Utorak, 14.01.2025 | 19:09
IZVOR: diva.vecernji.list

Priča o 'Babygirl' ne prestaje: Triler s Nicole Kidman DOMINIRA na listi najgledanijih (VIDEO)

Gluma Nicole Kidman u filmu je hvaljena kao jedna od njenih najboljih u karijeri. Glumica vješto donosi lik žene čiji su samopouzdanje i kontrola istovremeno i njena snaga i slabost.




Foto: YouTube screenshot/ a24

Film Babygirl, najnoviji erotski triler s Nicole Kidman u glavnoj ulozi, pravi je fenomen koji već sedmicama dominira listama najgledanijih filmova širom svijeta. Film, koji je premijerno prikazan na 81. Venecijanskom filmskom festivalu 30.avgusta 2024., gdje je Kidman osvojila nagradu Volpi Cup za najbolju glumicu, nastavlja osvajati publiku svojom intrigantnom pričom i snažnim izvođenjima.

Radnja filma prati Romy Mathis (Nicole Kidman), moćnu i harizmatičnu direktoricu firme iz New Yorka, koja započinje neočekivanu i opasno strastvenu vezu sa svojim mladim pripravnikom Samuelom (Harris Dickinson). Njihov odnos otvara niz pitanja o granicama moći, kontrole i lične autonomije, dok istražuje emocionalne i moralne posljedice takvog odnosa.

Izvođenjem Nicole Kidman u filmu je hvaljena kao jedna od njenih najboljih u karijeri. Glumica vješto donosi lik žene čiji su samopouzdanje i kontrola istovremeno i njezina snaga i slabost. Njena sposobnost da prikaže složenost Romyina lika – od hladne profesionalke do emocionalno ranjive žene – ističe se kao glavni adut filma, a kritičari su je proglasili "nezaustavljivom silom" čije su performanse "potresne i hipnotizirajuće".

Film je takođe postigao komercijalni uspjeh. S budžetom od 20 miliona dolara, "Babygirl" je do 13. janar. 2025. zaradio 21,7 miliona dolara u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi te dodatnih 3,6 miliona dolara na međunarodnim tržištima, što ukupno iznosi 25,3 milijuna dolara.

Režiju potpisuje Halina Reijn, holandska rediteljka koja je već poznata po istraživanju složenih ljudskih odnosa u svom radu. Nakon uspjeha filma Instinct, Reijn se u Babygirl još više fokusira na psihološke aspekte likova, stvarajući napetu atmosferu koja balansira između erotskog trilera i psihološke drame.

Foto: Instagram sceenshot/ babygirlmovie

“Željela sam istražiti kako moć i seksualnost oblikuju odnose u modernom društvu,” izjavila je Reijn u intervjuima. “Ovo nije samo film o strasti – to je priča o kontroli, krici i slobodi.

Nicole Kidman je tokom promocije filma istakla izazove s kojima se suočila tokom snimanja, posebno u vezi s eksplicitnim scenama. U intervjuu za news.com.au, Kidman je raspravljala o različitim stavovima prema seksualnosti u različitim kulturama, naglašavajući kako evropska kinematografija ima otvoreniji pristup prikazivanju seksualnosti u upoređivanju s američkom, australskom i britanskom perspektivom.

"Babygirl" je trenutno dostupan u bioskopima širom svijeta, a zbog svoje provokativne teme i izvanrednih izvođenja glumačke postave, očekuje se da će i dalje dominirati ljestvicama gledanosti te poticati rasprave među gledaocima i kritičarima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Netfliks plaća paprenu kaznu zbog reklamiranja duvana: Za sve kriv dokumentarac o Šumaheru

Srijeda, 15.04.2026 | 21:45

Kompanija Netflix kažnjena je sa 250.000 eura zbog nedozvoljenog reklamiranja duvana, nakon što je Apelacioni sud u Parizu utvrdio da je ta američka platforma za striming sadržaja prekršila francuske propise emitovanjem promotivnog sadržaja za dokumentarni film o vozaču Formule 1 Mihaelu Šumaheru.

Gospodar prstenova okuplja zvjezdanu postavu, potvrđena prva imena

Srijeda, 15.04.2026 | 20:55

Na događaju CinemaCon u Las Vegasu predstavljen je dio glumačke postave filma “The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum”, koji režira Endi Serkis.

U Ulcinju počelo snimanje dugometražnog igranog filma “Bleach“

Utorak, 14.04.2026 | 14:41

Na lokacijama u Ulcinju počelo je snimanje dugometražnog igranog filma „Bleach“ rediteljke Kaltrine Krasniqi, crnogorske manjinske koprodukcije producentkinje Bojane Radulović iz kompanije „Code Blue Production“. Snimanje je prethodno realizovano na lokacijama u Prištini.

Najkontroverzniji film 2026. godine: Šokantni snimci mučenja i ubistava – realnost ili fikcija?

Utorak, 14.04.2026 | 14:07

Godine 1978. pojavio se horor film „Faces of Death” koji se predstavljao kao dokumentarac (i zaista je sadržao djelove dokumentarnog materijala); sugerisao je da gledate stvarne scene mučenja i ubijanja ljudi i životinja. Istina?

„Izabrani“: kako je serija o Hristu postala globalni fenomen

Subota, 11.04.2026 | 13:30

Premijera nastavka filma The Passion of the Christ reditelja Mel Gibson, koji nosi naziv Vaskrsenje Hristovo, najavljena je za proljeće naredne godine. U međuvremenu, status jednog od najgledanijih ostvarenja na svijetu drži serija The Chosen, prva višesezonska produkcija koja prati život Isus Hrist.

Netfliks plaća paprenu kaznu zbog reklamiranja duvana: Za sve kriv dokumentarac o Šumaheru

Srijeda, 15.04.2026 | 21:45

Kompanija Netflix kažnjena je sa 250.000 eura zbog nedozvoljenog reklamiranja duvana, nakon što je Apelacioni sud u Parizu utvrdio da je ta američka platforma za striming sadržaja prekršila francuske propise emitovanjem promotivnog sadržaja za dokumentarni film o vozaču Formule 1 Mihaelu Šumaheru.

Godišnje oko 140 maloljetnica postanu majke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.04.2026 | 21:39

Oko 140 maloljetnih djevojčica i djevojaka godišnje postanu majke u Crnoj Gori. Dok se u nekim slučajevima trudnoća dešava u okviru partnerskih odnosa među vršnjacima, u drugim je riječ o ugovorenim brakovima i ispunjavanju “bračne obaveze”. Ono što ih najčešće povezuje jeste da im je djetinjstvo prekinuto, a mogućnosti da završe osnovno ili srednje obrazovanje drastično se sužavaju.

"Evropski planovi za isporuku dronova Ukrajini rizikuju da uvuku druge zemlje u rat"

Srijeda, 15.04.2026 | 21:14

Evropske zemlje rizikuju da se uvuku u sukob svojim planovima da povećaju isporuku dronova Ukrajini, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

Krstović: Vujošević zaslužuje da jedna ulica u Podgorici nosi njegovo ime

Srijeda, 15.04.2026 | 21:33

Duško Vujošević je mnogo dao košarci, najviše kao trener Partizana. Preminuo je 8, aprila, a sahranjen je u utorak u Beogradu. Košarkaški savez Crne Gore se danas komemoracijom oprostio od legendarnog trenera.

Partije prošle godine donirale stotine hiljada eura – ima li prostora za zloupotrebe?

Srijeda, 15.04.2026 | 21:23

Političke partije u Crnoj Gori, koje se dominantno finansiraju iz državnog budžeta i opštinskih kasa, prošle godine su potrošile stotine hiljada eura na donacije, pomoći i sponzorstva: od izdvajanja sredstava za kulturno-umjetnička društva do stipendija i podrške školama. Međutim to, iako nije zakonom zabranjeno, otvara pitanje opravdanosti i mogućih zloupotreba takve prakse.

Sporna zapošljavanja i konsultanti koštali 8,5 miliona

Srijeda, 15.04.2026 | 21:06

U prva tri mjeseca ove godine trošak ugovora o djelu na nivou centralne administracije zabilježen je u iznosu od preko 4,2 miliona eura, pokazuju podaci do kojih je došla Akcija za socijalnu pravdu (ASP), koji su saopšteni "Danu".

Spajić: Dok se drugi bave sumnjom, mi isporučujemo rezultate

Srijeda, 15.04.2026 | 20:42

U Pljevljima položen kamen temeljac za izgradnju novog objekta Opšte bolnice, i posebno me raduje što su danas sa nama oni koji su sa vodećih pozicija javno sumnjali u ovaj projekat, ali i oni koji su, poput rukovodstva opštine, odlučili da izostanu, kazao je na svom X nalogu, premijer Milojko Spajić.

Gospodar prstenova okuplja zvjezdanu postavu, potvrđena prva imena

Srijeda, 15.04.2026 | 20:55

Na događaju CinemaCon u Las Vegasu predstavljen je dio glumačke postave filma “The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum”, koji režira Endi Serkis.

Baltić: Kažnjeno 230 vozača zbog pojasa, 50 uhapšeno tokom praznika

Srijeda, 15.04.2026 | 20:07

U Podgorici je završena policijska akcija „Pojas za spas“, usmjerena na podizanje svijesti o korišćenju sigurnosnog pojasa i zaštiti djece u saobraćaju. Saobraćajna policija je sprovodila tokom praznika i akcije „Folija“ i „Motocikli“, a u Glavnom gradu se dogodilo 18 saobraćajnih nezgoda u kojima je 11 lica lakše povrijeđeno, saopštio je pomoćnik komandira saobraćajne policije Dalibor Baltić u našem jutarnjem programu.

Kotoranin izručen Crnoj Gori iz Francuske: Osumnjičen za više krivičnih djela

Srijeda, 15.04.2026 | 19:28

Kotoranin D.K.(44) osumnjičen da je kao član kriminalne organizacije počinio više krivičnih djela, izručen je Crnoj Gori iz Francuske, saopšteno je iz Uprave policije.