Utorak, 21.01.2025 | 15:37
IZVOR: una.rs

Bekam u Davosu - Potrebno je UNAPRIJEDITI prava djevojčica širom svijeta

Bekamu je uručena i nagrada za "izuzetno liderstvo i humanitarizam u promovisanju i zaštiti prava najugroženije djece na svijetu".




Foto: YouTube screenshot/ Jimmy Kimmel Live

Bivši engleski reprezentativac Dejvid Bekam, kome je u ponedeljak uveče na Svjetskom ekonomskom forumu (WEF) u Davosu uručena Kristalna nagrada, pozvao je na borbu za prava djevojčica. 

Bekam je rekao da je njegov rad za tu djecu "privilegija" koja mu je otvorila oči za probleme sa kojima se suočavaju širom svijeta.

"2025. je moja 20. godišnjica da sam specijalni ambasador UNICEF-a. Uvjek sam vjerovao u potencijal djece, i da kada djeci daju vrijeme, priliku i ohrabrenje, ona će dostići svoj puni potencijal. Dok sam odrastao, imao sam koristi od te podrške porodice, trenera i nastavnika. Tužna istina je da je svijet danas veoma teško mjesto za djecu", rekao je Bekam na godišnjem sastanku WEF-a u Davosu.

On je pozvao učesnike foruma da učine više za prava djevojčica širom svijeta i dodao da želi da njegova ćerka Harper ima iste mogućnosti kao njena tri brata.

Bekam je istakao da je današnjih 600 miliona adolescentkinja najveća generacija budućih lidera i inovatora koju je svijet ikada poznavao.

"Ali, djevojkama je potrebno više od riječi. Potrebne su im prilike. Njima je potrebna kolektivna akcija i potrebna su im ulaganja", poručio je bivši kapiten engleske fudbalske reprezentacije.

On je dodao da je "ponosan što se zalaže za djecu" i  što prihvata  nagradu u ime "nevjerovatnih organizacija" sa kojima je sarađivao, posebno UNICEF-a.

Bekamu je nagrada uručena za "izuzetno liderstvo i humanitarizam u promovisanju i zaštiti prava najugroženije djece na svijetu".

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Praznična čarolija u rerni: Medenjaci po starinskom receptu

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:37

Mogu trajati i do mjesec dana.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za falsifikovanje isprava

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:27

Službenici nikšićke policije su pretresom stana operativno interesantnog lica G.N. iz Nikšića nastanjenog u Herceg Novom našli i oduzeli startni pištolj sa municijom, tablete opijata i ličnu kartu na drugo ime izdatu od druge države. On je lišen slobode.

Crnogorska plovidba AD demantuje netačne navode o remontu broda „Kotor“

Nedjelja, 07.12.2025 | 13:33

Crnogorska plovidba AD dostavila je demant na članak objavljen 6. decembra 2025. godine pod naslovom „Platiće Dancima i remont 'Kotora': 'Crnogorska plovidba' pred dodatnim troškovima od milion eura“, navodeći da su tvrdnje u tekstu netačne i zasnovane na pogrešnim pretpostavkama. Kompanija ističe da su svi ugovorni uslovi uredno ispunjeni i da nema obaveza za finansiranje remonta brodova.

Evropska unija pokreće istragu protiv Mete zbog vještačke inteligencije

Nedjelja, 07.12.2025 | 17:05

EU pokreće antimonopolsku istragu protiv Mete zbog pristupa AI uslugama na aplikaciji WhatsApp.

Inicijativa Demokrata: Bar da uvede subvencije za socijalno stanovanje

Nedjelja, 07.12.2025 | 16:41

Odbornici Demokarata u Baru danas će nadležnom Sekretarijatu za finansije u tom gradu podnijeti Inicijativu da se u Predlog budžeta Opštine za 2026. godinu uvrsti nova budžetska stavka u iznosu od 1.000.000 eura, namijenjena subvencijama za socijalno stanovanje.

Ubijen mrki medvjed kod Travnika: Stručnjaci upozoravaju na pad populacije

Nedjelja, 07.12.2025 | 21:15

Mrki medvjed, strogo zaštićena vrsta u regionu, ubijen je nedavno u okolini Travnika, prema navodima lokalnih udruženja. Prema informacijama koje su se pojavile na društvenim mrežama, lovci su navodno ubili životinju uz obrazloženje da je „plašila gljivare“.

Eurosong više neće biti isti, Slovenac se oprostio: Zbogom

Nedjelja, 07.12.2025 | 20:27

Pjesma “How Much Time Do We Have Left” i Klemen predstavljali su Sloveniju na Eurosongu u Bazelu ove godine.

Neki funkcioneri primaju i državnu platu i penziju: Da li je to klasična zloupotreba budžeta?

Nedjelja, 07.12.2025 | 20:42

Profesor Dragan Koprivica nedavno je podnio ostavku na funkciju vršioca dužnosti direktora KIC "Budo Tomović" zbog različitih pravničkih tumačenja - da li kao penzioner ima pravo da zasnuje stalni radni odnos u javnoj ustanovi.

Vukićević o Mijoviću i Savoviću: Suspendovani su, nisu pristali da skinu smiješno male klauzule

Nedjelja, 07.12.2025 | 20:20

Trener fudbalera Budućnosti Dejan Vukićević je pojasnio situaciju sa mladim igračimca Lazarom Mijovićem i Lazarom Savovićem.

Kako je prskalica uzrokovala štetu od 30 hiljada eura?

Nedjelja, 07.12.2025 | 20:03

Nakon što je 42-godišnja majka djetetu dala prskalicu, primijetila je kako gori suvo lišće ispod automobila, saopštila je danas policija savezne države Sjeverne Rajne-Vestfalije.

Joković: Nema povećanja subvencija za poljoprivrednike, biće sankcionisani svi koji su zloupotrijebili državnu pomoć

Nedjelja, 07.12.2025 | 19:46

Subvencije za poljoprivredne proizvođače naredne godine neće biti povećane, jer u budžetu nema prostora za veće isplate, saopštio je ministar poljoprivrede Vladimir Joković u intervjuu za Televiziju Podgorica. Osvrnuo se i na probleme u šumarstvu, nelegalnu sječu i milionske štete na koje upozoravaju njegove kolege, poručujući da će svi odgovorni – ukoliko se dokaže postojanje korupcije – snositi posljedice.

Zvezda nakon osam i po godina izgubila na svom terenu!

Nedjelja, 07.12.2025 | 19:35

Dogodilo se i to – fudbaleri Crvene zvezde su doživjeli poraz na stadionu “Rajko Mitić” u Superligi Srbije.

Brajton u zaostavnom vremenu do boda protiv Vest Hema - "čekićari" imaju za čim da žale

Nedjelja, 07.12.2025 | 19:20

Vest Hem je dijelilo samo nekoliko minuta da završi prvi meč bez primljenog gola u eri Nuna Espirita Santa, ali je kasni pogodak Ritera onemogućio takav scenario. Meč u Brajtonu je završen 1:1 a "čekićari" su u posljendnjih 17 utakmica samo jednom slavili protiv "Galebova".

Austrija: Suđenje alpinisti koji je ostavio devojku na -20 stepeni

Nedjelja, 07.12.2025 | 18:59

Austrijske vlasti identifikovale su 33-godišnju Kerstin Gurtner kao ženu koja je preminula od smrzavanja tokom uspona na Grosglokner, najvišu planinu u Austriji. Njen partner, 39-godišnji Tomas Plamberger, optužen je za ubistvo iz nehata, pošto je partnerku ostavio iznemoglu i samu na planini na -20 stepeni Celzijusa.

MNE stat: Javni dug oko 4,7 milijardi eura

Nedjelja, 07.12.2025 | 18:29

Crna Gora je u periodu od 2020. do 2025. godine iz budžeta otplatila približno tri milijarde eura ranije preuzetih obaveza, saopštili su iz MNE stat.