Četvrtak, 16.01.2025 | 08:19
IZVOR: klix.ba

Dodjela Oskara ipak NEĆE BITI ODLOŽENA

Medijima se juče proširila vijest o mogućem otkazivanju dodjele Oskara zbog razornih požara koji su zahvatili Los Anđeles, no prema najnovijim informacijama, ova nagađanja su netačna.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Prema izvještaju Hollywood Reportera, izvori iz Akademije filmskih umjetnosti i nauka tvrde da ne postoji nikakav plan za otkazivanje ceremonije.

Iako su se spominjali posebni odbori koji su navodno pratili situaciju, uključujući slavne ličnosti poput Toma Hanksa, Emm Stone, Merli Strip i Stevena Spielberga, čini se da ovi navodi nisu istiniti.

Prema najnovijim informacijama, jedino tijelo koje donosi odluke u vezi s ovim događajem je upravni odbor Akademije, koji se sastoji od 55 članova. Ovaj odbor je, kako se navodi, odlučio da će se dodjela Oskara održati prema planu, 2. marta. .Iako je dodjela potvrđena, odbor je donio određene promjene u vezi s ceremonijom. Osim što su nominacije za Oskara odgođene, otkazano je tradicionalno okupljanje nominiranih i drugih profesionalaca iz filmske industrije.

Takođe,, odgođena je dodjela Naučnih i tehničkih nagrada, koje uključuju nagrade za zasluge, naučnih i inženjerskih postignuća te tehnološki napredak.

Za kraj, važno je napomenuti da su nominacije za Oskara koje su se trebale objaviti 17. januara, odgođene, a novi datum za njihovu objavu je 19. januara.

Akademija je na svom Instagram profilu izrazila saosjećanje prema svim članovima i kolegama pogođenim požarima, poručivši: "Naše misli i najdublje saosjećanje su uz naše članove i kolege koje su pogodili požari na području Los Anđelesa".

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

UP: Policija nije obezbjeđivala utakmicu Budućnosti, do sada privedeno sedam osoba

Subota, 24.01.2026 | 16:55

Povodom prekida današnje trening utakmice, koja se na Starom aerodromu u Podgorici odigravala između FK „Budućnost“ i FK „Ilarion“, policija je saopštila da je dežurnu službu Odjeljenja bezbjednosti Podgorica danas u 13.19 časova pozvao izvršni direktor FK „Budućnost“, kojom prilikom je kazao da je na terenu na Starom aerodromu u toku odigravanje fudbalske trening utakmice između FK „Budućnost“ i FK „Ilarion“.

Uhapšen Podgoričanin, na društvenoj mreži vrijeđao novinarku Jelenu Jovanović

Subota, 24.01.2026 | 17:37

Podgorička policija uhapsila je Č.R. (70) iz tog grada zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru – član 7 (drsko ponašanje), počinjenog na štetu novinarke ND Vijesti Jelene Jovanović, saopšteno je iz Uprave policije.

Mugoša: Pajković izložena ozbiljnoj diskreditaciji i zloupotrebi privatnosti

Subota, 24.01.2026 | 19:24

Poslanik i funkcioner Evropskog saveza Boris Mugoša, pružio je javnu podršku bivšoj generalnoj direktorici Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, Mirjani Pajković.

DPS Nikšić podnio krivičnu prijavu protiv Marka Kovačevića: Sumnjaju na zloupotrebu službenog položaja

Subota, 24.01.2026 | 19:00

Opštinski odbor Demokratske partije socijalista u Nikšiću je, zbog sumnje da je počinio krivično djelo iz člana 416 Krivičnog zakonika Crne Gore – Zloupotreba službenog položaja, podnio krivičnu prijavu protiv predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića, saopšteno je iz partije.

Vuković: Sve kladionice, bez izuzetka, počele da obračunavaju porez igračima na dobitke

Subota, 24.01.2026 | 20:16

Za dva dana Crna Gora privremeno zatvara još jedno poglavlje u pregovorima sa Evropskom unijom (EU), a tome su između ostalih doprinijele sprovedene reforme, rezultati budžetske inspekcije i izmjena seta zakona, ističe ministar finansija Novica Vuković.

Zelenski: Jedinstvo mora biti stoprocentno efikasno, kako ne bi postojala prijetnja Evropi

Nedjelja, 25.01.2026 | 16:36

Radimo sve kako bismo obezbijedili da naše zajedničke aktivnosti budu dovoljne da istinski zaštite Ukrajinu – a samim tim i Evropu, napisao je na mreži X ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.

Brajović: Podrška Pajković, Vukšićevi postupci nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani

Nedjelja, 25.01.2026 | 16:08

Iznošenje u javnost intimnih snimaka, fotografija ili bilo kog drugog privatnog sadržaja, kao i prijetnje njihovim objavljivanjem, predstavlja teško kršenje zakona i brutalno nasilje nad dostojanstvom žene, muškarca… Takvi postupci su nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani, saopštila je predsjednica Foruma žena SDP Podgorica i predstavnica Evropskog saveza Danijela Brajović.

Vujičić: Da li je normalno građane ostaviti u strahu i neizvjesnosti, dok institucije ćute

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:28

Ne može se ljudima reći da moraju napustiti svoje domove, a da im se istovremeno ne ponudi nikakav plan, privremeni smještaj ili makar jasna informacija. Takva neizvjesnost je posebno teška za starije, bolesne i socijalno ugrožene stanare, saopštila je odbornica Evropskog saveza u Skupštini opštine Herceg Novi, Tanja Vujičić.

Pićan: Kada privatnost postane oružje, cijelo društvo je na gubitku

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:11

U danima iza nas svjedočimo širenju privatnih materijala dvoje ljudi iz javnog života, sa jasnim ciljem diskreditacije, saopštila je danas poslanica Nove srpske demokratije Bojana Pićan, poručujući da je, kada privatnost postane oružje, cijelo društvo na gubitku.

Javno me klevetao i pokušao diskreditovati: Šćepanović protivtužbom odgovorio na tužbu Abazovića

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:03

Šćepanović je istakao da Abazović grubo zanemaruje činjenicu da je upravo on, javno izgovorenim riječima u Skupštini Crne Gore i kroz druge javne istupe, povrijedio njegov ugled, čast i dostojanstvo.    

Na GP Sukobin oduzet automobil, od početka januara granična policija oduzela 14 vozila

Nedjelja, 25.01.2026 | 14:48

Na graničnom prelazu Sukobin oduzet je automobil, saopštili su iz Uprave policije, dodajući da je od početka januara granična policija oduzela 14 vozila.

Bulatović: Odnos Kneževića i Mandića je bratski, dušebrižnici da ne brinu

Nedjelja, 25.01.2026 | 14:07

Odnos između lidera Demokratske narodne partije, Milana Kneževića, i Nove srpske demokratije, Andrije Mandića, jeste odnos koji nema samo političku konotaciju. U pitanju je jedna ljudska konotacija, koja se formirala kroz političku borbu nekadašnjeg Demokratskog fronta. Oni imaju ljudski i prijateljski odnos, možemo reći i bratski odnos, rekao je odbornik DNP-a, Vladimir Bulatović.

U Danilovgradu pretresom oduzet pištolj, vazušna i podvodna puška

Nedjelja, 25.01.2026 | 14:02

Danilovgradska policija izvršila je pretsres stana koji koristi J.K. (22) iz Podgorice i to prilikom pronašla i oduzela pištolj CZ-83 kalibra 7,65 mm sa okcirom, vazdušnu pušku i podvodnu pušku sa harpunom, saopštila je Uprava policije (UP).

Sabaljenka oborila rekord Đokovića

Nedjelja, 25.01.2026 | 13:48

Najbolja teniserka svijeta Arina Sabaljenka dobila je 20. uzastopni taj-brejk na grend slem turnirima.

Brajović: Podrška Pajković, Vukšićevi postupci nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani

Nedjelja, 25.01.2026 | 13:46

"Iznošenje u javnost intimnih snimaka, fotografija ili bilo kog drugog privatnog sadržaja, kao i prijetnje njihovim objavljivanjem, predstavlja teško kršenje zakona i brutalno nasilje nad dostojanstvom žene, muškarca… Takvi postupci su nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani", saopštila je predsjednica Foruma žena SDP Podgorica i predstavnica Evropskog saveza Danijela Brajović.