Nedjelja, 19.01.2025 | 09:52
IZVOR: b92.net

Stiven King o dodjeli OSKARA - "Nema GLAMURA dok je Los Anđeles u PLAMENU"

Stiven King je pozvao da se ovogodišnja ceremonija dodjele Oskara otkaže zbog razornih požara u Los Anđelesu i dok ga mnogi podržavaju, ima i onih koji nisu saglasni.




Foto: YouTueb screenshot/Good Morning America

Jedan od najpoznatijih autora današnjice Stiven King izjavio je da ove godine neće glasati ni za jednog za nagradu Oskar nominovanog reditelja, glumca ni scenaristu jer vjeruje da ceremonija ne bi trebalo da se održi zbog požara u Los Anđelesu.

King je član Akademije filmskih umjetnosti i nauka, koja vodi dodjelu Oskara, i ima pravo da glasa u tri kategorije: najbolji film, najbolji adaptirani scenario i najbolji originalni scenario.

"Ne glasam za Oskare ove godine. Po mom iskrenom mišljenju trebalo bi da ih otkažu. Nema blistanja sa Los Anđelesom u plamenu", napisao je King u objavi na jednoj društvenoj platformi.

Objava je u vrijeme pisanja imala skoro 46.000 lajkova, prenio je Varijeti.

Nakon požara u Los Anđelesu, Akademija filmske umjetnosti i nauke odlučila je da produži period glasanja za Oskare i odloži objavljivanje nominacija do četvrtka, 22. januara.

Nominacije su prvobitno trebalo da budu objavljene 17. januara.

Akademija je takođe otkazala godišnji ručak za nominovane za Oskara, koji je prvobitno zakazan za ponedjeljak, 10. februar.

Organizacija je saopštila da planira da preraspodijeliti 250.000 dolara sa ručka nominovanih na donacije za pomoć u požaru.

Ubrzo nakon što su požari prvi put izbili, dobitnica Emija Džin Smart je na Instagramu pozvala TV mreže da "ozbiljno razmisle" o tome da ne emituju nijednu nagradnu emisiju tokom "sezone proslave Holivuda", i umjesto toga donira prihod onima koji su prvi odgovorili i L.A. žrtve požara.

"Pažnja! Uz dužno poštovanje, tokom holivudske sezone proslave, nadam se da će bilo koja od mreža koja emituju predstojeće nagrade ozbiljno razmisliti o tome da ih NE emituju i doniraju prihod koji bi ostvarili žrtvama požara i vatrogascima", napisala je Smart.

Ali, nisu svi saglasni sa stavom Kinga i Smartove. Rozana Arket je nedavno govorila za Varajeti o tome zašto dodjela Oskara ne bi trebalo da otkaže ceremoniju 2025. godine.

"Ove godine nije riječ samo o proslavi umjetnosti. Riječ je o korišćenju umjetnosti da se obnovi, inspiriše i pomogne onima kojima je pomoć najpotrebnija. Probudila sam se prije neko veče misleći: 'Šta ako uradimo teleton u stilu Džerija Luisa, ali ga integrišemo sa dodjelom Oskara?' Zamislite da Bili Kristal otvara emisiju. Izgubio je svoj dom, ali on je savršena osoba da ujedini sve, da nas podsjeti šta možemo da postignemo zajedno", navela je glumica, pa dodala:

"Voljela bih da vidim da se dodjela SAG nagrada, Oskara i Gremija ove godine pretvore u teleton kako bi se prikupio novac za zajednicu, grad Los Anđeles, za porodice koje su izgubile njihove domove i kućne ljubimce, i uspomene na život, i za naše voljene vatrogasce koji su spasili živote".

Već je najavljeno da će se ceremonija dodele Gremi nagrada održati u nedjelju, 2. februara, kao što je planirano, ali sa dodatim značajnim dobrotvornim elementima kako bi se prikupio novac za one koji su pogođeni požarima u Los Anđelesu.

Nejasno je da li će biti blistavog crvenog tepiha kao i obično.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Brnabić: Smijem se od tuge što Crna Gora ide ka zatvaranju poglavlja, a Srbija ne može da otvori nova

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:06

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da se nikada nije miješala u unutrašnje političke procese u Crnoj Gori, ali je istakla da ne može da razumije ozbiljne bezbjednosne propuste u zemlji koja se smatra najnaprednijom na Zapadnom Balkanu na putu ka Evropskoj uniji.

Šokantna odluka Kristijana Ronalda

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:54

Kristijano Ronaldo odlučio je da ne nastupi na današnjoj utakmici Al Nasra protiv Al Rijada u okviru 20. kola Saudijske lige, prenosi portugalski list A Bola.

Vuković: Svaki euro iz budžeta mora biti planski uložen, odgovorno potrošen i u službi javnog interesa

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 10:49

Ministar finansija Novica Vuković otvorio je sastanak Radne grupe za praćenje realizacije Programa reforme upravljanja javnim finansijama (PMF) za period 2022–2026. godine, poručivši da uređene, transparentne i odgovorno vođene javne finansije predstavljaju osnov stabilne ekonomije, boljeg života građana i snažnijeg povjerenja u institucije.

Saslušaće i Vukšića i Pajković

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 08:14

Podgorički tužioci iz Osnovnog državnog tužilaštva postupaju u više predmeta formiranih po međusobnim prijavama doskorašnjih državnih funkcionera - bivše čelnice Direktorata u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Mirjane Pajković i bivšeg direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) i savjetnika za bezbjednost predsjednika države Dejana Vukšića.

Udes na putu Podgorica-Cetinje, povrijeđena jedna osoba

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 10:32

Jedna osoba je povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi koja se desila na putu Podgorica-Cetinje, u mjestu Barutana. Saobraćaj je u prekidu, saopšteno je Portalu RTCG iz Operativno-komunikacionog centra Uprave policije.

Gorčević: Hvala poslanicima, ponovo smo pokazali da ozbiljno shvatamo priliku da do 2026. zatvorimo sva poglavlja

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:37

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević poručila je da je usvajanjem prioritetnih zakona sa plavom zastavicom Skupština dala ključan doprinos ispunjavanju završnih mjerila za niz poglavlja, a time i približavanju konačnom cilju.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:28

Umjereno do potpuno oblačno, od sredine mjestimično slaba kiša, a na primorju moguće i u jutarnjim satima.

Jovanović: Medenica je pogriješio što je pobjegao; Zirojević: Bezbjednosni sektor nam se raspada

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:00

Miloš Medenica je pogriješio što je pobjegao nakon izricanja presude, smatra njegov advokat Stefan Jovanović. Saglasni su i zamjenik predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu (SD) Nikola Zirojević, kao i član Odbora za bezbjednost i odbranu (NSD) Jovan Vučurović. U emisiji Naglas na TVCG oni kažu da je bilo propusta prilikom čuvanja Medenice te da institucije prave propust tako što se ne mogu usaglasiti niti sarađuju.

Đeljošaj: Usvajanjem Zakona o slobodnim zonama Crna Gora konačno stavila tačku na šverc cigareta

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:57

Usvajanjem Zakona o slobodnim zonama Crna Gora je konačno stavila tačku na šverc cigareta, poručio je potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj.

Bešić: Izlazak DNP-a strateška odluka, raskol unutar koalicije nepovratan, ali Vlada neće pasti

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 21:45

Izlazak DNP-a iz vlasti nije incident, već pažljivo odmjerena politička odluka, ocjenjuje profesor Miloš Bešić. U tom potezu vidi pokušaj destabilizacije, ali i borbu za prevlast nad srpskim biračkim tijelom. Raskol unutar koalicije Za budućnost Crne Gore smatra nepovratnim, ali ne očekuje pad Vlade, već nove političke preslaganja.

Skupština konstatovala ostavke Miluna Zogovića i Maje Vukićević

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 18:38

Predsjednik parlamenta Andrija Mandić zakazao je za danas dvije vanredne sjednice Skupštine, na čijem je dnevnom redu skoro 50 predloga zakona. Sjednica je počela oko 18 sati, jer je poslanicima je saopšteno da moraju sačekati odbore da završe i dostavljanje izvještaja o glasanju. Na početku, parlament je konstatovao da su predstavnici DNP-a Milun Zogović i Maja Vukićević podnijeli ostavke na funkcije u Vladi.

Sterling ponuđen Union Berlinu, ali njemački klub brzo rekao - ne

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:58

Rahim Sterling je bio ponuđen Union Berlinu, ali njemački klub nije pokazao konkretno interesovanje za angažman iskusnog engleskog reprezentativca.

Za razvoj kreativnih industrija 400.000 eura

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:47

Ministarstvo kulture i medija opredijelilo je ukupno 400.000 eura za podršku projektima od značaja za razvoj kreativnih industrija u 2026. godini, kroz Javni konkurs za sufinansiranje inovativnih i tržišno orijentisanih inicijativa koje spajaju kreativnost i preduzetništvo, saopšteno je iz tog resora.

Evropska komisija još razmatra izmjene zakona o ANB i unutrašnjim poslovima

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:35

Amandmani na zakone o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost na procjeni su u Evropskoj komisiji, potvrđeno je RTCG u Briselu.    

Mask napao Kristofera Nolana zbog Lupite u ulozi Jelene Trojanske: Izgubio je integritet

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:17

Tehnološki milijarder Ilon Mask izazvao je buru na društvenim mrežama nakon što je javno kritikovao reditelja Kristofera Nolana, tvrdeći da je “izgubio integritet” ukoliko se ispostavi da će glumica Lupita Njongo u filmu “Odiseja” tumačiti lik Jelene Trojanske.