Utorak, 21.01.2025 | 13:18
IZVOR: kolektiv.me

Aerodromi CG: Nakon easyJet-a i Jet2.com najavio nalet ka Tivtu od aprila do oktobra

Da Crna Gora ima potencijal za sezonu koja traje traje sedam, a ne samo tri mjeseca, potvrđuje i vijest da će britanski avio-prevoznik Jet2.com saobraćati iz Birmingema (BHX), Mančestera (MAN) i Londona (STN) ka Tivtu od aprila do oktobra, a uz to povećavaju broj ponuđenih sjedišta na ovim rutama.




Foto: Aerodromi Crne Gore

To je saopšteno na sastanku menadžmenta Aerodroma Crne Gore sa predstavnicima ove britanske avio-kompanije.

„U komunikaciji sa kolegama iz Jet2.com dobili smo potvrdu da će ove sezone kapacitet sjedišta koja su u prodaji povećati deset odsto, i da će na sve tri rute obavljati saobraćaj od početka aprila do kraja oktobra. Posebno je važno naglasiti da je ova kompanija najavila povećanje letova u aprilu od 33 odsto, što je značajan doprinos produženju ljetnje turističke sezone. Vjerujemo da Aerodromi Crne Gore neće ostati usamljeni u pripremi za sezonu koja počinje u aprilu. Ovo je znak da hotelijeri, ugostitelji i svi ostali čimbenici uslužne djelatnosti treba da otvore svoja vrata ranije nego do sad“, poručio je izvršni direktor ACG, Roko Tolić.

Ovaj dogovor ACG i Jet2.com uslijedio je samo dan nakon što je naša kompanija saopštila da će najveći britanski niskobudetnih prevoznik, easyJet, saobraćati sa šest destinacija ka Tivtu, od kojih će 5 takođe biti u periodu od aprila do oktobra.

„Ovo je putokaz kojim Crna Gora treba da nastavi da se kreće. Zajedničkim snagama treba da jačamo kompletnu crnogorski turistički proizvod s ciljem da turiste počnemo da dočekujemo od proljeća, a ne tek od juna ili jula“, poručio je Tolić.

Podsjećamo, tokom prošle ljetnje sezone, koja u avijaciji počinje posljednje nedjelje marta i traje do posljednje subote oktobra, na Aerodromu Podgorica bilo je aktivno 58 avio-linija, a Aerodrom Tivat 51.

„U našem fokusu, dakle, nije samo otvaranje novih ruta već produžetak naleta postojećih partnera“, zaključio je Tolić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Sjutra Dan žalosti u Nikšiću

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:48

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević proglasio je ponedjeljak, 15. jun, Danom žalosti, zbog tragične smrti dvojice mladih sugrađana — Milana Turčinovića i Janka Mrvaljevića.  

Ples Njemačke protivKurasaa za ogromnih 7:1!

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:12

Četvorostruki prvak svijeta savladao je Kurasao 7:1 u prvom kolu grupe E i već na startu turnira pokazao da bi ova selekcija mogla da bude mnogo ozbiljnija nego što se govorilo u najavama. Nije to bio samo ubjedljiv rezultat, već utakmica u kojoj je razlika u kvalitetu, ritmu i širini kadra postajala sve očiglednija kako su minuti prolazili.

ANB: Zaštita podataka nije nadzor, već naša odgovornost i obaveza

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:13

Navodi da se softverska rješenja za upravljanje službenim mobilnim uređajima koriste za tajni nadzor ili prisluškivanje zaposlenih nijesu tačni, saopštili su iz Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB).  

MSP Srbije odgovorilo Crnoj Gori: Optužbe potvrđuju hibridno djelovanje prema Beogradu

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:42

Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije saopštilo je danas da je primilo k znanju saopštenje Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore, navodeći da ono, nažalost, predstavlja potvrdu hibridne prirode djelovanja pojedinih krugova u Crnoj Gori prema političkom životu Srbije.

Rovčanin: Samit u Tivtu potvrda evropskog puta Crne Gore i njene međunarodne reputacije

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:25

Poslanik Demokratske Crne Gore Nikola Rovčanin ocijenio je za RTV Podgorica da Samit Evropske unije i Zapadnog Balkana u Tivtu predstavlja snažnu potvrdu evropskog puta Crne Gore i priznanje za dosadašnje rezultate ostvarene u procesu evropskih integracija.

Janjušević uputio apel vozačima da poštuju propise: Više poginulih nego u istom periodu prošle godine

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:00

“Apelujem na sve učesnike u saobraćaju da se pridržavaju propisa. Posebno apelujem na porodice da objasne djeci i ukažu im koliko je opasno upravljati vozilima pod dejstvom i alkohola i psihoaktivnih supstanci”, kazao je Janjušević.

Decibeli probili uši: Škoti priredili navijački spektakl, 40.000 duša pjevalo himnu!

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:46

Povratak Škotske na Svjetsko prvenstvo nakon 28 godina izazvao je veliko oduševljenje među navijačima, koji su u ogromnom broju doputovali u Sjedinjene Američke Države kako bi podržali svoju reprezentaciju.

Osmanagić: Investitori diktiraju cijene stanova, kvadrat u pojedinim djelovima Podgorice i do 3.500 eura

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:35

Kvadrat stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu ove godine koštao je u prosjeku 2.445 eura. Ipak, na pojedinim lokacijama u Podgorici cijene su znatno više i dostižu čak 3.500 eura po metru kvadratnom, prenosi RTV Podgorica.

Šarec: Velika je stvar što vas niko ne koči na putu ka EU

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:33

Rezolucija Evropskog parlamenta o Crnoj Gori koja će biti predstavljena početkom naredne sedmice najpozitivnija je do sada i kako očekuje izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjan Šarec, biće prihvaćena. Velika je stvar, kaže Šarec za TVCG, što nas na putu ka Evropskoj uniji niko ne koči, kao što je to bilo ranije. Ne koče nas ni relacije s Hrvatskom, jer bilateralni odnosi, smatra izvjestilac, ne mogu da budu kamen spoticanja jednoj članici na putu ka Uniji.

Janjušević: Kaznena politika u saobraćaju mora biti rigoroznija

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:18

Načelnik policijskog Odsjeka za bezbjednost drumskog saobraćaja Ilija Janjušević saopštio je da je ove godine zabilježen veći broj stradalih u saobraćajnim nezgodama nego prethodne godine, iako je broj nezgoda sa lakše i teže povrijeđenim licima na približno istom nivou.