", tvrdi Sherman.

Takođe, lična trenerica Jenny Liebl tvrdi da CrossFit nije preporučljiv jer često dovodi do povreda.

"CrossFit je efikasan za iskusne vježbače, ali je kod početnika izražen rizik od povreda zbog nedostatka nadzora", kazala je.

CrossFit je intenzivan fitness program koji kombinuje elemente različitih sportskih i tjelesnih aktivnosti, uključujući snagu, kardio, gimnastiku i funkcionalne pokrete.

Trenerica Liebl savjetuje sigurnije i jednostavnije metode za postizanje ciljeva poput kružnih treninga i rutina koje su prilagođene vašem tijelu. Trenerice tvrde da je fokus u kvalitetu, a ne kvantitetu, te savjetuju da se fokusirate na vježbe koje odgovaraju vašem tijelu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Preminuo reprezentativac Južne Afrike koji je igrao na Mundijalu

Subota, 11.07.2026 | 15:28

Reprezentativac Južne Afrike Džejden Adams preminuo je u 25. godini, samo nekoliko dana poslije povratka sa Mundijala.

Kadića poslali kući: Državna disciplinska komisija sankcionisala direktora FZO najstrožom mjerom

Subota, 11.07.2026 | 15:11

Državna disciplinska komisija utvrdila je da je Vuk Kadić kao direktor Fonda za zdravstveno osiguranje (FZO) prekoračio službena ovlašćenja kada je bez saglasnosti Ministarstva zdravlja potpisivao ugovore sa inostranim klinikama, zbog čega mu je izrekla mjeru prestanka radnog odnosa.

Komo već potrošio 100 miliona na pojačanja za novu sezonu!

Subota, 11.07.2026 | 15:06

Dok su oči fudbalske planete usmjerene na Mundijalsku pozornicu, simpatični Komo, hit prošlogodišnje sezone u Seriji A, pravi radikalne poteze pred svoj debitantski nastup u Ligi šampiona.

Kako zadržati psa mirnim i opuštenim kada ga ostavite samog kod kuće

Subota, 11.07.2026 | 14:46

Trenerica pasa Sarah Hodgson izdvojila je tri najbolja savjeta kroz koje vaš ljubimac može ostati miran i opušten kada ga ostavite samog kod kuće, navodeći da postoje neke važne stvari koje treba uzeti u obzir.

U Podgorici uhapšeno 13 vozača zbog prekoračenja brzine i vožnje pod dejstvom alkohola

Subota, 11.07.2026 | 14:33

Podgorička saobraćajna policija sinoć je kontrolisala bezbjednost saobraćaja i tom prilikom uhapsila 13 vozača.

Kurtoa: Možda bih mogao da napravim pauzu

Subota, 11.07.2026 | 14:06

Reprezentativac Belgije, Tibo Kurtoa nagovijestio je da bi možda mogao da ode u reprezentativnu penziju.

Mustafić: Mladi ne smiju odrastati bez znanja o dešavanjima u Srebrenici

Subota, 11.07.2026 | 13:58

Predsjednik Bošnjačkog vijeća Suljo Mustafić kazao je da Crna Gora kao društvo mutietničke demokratije, na putu evropskih integracija i vladavine prava, treba da ima odgovorniji institucionalan odnos prema Srebrenici. Istakao je da mlade generacije ne smiju odrastati bez znanja o dešavanjima u Srebrenici i jasne poruke da svaki zločin, mora biti kažnjen, kako se nikome i nikada ne bi ponovio.

Doktori otkrivaju da li možemo da se razbolimo od klime?

Subota, 11.07.2026 | 13:47

U jeku ljeta i visokih temperatura, stručnjaci preporučuju da se najtopliji dio dana provodi u zatvorenom prostoru. Međutim, i u zatvorenim prostorima vrućina može biti nepodnošljiva, zbog čega mnogi ne mogu da zamisle ljeto bez klima-uređaja.

Uhapšen Rožajac osumnjičen za krijumčarenje cigareta

Subota, 11.07.2026 | 13:34

Rožajska policija je po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu, uhapsila S.D. (36) kojeg je zatekla u krijumčarenju cigareta na državnoj granici sa Kosovom, saopšteno je iz Uprave policije.

Delegacija DPS položila u Podgorici vijenac u znak sjećanja na genocid u Srebrenici

Subota, 11.07.2026 | 13:21

Povodom obilježavanja godišnjice i u znak sjećanja na genocid u Srebrenici, delegacija Demokratske partije socijalista (DPS), položila je danas u Podgorici vijenac na spomenik posvećen civilnim žrtvama ratova u bivšoj Jugoslaviji.