Četvrtak, 16.01.2025 | 21:16
IZVOR: b92.net

WhatsApp uveo NOVU opciju - Reagovanje na poruke postalo je još JEDNOSTAVNIJE

WhatsApp proslavlja ulazak u novu godinu objavom nekoliko novih funkcija, koje su sada zvanično dostupne.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Za početak, WhatsApp dobija efekte za kamere. Istih 30 pozadina, filtera i efekata, koji su prošle godine objavljeni za video pozive sada mogu da izmjene i korisnikove fotografije.

Pored toga, korisnick sada može da svoj selfi pretvori u stiker. Nakon što pritisnete na "Create sticker", dobijate opciju kamere za kreiranje selfija na licu mjesta, a potom i za kreiranje stikera. Ova opcija je dostupna za Android a uskoro stiže i na iOS.

Sada je moguće i deljenje paketa stikera direktno preko WhatsAppa. Na kraju, moguće je dvostrukim pritiskom na poruku reagovati na nju, a tu je i brzo skrolovanje kroz najviše korišćene reakcije.

Ova opcija će u velikoj meri ubrzati reagovanje na poruke, što će biti od koristi onima koji često koriste pomenutu opciju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Sadržaj nije zauvijek izgubljen: Postoji način kako da pročitate obrisane poruke na WhatsAppu

Srijeda, 01.04.2026 | 11:26

Telefon može da sačuva tragove komunikacije.

Snapchat sve više pod lupom Evropske unije: U fokusu zaštita djece u online prostoru

Subota, 28.03.2026 | 21:32

Regulatori Evropske unije pokrenuli su istragu protiv Snapchata zbog sumnji da platforma ne čini dovoljno kako bi zaštitila djecu i da ih izlaže rizicima poput povećane ranjivosti na predatore ili vrbovanja od strane kriminalaca.  

„Danas je dobar dan za djecu u našoj zemlji“: Austrija će zabraniti korišćenje društvenih mreža za mlađe od 14 godina

Petak, 27.03.2026 | 18:20

Vladajuća koalicija u Austriji danas je najavila planove da zabrani korišćenje društvenih mreža za djecu mlađu od 14 godina, pridružujući se nizu drugih zemalja koje uvode ograničenja za mlade.

Sigurnost koja radi u pozadini: Zašto je Knox jedan od najvažnijih razloga za kupovinu Galaxy S26

Srijeda, 25.03.2026 | 08:00

U vremenu kada se na telefonu nalaze bankovne aplikacije, lične fotografije, poslovna komunikacija i pristup brojnim online servisima, sigurnost više nije dodatna opcija već jedan od ključnih kriterijuma pri izboru uređaja. Upravo zato Galaxy S26 serija donosi rješenje koje funkcioniše kontinuirano, bez potrebe za dodatnim podešavanjima i bez uticaja na svakodnevno korisničko iskustvo.

SAD zabranile sve nove mrežne rutere proizvedene u inostranstvu

Utorak, 24.03.2026 | 13:48

Federalna komisija za komunikacije (FCC) objavila obavještenje kojim se svi potrošački ruteri proizvedeni izvan SAD-a označavaju kao sigurnosni rizik.

Povodom Svjetskog dana Roma, zgrada Skupštine Glavnog grada i most Milenijum večeras su osvijetljeni bojama romske zastave

Srijeda, 08.04.2026 | 21:46

Povodom Međunarodni dan Roma, Glavni grad Podgorica obilježio je ovaj datum simboličnim osvjetljenjem značajnih objekata u gradu.

Vujošević će biti sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:20

Duško Vujošević biće sahranjen u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana na Novo groblje.  

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.04.2026 | 21:43

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu, tek ponegdje i umjerenu, uglavnom visoku povremenu oblačnost.

Bolt se poklonio Đokoviću: "Teže je osvojiti 24 grend slema, nego trčati 9.58"

Srijeda, 08.04.2026 | 21:57

Pitanje o tome ko je najveći sportista svih vremena uvijek izaziva oprečna mišljenja, ali kada o tome govori Jusein Bolt, njegove riječi imaju posebnu težinu.

Irinej: SPC osniva crkveni univerzitet

Srijeda, 08.04.2026 | 21:34

Mitropolit novosadski i bački Irinej izjavio je da Srpska pravoslavna crkva (SPC) osniva crkveni univerzitet, da na to imaju pravo vjerske zajednice u drugim državama, a da su postojeći državni univerziteti u Srbiji doživjeli “kataklizmu”.

EU izdvojila 14,6 miliona eura za podršku ženama u Ukrajini od početka rata

Srijeda, 08.04.2026 | 21:22

Od početka ruske invazije na Ukrajinu, Evropska unija (EU) je izdvojila više od 14 miliona eura za podršku ukrajinskim ženama kroz programe usmjerene na osnaživanje, liderstvo i borbu protiv rodno zasnovanog nasilja, izjavila ambasadorka EU u Ukrajini Katarina Maternova.

Politiko: Mađari bi glasali i za kozu ako bi se takmičila protiv Orbana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:09

Malo ko van uskih političkih krugova u Mađarskoj je čuo za Petera Mađara sve dok nije pokrenuo žestoku kritiku vlade, uz tajni audio-zapis svoje supruge, tadašnje ministarke pravde Judit Varge.  

Ambasada SAD u Iraku upozorila svoje državljane da ne putuju u Irak

Srijeda, 08.04.2026 | 20:44

Američka ambasada u Iraku upozorila je danas svoje državljane da ne putuju u tu zemlju posle "brojnih napada dronovima" koje su navodno pokrenule proiranske frakcije na diplomatske objekte i Međunarodni aerodrom u Bagdadu.  

“Lavice” sjutra protiv Portugala, Babović nakon dvije godine u reprezentaciji: Ponovo želim da se dokažem

Srijeda, 08.04.2026 | 19:25

Crnogorske rukometašice ulaze u posljednja dva meča kvalifikacija sa osiguranim plasmanom na Evropsko prvenstvo, ali sa jasnim ciljem – maksimalan učinak i potvrda prvog mjesta u grupi.

Čoli uručen diplomatski pasoš BiH: Neka u godinama koje dolaze nastavi obogaćivati naše živote

Srijeda, 08.04.2026 | 20:21

Legendarnom pjevaču Zdravku Čoliću danas je u Ministarstvu vanjskih poslova BiH uručen diplomatski pasoš Bosne i Hercegovine.