Utorak, 14.01.2025 | 15:29
IZVOR:

Pionirke OTPUTOVALE za Sofiju - Počinju KVALIFIKACIJE protiv Srbije

Ženska pionirska odbojkaška reprezentacija Crne Gore otputovala je u Sofiju, gdje će od 15. do 19. januara igrati turnir prve runde Zonskih kvalifikacija za U16 Evropsko prvenstvo 2025.




Foto: Facebook/Odbojkaški Savez Crne Gore

Naše najmlađe odbojkašice na startu turnira očekuje duel sa selekcijom Srbije u srijedu sa početkom u 19 sati po našem vremenu. Naredni protivnik izabranicama selektora Petra Kokovića biće domaćin, selekcija Bugarske, sa kojom će igrati u četvrtak od 16.30h. Trećeg dana turnira, pionirke Crne Gore suočiće se sa reprezentacijom Rumunije od 14 časova. U subotu, od 19 sati, odmjeriće snage sa selekcijom Turske, dok ih na kraju prve runde očekuje meč sa ekipom Grčke (16.30h).

Na turnir u Sofiji otputovale su: tehničarke Nađa Peković i Staša Jovović, primači servisa Elena Jovanović, Mia Pođanin, Sara Striković, Jana Mrdak i Jelena Ćorović, korektorke Klara Đukić i Minja Mišević, srednje blokerke Sofija Duletić, Bojana Krasnići i Jelena Glušac, kao i libera Anđela Rajović i Andrijana Moračanin.

U stručnom štabu selektora Kokovića su Nikola Radomirović i Andrea Laković, dok je sa selekcijom Crne Gore otputovao i sudija Danilo Papović, koji će na turniru dijeliti pravdu.

Direktan plasman na Evropsko prvenstvo izboriće pobjednik turnira, dok će preostalih pet selekcija nastaviti borbu u drugoj rundi kvalifikacija, koja će se odigrati od 24. do 27. aprila. Na U16 Evropsko prvenstvo plasiraće se ukupno 11 reprezentacija iz druge runde: po dvije prvoplasirane ekipe iz pet kvalifikacionih grupa, kao i najbolja trećeplasirana ekipa.

U16 Evropsko prvenstvo za odbojkašice rođene 2010. godine i mlađe održaće se od 2. do 13. jula u Tirani i Prištini, uz učešće 16 reprezentacija.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vlada dala saglasnost Elektroprivredi da se kreditno zaduži za 70 miliona eura

Četvrtak, 16.04.2026 | 17:30

Vlada je, na danas održanoj 123. sjednici, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, utvrdila Predlog za promjenu Ustava Crne Gore kojim se precizira da predsjednik i članovi Vlade ne uživaju imunitet za krivična djela protiv službene dužnosti.

Plenković najavio promjene: Evo kada pada cijena goriva u Hrvatskoj

Četvrtak, 16.04.2026 | 20:33

Predsjednik Vlade Hrvatske Andrej Plenković najavio je danas, 16.aprila, da će gorivo nakon niza poskupljenja od utorka, 21.aprila ipak malo pojeftiniti.

Električni auto nikad nije bio isplativiji: Njemci izračunali koliko se zaista uštedi

Četvrtak, 16.04.2026 | 21:09

Vožnja električnog automobila trenutno je znatno jeftinija od vožnje benzinaca i dizelaša, pokazuje nova analiza njemačkog portala Verivox, koju prenosi Der Spiegel.

Spajić: Vlada obezbijedila 3.5 miliona eura za protivpožarni avion u toku požarne sezone

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:55

Premijer Crne Gore Milojko Spajić saopštio je da će država ove godine dodatno ojačati kapacitete za borbu protiv požara angažovanjem još jednog protivpožarnog aviona.

Vraneš: Naše prisustvo ceremoniji polaganja kamena temeljca za pljevaljsku bolnicu predstavljalo bi rizik od krivične odgovornosti

Četvrtak, 16.04.2026 | 19:43

Predsjednik opštine Pljevlja Dario Vraneš komentarisao je na Instagramu jučerašnju objavu premijera Milojka Spajića povodom polaganja kamena temeljca za novu zgradu Opšte bolnice u tom gradu.

Milošević: Policija odbila novu blokadu prevoznika i počela da oduzima kamione

Petak, 17.04.2026 | 16:10

Uprava policije odbila je zahtjev prevoznika za blokadom graničnih prelaza od narednog ponedjeljka do petka, potvrdio je "Danu" advokat Udruženja prevoznika Marko Milošević.  

Pogledajte kako bi izgledao glasački listić ako se usvoji Zakon o otvorenim listama

Petak, 17.04.2026 | 16:00

Poslanički klub Građanskog pokreta URA predao je juče uskupštinsku proceduru Predlog izmjena i dopuna Zakona o izboruodbornika i poslanika koje se odnose na uvođenje otvorenih lista u naš izborni sistem.

Anćeloti: Italijanski fudbal izgubio tempo, potrebni su mu odbrambeni igrači

Petak, 17.04.2026 | 15:36

Selektor Brazila Karlo Anćeloti kazao je da se italijanski fudbal igra bez tempa i čvrstine, te da mu nedostaje kvalitetnih odbrambenih igrača.     

Uprava za gazdovanje šumama i lovištima: Netačni navodi o raspodjeli drvnih sortimenata i zloupotrebama

Petak, 17.04.2026 | 14:59

Uprava za gazdovanje šumama i lovištima demantovala je, kako navode, lažne vijesti koje šire pojedini portali i političari, ističući da rade u skladu sa zakonom, planskim dokumentima i procedurama.

Knežević: Očekujem da će i PES podržati inicijativu o povlačenju priznanja Kosova

Petak, 17.04.2026 | 15:02

Na najavljenu iicijativu o povlačenju priznanja Kosova, lider DNP-a Milan Knežević tvrdi da očekuje podršku od svojih koalicionih partnera, na čelu sa NSD-om. Kako je naveo, podršku očekuje i od Pokreta Evropa sad.

Mladi kroz spoj tehnologije i prirode učili kako ideje pretvarati u održiva rješenja

Petak, 17.04.2026 | 14:52

Društvo mladih ekologa iz Nikšića realizovalo je petu i šestu radionicu u okviru projekta „ReDevelop Blace“, koje su održane u laboratorijama Inovaciono-preduzetničkog centra Tehnopolis. Kroz jedinstven spoj tehnoloških i biotehnoloških kapaciteta, učesnicima je omogućen edukativno-praktični pristup usmjeren na održivi razvoj i principe cirkularne ekonomije.

Uprava za gazdovanje šumama i lovištima: Netačni navodi o raspodjeli drvnih sortimenata i zloupotrebama

Petak, 17.04.2026 | 14:51

Uprava za gazdovanje šumama i lovištima demantovala je, kako navode, lažne vijesti koje šire pojedini portali i političari, ističući da rade u skladu sa zakonom, planskim dokumentima i procedurama.

Policajac osumnjičen da je koleginici nudio mito za podatke o saobraćajnim nezgodama

Petak, 17.04.2026 | 14:42

Podgorička policija podnijela je Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici krivičnu prijavu protiv policajca B.N. (41) iz Bijelog Polja osumjičenog za davanje mita.

Ćulafić: Zaštita životne sredine jedna od oblasti koja ima potencijal da ujedini Crnu Goru

Petak, 17.04.2026 | 14:35

U okviru nacionalne kampanje „Čuvaj da te čuva“, koju je pokrenula Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori, uz podršku Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, danas su organizovane akcije čišćenja na području Opštine Tuzi i duž magistralnog puta Tuzi–Podgorica, saopšteno je iz tog resora.

Bar: Uhapšene dvije osobe kod kojih je pronađena marihuana

Petak, 17.04.2026 | 14:27

Barska interventna policija je na željezničkoj stanici kontrolisala državlajnina Turske M.I.F. i kod njega pronašla manje pvc pakovanje marihuane, a u naselju Belveder vozača P.G. iz Poljske kod kojeg je pronašla dvije ručno pravljene cigarete sa sadržajem marihuane, saopštila je Uprava policije na mreži X.