Četvrtak, 16.01.2025 | 18:18
IZVOR: kolektiv.me

Šaranović - Objavljen javni poziv za zapošljavanje 815 novih policijskih službenika

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović saopštio je da je danas objavljen javni poziva za zapošljavanje 815 novih policijskih službenika.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

"Upravo je Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo javni poziv za zapošljavanje 815 novih policijskih službenika koji će trajati 20 dana, a posljednji dan za prijavu je 5. februar 2025. godine".

Ovaj javni poziv dio je, kako se navodi u saopštenju, odlučne vizije Ministarstva da pojača kapacitete policije, vrati povjerenje i unaprijedi sigurnost svih građana.

„Ovo je prilika za sve one koji žele da budu dio promjene, koji su spremni da budu prvi stubovi bezbjedosti naše zemlje i koji hoće da zajedno reformišemo i unapirjedimo institucije,“ izjavio je ministar Šaranović.

„Policija ne traži radnu snagu, već ljude posvećene svojoj zemlji, ljude spremne da svaki dan služe građanima Crne Gore, a ne kao što smo to imali prilike da viđamo unazad nekoliko decenija, gdje su čelnici bezbjednosnog sektora i ne mali broj starješina i policijskih službenika služili kriminalnim klanovima.“

Sprovođenje posebnog postupka zapošljavanja policijskih službenika je samo jedna u nizu krupnih reformi u Ministarstvu unutrašnjih poslova i Upravi policije.

"Ministarstvo unutrašnjih poslova izražava zahvalnost Savjetu Evrope – Direktoratu za ljudska prava i vladavinu prava, kao i Kancelariji Savjeta Evrope u Podgorici, koji su prepoznajući urgentnost naših razloga obezbjedili da završni tekst  Pravilnika o posebnom postupku zapošljavanja policijskih službenika koji je juče stupio na snagu bude finalizovan uz njihovu ekspertsku podršku. Sa Savjetom Evrope je dogovorena i dalja  saradnja odnosno pružanje ekspertske podrske tokom realizacije svih planiranih reformi u sistemu bezbjednosti. Imajući u vidu zatečeno teško nasljeđe zbog kojeg veći dio javnosti nije imao povjerenja u policiju, na ovaj način ne rješavamo samo problem kadrovskog deficita u policiji, već osiguravamo da kroz najtransperentniji postupak prijema novih policijskih službenika osiguramo da u službu mogu ući samo pojedinci sa neupitnim ličnim i profesionalnim integritetom, koji će garantovati odbranu države i svih građana od bezakonja i kriminala", stoji u saopštenju MUP-a.

Na javni poziv se mogu javiti svi zainteresovani kandidati koji imaju 30 ili manje godina starosti, dok strarosna granica za one koji su nekada radili u policiji ili su završili pripravnički staž, Program stručnog osoposobljavanja lica sa stečenim visokim obrazovanjem ili su bili volonterski angažovani u policiji, mogu se javiti ukoliko imaju 40 ili manje godina starosti.

"Na ovaj način želimo da, pored mlađih od 30 godina, pozovemo i bivše nekompromitovane policijske službenike, koji imaju najviše 40 godina starosti, da se prijave na javni poziv, te da kao već obučeni i osoposobljeni za policijske poslove daju doprinos jačanju sektora bezbjednosti. Kada je u pitanju potreban nivo kvalifikacije obrazovanja, na javni poziv mogu se javiti svi kandidati koji imaju najmanje V, VI ili VII nivo kvalifikacija obrazovanja, bez obzira na fakultet koji su završili. Takođe, Ministarstvo unutrašnjih poslova obezbijedilo je transparentan i rigorozan proces selekcije kako bi u redove policije ušli samo oni kandidati koji zadovoljavaju najviše standarde".

Testiranja uključuju:

· Provjeru psiho-fizičkih sposobnosti.

· Detaljne bezbjednosne provjere.

· Ocjenjivanje integriteta kroz pisano testiranje, upitnike o imovini i usmene intervjue.

· Provjeru znanja i vještina kroz teorijska i praktična testiranja specifična za policijski posao.

"Sve detaljne informacije o uslovima i načinu prijave na javni poziv zainteresovani kandidati će moći da dobiju na interent stranici www.mup.gov.me ili putem e-mail: javnipoziv.policija@mup.gov.me, kao i putem telefona: 020/870-222; 020/870-333; 020/870-444 u vremenu od 07.00 – 15.00 časova", zaključeno je u saopštenju MUP-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ćulafić obišao područja ugrožena požarima u Herceg Novom i Ulcinju; Država pokazala spremnost u borbi sa požarima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:39

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obišao je lokalitete na području Herceg Novog i Ulcinja koji su već nekoliko dana zahvaćeni požarima, kako bi se na licu mjesta upoznao sa situacijom, kao i sa naporima koje nadležne službe ulažu u suzbijanje vatrene stihije, saopšteno je iz njegovog resora.

Nacionalne akcije „Mladi vozač“ i „Pojas“: Sankcionisana 92 učesnika u saobraćaju

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:21

Službenici saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sproveli su nacionalnu akciju „Mladi vozač“, usmjerenu na povećanje nivoa bezbjednosti ove kategorije učesnika u saobraćaju, tokom koje su sankcionisali ukupno 27 mladih vozača.

Mujović: Glavni grad počinje uređenje korita Sitnice, cilj zaštita Lješkopolja od poplava

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:47

Radovi na čišćenju i uređenju korita rijeke Sitnice, na dionici od Komanskog do Plavog mosta u Berima, počeće 24. avgusta, najavio je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović. Radovi na oko tri kilometra korita trebalo bi da povećaju njegovu protočnost i smanje rizik od plavljenja domaćinstava na području Lješkopolja, Beri, Farmaka i Lekića.

Lokalizovan požar u Bijelim Poljanama: Vatrogasci se borili sa vatrom do pet ujutru, ekipe već u Čumovici

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:40

Nakon višesatne i iscrpljujuće borbe sa vatrenom stihijom, podmetnuti požar u mjestu Bijele Poljane uspješno je lokalizovan i ugašen jutros oko pet sati.

Novo sanitetsko vozilo za Jedinicu hitne medicinske pomoći Zeta

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:09

Ministar zdravlja dr Vojislav Šimun i direktor Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore dr Vuk Niković i pomoćnik direktora Dr Miloš Šaponjić danas su predali na korišćenje Jedinici hitne medicinske pomoći Zeta novo sanitetsko vozilo, nabavljeno sredstvima Kapitalnog budžeta za 2026. godinu.

Ćulafić obišao područja ugrožena požarima u Herceg Novom i Ulcinju; Država pokazala spremnost u borbi sa požarima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:39

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obišao je lokalitete na području Herceg Novog i Ulcinja koji su već nekoliko dana zahvaćeni požarima, kako bi se na licu mjesta upoznao sa situacijom, kao i sa naporima koje nadležne službe ulažu u suzbijanje vatrene stihije, saopšteno je iz njegovog resora.

Nacionalne akcije „Mladi vozač“ i „Pojas“: Sankcionisana 92 učesnika u saobraćaju

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:21

Službenici saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Podgorica sproveli su nacionalnu akciju „Mladi vozač“, usmjerenu na povećanje nivoa bezbjednosti ove kategorije učesnika u saobraćaju, tokom koje su sankcionisali ukupno 27 mladih vozača.

Svi putevi vode u Budvu: Publika iz više od sto zemalja svijeta stiže na Exitov Sea dance festival!

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:07

Budva će za svega desetak dana postati svjetska prijestonica turizma i ujedno epicentar svjetske festivalske scene. Turisti iz više od 100 zemalja svijeta slivaće se na crnogorsko primorje, gdje ih, osim mora i sunca, očekuju nezaboravne ljetnje noći i trodnevni vrhunski provod uz elektronske superzvijezde koje predvode apsolutna techno kraljica Charlotte de Witte i najtraženiji izvođač na planeti u ovom trenutku - HUGEL, na dugoočekivanom Exitovom Sea Dance festivalu, koji će biti održan od 28. do 30. avgusta, spektaklu koji će crnogorsku metropolu turizma ponovo upisati na mapu najatraktivnijih svjetskih destinacija.

Lokalizovan požar u Bijelim Poljanama: Vatrogasci se borili sa vatrom do pet ujutru, ekipe već u Čumovici

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:40

Nakon višesatne i iscrpljujuće borbe sa vatrenom stihijom, podmetnuti požar u mjestu Bijele Poljane uspješno je lokalizovan i ugašen jutros oko pet sati.

Milačić i Savović imenovani za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:04

Vlada Crne Gore imenovala je Marka Milačića, magistra političkih nauka i Božidara Savovića, diplomiranog ekonomistu, za državne sekretare u Ministarstvu saobraćaja.

Jokić: Ostrog je iznad svake koristi

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:02

Ovih dana se javnost priprema za još jedan projekat pod maskom javnog interesa o gradnji solarne elektrane na Bogetićima, pod Povijom u blizini manastira Ostrog. Ujedinjena Crna Gora nije protiv obnovljivih izvora energije bilo da potiču od hidro, vjetro ili solarne energije. Ali jesmo jako protiv izbora lokacije po sistemu "može nam biti" ili "hoćemo baš tu", izjavio je poslanik te stranke Danilo Jokić.

Đoković: Želim da završim karijeru u Los Anđelesu sa zastavom Srbije na ramenima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:56

Novak Đoković, jedan od najvećih tenisera svih vremena, u intervjuu za katalonski Sport otkrio je kada bi mogao da završi impresivnu karijeru. Osvajač rekordna 24 grend slem trofeja i 40 Mastersa kompletirao je kolekciju najvećih trofeja 2024. godine u Parizu, kada je osvojio olimpijsko zlato. Đoković je istakao da mu je to kruna karijere.

Veliki zaokret u Vašingtonu: Trampova administracija ukinula zabranu TikToka

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:51

Zvaničnici Trampove administracije sada mogu slobodno da objavljuju sadržaj i u nedogled listaju TikTok, navodi se u novom memorandumu Kancelarije za upravljanje i budžet (OMB).

Bečić: Situacija na požarištima jutros stabilnija, sve službe u pripravnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:36

Požari na području Kotora, Danilovgrada i Kolašina su pod potpunom kontrolom, dok su i dalje aktivni i pod kontrolom požari na području Herceg Novog i Ulcinja, pokazuje jutrošnji presjek OKC 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje, kazao je potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić.

"Vjenčali smo se u našoj dnevnoj sobi, ovdje gdje doručkujemo, ručamo i večeramo"

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 11:05

Georgina Rodrigez i Kristijano Ronaldo su sve iznenadili tajnim vjenčanjem, umjesto pompeznog slavlja uslijedilo je nešto sasvim drugačije... Sada su konačno otkrili detalje svoje bajke.