Subota, 18.01.2025 | 19:52
IZVOR: index.hr

Džeki Čen otkrio NEOSTVARENU želju

Džeki Čen, legendarni glumac, borilački umjetnik i kaskader, poznat je po filmovima kao što su "Gas do daske", "Karate kid" i "U zmajevom gnijezdu".




Foto: YouTube screenshot/Netflix Is A Joke

Tokom svoje duge karijere, Čen je postao prepoznatljiv po svojoj jedinstvenoj kombinaciji slepstik-humora i impresivnih akcionih scena, koje je uvjek izvodio sam.

Sa više od 150 filmova, smatra se jednim od najuticajnijih glumaca i boraca u istoriji kinematografije.

Čen je započeo karijeru sa pet godina pojavljujući se u manjim ulogama, a kasnije je radio sa Brusom Lijem na filmovima kao što je „Pesnica bijesa“.

Prvu veliku prekretnicu doživio je 1978. godine u filmu „Zmija u sjenci orla“, gdje je dobio priliku da radi koreografiju za sopstvene borbene scene. Sljedeće godine, film „Pijani učitel“ mu je donio međunarodni uspjeh i potvrdio njegov status pionira komičnog kung-fua.

Neostvarena želja čuvenog glumca

Uprkos svojoj izuzetnoj karijeri, Čen ima nekoliko neostvarenih želja, uključujući rad sa glumačkim legendama.

„Uvjek sam se nadao da ću snimiti film sa ljudima kojima se zaista divim, poput Dastina Hofmana i Roberta De Nira, prije nego što se povučem iz ovog posla“, rekao je Čen, prema časopisu „Far Out“.

Njegova želja odražava njegovo divljenje prema glumcima koji su uspjeli da dominiraju u potpuno drugačijim žanrovima od njegovog.

Dastin Hofman ostvario je kultne uloge u filmovima „Diplomac“, dok je Robert De Niro u saradnji sa Martinom Skorsezeom izgradio bogatu karijeru u filmovima kao što su „Taksista“ i „Irac“.

Potencijalna saradnja Džekija Čena sa Dastinom Hofmanom i Robertom De Nirom bila bi zanimljiv spoj različitih glumačkih pristupa i žanrova, prenosi Index.hr.

Iako njihovi stilovi i karijere pripadaju različitim filmskim tradicijama, njihovo zajedničko iskustvo i talenat govore o raznolikosti i bogatstvu filmske umjetnosti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

„Spider-Man: Brand New Day“ ruši rekorde: Film već premašio 700 miliona dolara u SAD-u

Petak, 14.08.2026 | 14:55

Film „Spider-Man: Brand New Day“ nastavlja nizati rekorde na kino-blagajnama. Nakon samo dva vikenda prikazivanja, ostvario je više od 700 miliona dolara zarade u kinima u Sjedinjenim Američkim Državama.

Herceg Novi: Bogdan Diklić i film Dom otvaraju 39. Filmski festival

Petak, 07.08.2026 | 15:12

Glumačka legenda Bogdan Diklić, ovogodišnji dobitnik nagrade „Milan Žmukić“ za izuzetan doprinos filmskoj umjetnosti, svečano će otvoriti 39. Filmski festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival, koji će biti održan od 22. do 28. avgusta.

„Spajdermen: Novi dan“ najuspješniji film 2026. godine, premašio zaradu od 1,15 milijardi dolara

Četvrtak, 06.08.2026 | 12:20

Film „Spider-Man: Brand New Day“ postao je film s najvećom zaradom u 2026. godini nakon što je za samo sedam dana prikazivanja u bioskopima ostvario ukupnu zaradu od 1,155 milijardi dolara. Sonijev i Marvelov nastavak, u kojem glavne uloge tumače Tom Holand i Zendaja, do sada je zaradio 449 miliona dolara na domaćem tržištu i 706,3 miliona dolara na međunarodnom, čime je nadmašio Diznijev film „Toy Story 5“, koji je od juna ostvario zaradu od 1,067 milijardi dolara.

Novi "Sam u kući" sa originalnim Kevinom? Mekoli Kalkin pregovara sa Diznijem

Srijeda, 29.07.2026 | 13:03

Dizni navodno priprema povratak kultne božićne franšize „Sam u kući“, a u središtu planova ponovo je Mekoli Kalkin.

VIDEO: Nastavak koji se iščekuje - Objavljen tizer za treću sezonu serije „Gospodar prstenova: Prstenovi moći“

Subota, 25.07.2026 | 12:39

Ljubitelji epske fantastike dobili su prvi uvid u treću sezonu serije „Gospodar prstenova: Prstenovi moći“, čiji je tizer premijerno predstavljen na ovogodišnjem Komik-konu 2026.

Uspješna akcija Vojske Crne Gore: Povrijeđeni planinar helikopterom evakuisan sa Maganika

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:26

Uprkos neprekidnom angažovanju pripadnika Vojske Crne Gore na zadacima podrške u borbi protiv požara širom zemlje, pripadnici Vazduhoplovstva i helikopterski spasioci realizovali su uspješnu operaciju pretrage i spašavanja na reonu Maganika.

Uz nekoliko sastojaka do neodoljivih keksića sa komadićima čokolade

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:22

Ako vam se jede nešto slatko, a nemate mnogo vremena za pripremu, ovi keksići s komadićima čokolade mogli bi biti pravi izbor.

Zemljotres u Hrvatskoj

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:11

Zemljotres magnitude 3,1 stepen po Rihterovoj skali registrovan je kod Splita, saopšteno je iz hrvatske Seizmološke službe.

Nije do godina ni sporog metabolizma: Evo zašto se lakše gojimo nego što mršavimo

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:03

Godinama se vjerovalo da metabolizam počinje da se usporava već posle tridesete godine i da zbog toga tijelo iz godine u godinu sagorijeva sve manje kalorija.    

Žestok udar na džep; Ovaj evropski grad uvodi paprene turističke takse

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:57

Amsterdam će, prema planu vlasti, 2031. godine imati turističku taksu od 20 odsto, što je među najvišim u svetu, javili su danas holandski mediji.

Zeković: Mjesta stradanja i patnje ideoloških žrtava proglasiti kulturnim dobrom

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:33

Upravi za zaštitu kulturnih dobara Crne Gore upućena je inicijativa da se jame na teritorijama Prijestonice Cetinje i Opštine Nikšić kao mjesta masovnog stradanja i patnje civila evidentiraju kao kulturno dobro od nacionalnog značaja, saopštio je aktivista za ljudska prava i politike sjećanja Aleksandar Saša Zeković.

Ulcinj: Kontrolisano više od 300 osoba, devet uhapšeno, oduzet automobil

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:23

Ulcinjska policija, u saradnji sa graničnom policijom, tokom noći između 22. i 23. avgusta kontrolisala je više od 300 lica, a devet osoba uhapšeno je zbog prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja.

Autobus se zapalio na putu Cetinje–Budva, u vozilu nije bilo putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:14

Na magistralnom putu Cetinje–Budva, u mjestu Vrela, oko 13 sati zapalio se autobus stranih registarskih oznaka.

Pomorska nezgoda: Sudar kod Prčanja, šest osoba dobilo pomoć Hitne

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:58

U akvatorujumu Kotorskog zaliva u blizini Markovog rta na Prčanju sinoć oko 22 sata desila se najozbiljnija pomorska nezgoda ove sezone u Boki. Iz za sada još neutvrđenih razloga došlo je do sudara dva plovila – velikog RHIB-a i glisera iz Risna.

Na graničnim prelazima u Herceg Novom juče kontrolisano više od 38 000 putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:43

Na graničnim prelazima u nadležnosti Stanice granične policije Herceg Novi, tokom jučerašnjeg dana , kontrolisano je ukupno 38 181 lice, 10 758 motornih vozila i 29 plovila.