Ponedjeljak, 20.01.2025 | 21:32
IZVOR: index.hr

Stručnjaci za govor tijela OTKRIVAJU - Je li Melanija IZBJEGLA poljubac?

Donlad Trump je uoči inauguracije na pozornici pokušao poljubiti suprugu Melaniju, a kad je napućio usne kako bi ju poljubio, zasmetao mu je njezin šešir pa ju je uhvatio za ruku i dao joj "vazdušni" poljubac.




Foto: YouTube screenshot/ TIMES NOW

Iako se Melania nagnula prema njemu i napućila usne, obod njenog šešira prepriječio je Trumpovu namjeru, a kad se odmaknuo, Melania se nasmijala. Trenutak je postao viralan, a mnoge je zanimalo je li Melania zapravo htjela izbjeći poljubac u usta.

Judi James, žena koja se bavi proučavanjem govora tijela, u razgovoru za Paddy Power podijelila je svoje mišljenje o tome šta bi Melanijino izbjegavanje moglo ukazivati.

"Podstakla ga je na poljubac u obraz"

James tvrdi da je Trump ušao u prostoriju sa "sporom alfa prisutnošću" i s osmijehom, no i slegnutim ramenima koji sugerišu "sumoran, ozbiljan pristup poslu". Kad je krenuo prema Melaniji, James je rekla da ju je "nježno primio za ruku" u romantičnom gestu koji se inače može vidjeti na ceremoniji vjenčanja.

"Tada se nagnuo kako bi poljubio svoju ženu i na trenutak je izgledalo kao da će je poljubiti. Melania se nagnula prema svom suprugu kako bi uzvratila, ali je takođe okrenula lice kako bi ga podstakla na poljubac u obraz, a ne na usta", ispričala je.

"Trenutak od kog su zastala srca"

James je objasnila da je to bio "trenutak od kojeg su zastala srca" jer se činilo "kao da je njihov sinhonicitet poremećen". Međutim, kaže kako se Trump "upčatljivo zadovoljio vazdušnim poljupcem".

Zaključila je da je Melania bila zadovoljna interakcijom: "Melanijin pogled prema suprugu je zabljesnuo, ne samo zbog trenutka priznanja i zahvalnosti, već njegovog znaka da mu je ona prioritet i da su oni tim u Bijeloj kući."

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Đurić Spajiću: Spremnost pojedinih političara u regionu da se odriču rodbine i komšiluka neće ubrzati bilo čiji put u EU

Srijeda, 10.12.2025 | 21:26

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić poručio je danas da izjava premijera Crne Gore Milojka Spajića samo potvrđuje tezu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da proširenje Evropske unije uspijeva samo ako jača ravnopravna saradnja i ako se cio region razvija zajedno.  

Razigrana Budućnost sve riješila u trećoj četvrtini i još jednom ubjedljivo savladala London Lajonse

Srijeda, 10.12.2025 | 21:18

"Plavi" u 10. kolu Evrokupa slavili 94:63  

Odlukom Apelacionog suda u Beogradu Joca Amsterdam pušten na uslovnu slobodu

Srijeda, 10.12.2025 | 21:07

Sreten Jocić poznatiji kao Joca Amsterdam pušten je na uslovnu slobodu odlukom Apelacionog suda u Beogradu.

Beogradska policija uhapsila Novosađanina zbog sumnje da je pripremao ubistvo državljanina Crne Gore

Srijeda, 10.12.2025 | 20:45

Kako je saopštio MUP, on je "uhapšen neposredno prije izvršenja ovog krivičnog djela"

Avganistanci saslušani zbog nošenja odijela sličnih seriji 'Piki Blajnders'

Srijeda, 10.12.2025 | 20:31

Njihova odjeća je „u suprotnosti sa avganistanskim i islamskim vrijednostima“, rekao je portparol talibana  

Kolašin: Uhapšenom inspektoru određeno zadržavanje

Srijeda, 10.12.2025 | 20:18

Nakon saslušanja u ODT, osumnjičenom Đ.B iz Kolašina je određeno zadržavanje od 72 sata zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo - produženo krivično djelo zbog zloupotrebe službenog položaja - saopštila je večeras Maja Šćepanović,rukovoditeljka ODT-a u Kolašinu.

Slučaj koji je uzdrmao Holivud: Suđenje za seksualno uznemiravanje odgođeno

Srijeda, 10.12.2025 | 20:06

Suđenje za slučaj u kojem glumica Blejk Lajvli tuži kolegu Džastina Baldonija za seksualno uznemiravanje zvanično je odgođeno za dva mjeseca.

Borovinić Bojović: Stiglo više od hiljadu molbi za pomoć, do sada isplaćeno oko 223.000 eura

Srijeda, 10.12.2025 | 19:53

Komisija za raspodjelu sredstava budžetske rezerve gotovo svakog mjeseca razmatra veliki broj molbi za hitnu pomoć. Široko postavljeni kriterijumi, kaže predsjednica Komisije Jelena Borovinić Bojović, omogućavaju mnogima da apliciraju, ali povećavaju i odgovornost članova tog tijela, prenosi RTV Podgorica.  

Đuričković: Tucite, hapsite - milost ne tražimo, niti bi vam je dali

Srijeda, 10.12.2025 | 19:37

Reagujući na procesuiranje 35 osoba koje su 8. jula protestovale zbog uručenja Trinaestojulske nagrade pjesniku Bećiru Vukoviću, međunarodni sekretar SD-a i predstavnik Evropskog saveza Miloš Đuričković kazao je da Demokrate policiju stavljaju u funkciju liječenja ličnih frustracija i kompleksa.    

Roma želi Zirkzea već u januaru

Srijeda, 10.12.2025 | 19:24

Roma želi napadača Mančester junajteda, Džošuu Zirkzea, i prema navodima britanskih medija planira da već u januaru pokuša da ga dovede na pozajmicu, uz opciju otkupa ako budu ispunjeni određeni uslovi, prenosi Skaj.