Subota, 18.01.2025 | 16:07
IZVOR: kolektiv.me

Ivanović: Izvinjavamo se komesarki Kos zbog NEPROMIŠLJENIH izjava Živkovića

Prirodno je da opozicione partije u svom djelovanju iznalaze načine da kritikuju vlast kako bi se biračkom tijelu predstavili kao uspješnija alternativa, ali je prilično razočaravajuće kad se u politikantske svrhe targetiraju i evropski zvaničnici, saopštio je potpredsjednik Vlade Filip Ivanović.




Foto: Vlada Crne Gore/Saša Matić, arhiva

"Današnja izjava Danijela Živkovića, kojom je praktički optužio evropsku komesarku za proširenje Martu Kos da govori neistine, samo je tužni krešendo u političkom lutanju opozicione partije na čijem je čelu. Očigledno je da DPS više nema nikakvih suvislih ideja kojima bi se preporučio za povratak na vlast, pa jedini izlaz vidi u opstrukciji rada zakonodavnog doma i pokušaju da osujeti ubrzano pristupanje Crne Gore Evropskoj uniji. Gospoda iz DPS-a su imala 30 godina, odnosno punih 14 nakon sticanja nezavisnosti, da zatvore pregovaračka poglavlja, dobiju pozitivan Izvještaj o vladavini prava i borbi protiv korupcije, ali i da riješe makar jedno od otvorenih pitanja sa Republikom Hrvatskom, od čega sada prave lajtmotiv svog političkog djelovanja".

Umjesto toga, kako je Ivanović napisao na mreži X, "sve prethodne vlade su za 12 godina zatvorile isto onoliko poglavlja koliko ova vlada za 12 mjeseci, a o uspjehu DPS vlada u vladavini prava i borbi protiv organizovanog kriminala najbolje govore optužnice podignute protiv čelnih ljudi pravosuđa iz doba njihove vlasti, koje oni sada zdušno brane izmišljanjem ustavnog puča. Otvorena pitanja sa Republikom Hrvatskom, koja nisu tu od juče nego od ranih 1990-ih kada je isti DPS bio na vlasti, ne samo da nisu rješavali, nego su ih uporno gurali pod tepih ne čineći ništa da bar neka skinu s dnevnog reda".

"Upravo je ova Vlada ozbiljno i odgovorno pristupila toj osjetljivoj temi, pa nije ni slučajno što je moja prva bilateralna posjeta, u svojstvu ministra vanjskih poslova, bila Zagrebu, a rješenje pitanja Doma kulture u Tivtu usaglašeno još u prvim mjesecima prošle godine. U narednom periodu će još neka pitanja biti uspješno riješena, a za nekoliko dana će se održati i bilateralne konsultacije između dvije države, prvi put poslije više godina. Dakle, i po tom pitanju ova Vlada radi više i bolje nego što su DPS vlade radile decenijama. Ko govori istinu, da li gospođa Kos ili gospodin Živković, najvjernije svjedoči i najbolji ikada, prošlogodišnji, Izvještaj EK o napretku Crne Gore, kao i jasno izražena spremnost Savjeta EU da u narednom periodu počne izradu nacrta Ugovora o pristupanju za našu zemlju. Na Živkovićevu žalost, ni Vlada ni Evropska komisija neće odustati od plana da se pregovarački proces završi do kraja 2026. godine a Crna Gora postane članica EU do 2028. Zato još jednom pozivamo DPS i druge opozicione partije da se okanu pokušaja destabilizacije institucija i mrzovoljnog opanjkavanja vladajuće većine i evropskih prijatelja, već da, zajedno sa nama, iskoriste istorijsku šansu i budu dio generacije koja će Crnu Goru uvesti u EU. U međuvremenu, izvinjavamo se komesarki Kos zbog nepromišljenih izjava gospodina Živkovića, za koje želimo da vjerujemo da su plod ishitrenosti, a ne loših namjera", zaključio je Ivanović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

MPNI: 350.000 eura za stipendije izvrsnosti za doktorska istraživanja u inostranstvu

Subota, 28.02.2026 | 11:28

U Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija upriličena je svečanost povodom potpisivanja ugovora sa dobitnicima stipendija izvrsnosti za doktorska istraživanja u inostranstvu, dodijeljenih na osnovu sprovedenog Konkursa. Ukupno je potpisano 13 ugovora, a vrijednost dodijeljenih sredstava iznosi 347.711,88 eura, dok su pojedinačne stipendije kretale od 12.000 do 45.000 eura, u zavisnosti od godine doktorskih studija.

Ulcinj: Oduzeto pet komada oružja i municija, podnijeta krivična prijava

Subota, 28.02.2026 | 11:10

U cilju podizanja nivoa bezbjednosti građana, a u skladu sa nacionalnim prioritetima sprečavanja zloupotrebe, te pronalaska i oduzimanja vatrenog oružja, municije i eksplozivnih sredstava u ilegalnom posjedu, juče su, u okviru aktivnosti službenika Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj, pretresom kod lica A. Đ. (44) oduzeti pet komada oružja i municija, te je protiv istog podnijeta krivična prijava, navodi se u saopštenju Uprave policije.

Američki ratni avioni udaraju na Iran: Napad bi mogao biti snažniji nego prošle godine, Iranci najavili odgovor

Subota, 28.02.2026 | 10:30

Desetine zračnih udara trenutno se izvode širom Irana, a na meti su se našle ključne vojne, obavještajne i nuklearne institucije, uključujući i sami kompleks vrhovnog vođe Alija Khameneija.

Medojević: Privođenje Đukanovića „policijski sportski ribolov“ u političke svrhe

Subota, 28.02.2026 | 10:04

Lider Pokreta za promjene, Nebojša Medojević, ocijenio je da je privođenje Aca Đukanovića još jedna epizoda „policijskog jeftinog marketinga“ pod nazivom „sportski ribolov“, sprovedena u političke svrhe, bez učešća glavnog specijalnog tužioca Vladimira Novovića i šefa Specijalnog policijskog odjeljenja Predraga Šukovića.

U domu Aca Đukanovića otkriven arsenal oružja i zaštitne opreme

Subota, 28.02.2026 | 09:57

Aco Đukanović, brat bivšeg predsjendika države Mila Đukanovića uhapšen je nakon što je u njegovim objektima u Podgorici i Nikšiću pronađeno više komada vatrenog oružja, municije i balističkih pancira, saopštila je Uprava policije.

(VIDEO) Napeto u Skupštini: Nikolić isključio mikrofon Božoviću, sjednica prekinuta

Petak, 27.02.2026 | 13:09

Vanredna sjednica Skupštine prekinuta je zbog tenzija i incidenta u kojem je šef kluba poslanika Demokratske partije socijalista Andrija Nikolić isključio mikrofon ministru pravde Bojanu Božoviću.

Nikolić: Od danas u ovom parlamentu više ništa neće biti isto

Petak, 27.02.2026 | 14:24

Danas smo u plenumu svjedočili pravnom, političkom i institucionalnom nasilju od parlamentarne većine i Vlade, saopštio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić.

Policija opkolila zgradu u kojoj živi Aco Đukanović

Petak, 27.02.2026 | 13:49

Policija je opkolila zgradu u centru Podgorice u kojoj živi biznismen Aco Đukanović, brat bivšeg predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića.

Potpisan ugovor sa kineskim konzorcijumom za drugu dionicu auto-puta - Početak radova u MAJU

Petak, 27.02.2026 | 12:49

Izvršni direktor Monteputa Milan Ljiljanić i predstavnici kineskog konzorcijuma Power China-Stecol-PCCD, potpisali su danas ugovor o projektovanju i izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare, Mateševo-Andrijevica.

Šćepanović: Ja sam naredio pretres objekata Aca Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 21:12

Na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu na čijem dnevnom redu je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima raspravljalo se i o današnjem pretresu stana biznismena Aca Đukanovića.

Alimpijević: Ne znam jeste čuli da sam ikada kukao

Subota, 28.02.2026 | 11:44

Selektor Srbije Dušan Alimpijević čestitao je Turskoj na pobjedi, istakavši da je ključni problem njegovog tima bio loš ulazak u utakmicu.

MPNI: 350.000 eura za stipendije izvrsnosti za doktorska istraživanja u inostranstvu

Subota, 28.02.2026 | 11:28

U Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija upriličena je svečanost povodom potpisivanja ugovora sa dobitnicima stipendija izvrsnosti za doktorska istraživanja u inostranstvu, dodijeljenih na osnovu sprovedenog Konkursa. Ukupno je potpisano 13 ugovora, a vrijednost dodijeljenih sredstava iznosi 347.711,88 eura, dok su pojedinačne stipendije kretale od 12.000 do 45.000 eura, u zavisnosti od godine doktorskih studija.

Nojer: Atalanta može pomjeriti planine

Subota, 28.02.2026 | 11:16

Nakon što je žrijeb osmine finala Lige šampiona spojio Bajern Minhen i Atalantu, kapiten bavarskog giganta Manuel Nojer poručio je da njegov tim maksimalno ozbiljno pristupa italijanskom predstavniku.  

Ulcinj: Oduzeto pet komada oružja i municija, podnijeta krivična prijava

Subota, 28.02.2026 | 11:10

U cilju podizanja nivoa bezbjednosti građana, a u skladu sa nacionalnim prioritetima sprečavanja zloupotrebe, te pronalaska i oduzimanja vatrenog oružja, municije i eksplozivnih sredstava u ilegalnom posjedu, juče su, u okviru aktivnosti službenika Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj, pretresom kod lica A. Đ. (44) oduzeti pet komada oružja i municija, te je protiv istog podnijeta krivična prijava, navodi se u saopštenju Uprave policije.

Gvardiola o dvomeču sa Realom: Što više igrate protiv velikih timova, postajete bolji tim

Subota, 28.02.2026 | 11:00

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola mirno je prihvatio ishod žrijeba za osminu finala Lige šampiona. “Građane” očekuje novi sudar sa Real Madridom, a za proslavljenog stručnjaka ovakvi mečevi nisu teret već privilegija.

Zelenski: Podržavam vojnu akciju protiv Irana

Subota, 28.02.2026 | 10:42

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je danas, 27. februara u intervjuu za Sky News da bi podržao vojnu operaciju usmjerenu protiv iranskog režima.

Američki ratni avioni udaraju na Iran: Napad bi mogao biti snažniji nego prošle godine, Iranci najavili odgovor

Subota, 28.02.2026 | 10:30

Desetine zračnih udara trenutno se izvode širom Irana, a na meti su se našle ključne vojne, obavještajne i nuklearne institucije, uključujući i sami kompleks vrhovnog vođe Alija Khameneija.

Primorac gost Radničkog, Budućnost dočekuje Novi Beograd

Subota, 28.02.2026 | 10:27

Kotorani igraju važan meč za plasman na F4 regionalne Premijer lige

Uhapšen crnogorski državljanin zbog sumnje da je koristio falsifikovanu ličnu kartu i pasoš Srbije

Subota, 28.02.2026 | 09:33

Crnogorski državljanin G.Ć.R. (44) uhapšen je zbog sumnje da je izvršio krivično djelo falsifikovanje isprave u produženom trajanju, saopštio je MUP Srbije, javljaju mediji u toj zemlji.

Laković nakon što nije dobio podršku partijskih kolega: Ustani za ono u što vjeruješ, pa makar stajao sam

Subota, 28.02.2026 | 09:11

Sinoć na Odboru za politički sistem, pravosuđe i upravu poslanici Pokreta Evropa sad nijesu podržali pet amandmana koje je podnio njihov partijski kolega Miodrag Laković. Laković se jutros kratko oglasio na mreži X.