Srijeda, 22.01.2025 | 12:18
IZVOR: kolektiv.me

ČETIRI nova filma na repertoaru bioskopa Cineplexx

Od sjutra na repertoaru bioskopa Cineplexx Big Fashion naći će se novi filmovi:




Foto: Cineplexx Big Fashion

RIZIČAN LET - Film "Rizičan let" označava veliki povratak Mela Gibsona na filmsku scenu, i to sa druge strane kamere. Riječ je o psihološkom trileru čija se radnja dešava u malom avionu koji leti iznad veličanstvenih pejzaža Aljaske, a u kome su pored pilota, FBI agentkinja i zaštićeni svjedok. Međutim, nisu svi ono što se čini da jesu.

Napetost, humor, drama, akcija i balanas između njih, što je rezultat rediteljskog umijeća Mela Gibsona, čine Rizičan let novim bioskopskim hitom. Radnja filma se dešava u skoro realnom vremenu i ovo je Gibsonov najkraći film, traje 91 minut.

Žanr: Triler

ISTINSKI BOL - Tokom nedavnog objavljivanja nominacija za prestižnu filmsku nagradu BAFTA, u kategorijama za najbolji scenario i za sporednu mušku ulogu našlo se ostvarenje „Istinski bol" (A Real Pain), film Džesija Ajzenberga.

Upravo iza naslova, koji je nakon premijere u Poljskoj gdje je radnja filma i smještena prikazan i na renomiranom Sandens festivalu, stoji proslavljeni glumac Džesi Ajzenberg i to u višestrukoj ulozi, kao reditelj, scenarista i kao glavni glumac.

Priča prati dvojicu rođaka, Dejvida i Bendžija koji kreću na proputovanje u Poljsku, u avanturu koja će imati za cilj otkrivanje porodične istorije. Njihovu bliskost ipak mogu da poremete tenzije koje se ponovo javljaju među rođacima.

Ovaj šarmantni film balansira između emotivne naracije o Holokaustu i komedije. Ujedno nam pruža uvid u njihove lične borbe dok tragaju za sopstvenim identitetom.

Žanr: Komedija, Drama

- ŽENA U PRAZNOJ SOBI - Kai je kućna pomoćnica za koju se čini kao da je izgubila pojam o tome ko je ona i šta bi željela da bude. Tokom utakmice njene ćerke, Kai slučajno povređuje jednu odraslu ženu čime taj događaj postaje okidač za život koji počinje da izmiče kontroli.

Film Žena u praznoj sobi je imao svjetsku premijeru u zvaničnom programu Susreti Berlinskog filmskog festivala, gdje je scenarista i reditelj Qiu Yang osvojio Specijalnu nagradu žirija.

Žanr: Drama

- MALI ALAN - Nova animirana avantura za najmlađe.

Posle razvoda svojih roditelja, mali Alan mora da se preseli u potpuno novi grad. U očajničkoj potrazi za novim prijateljima, on se zbližava sa starijim komšijom, koji je opsjednut vanzemaljcima. Kada se na Zemlju sruši vanzemaljka Britni, koja posjeduje telepatske moći, oni moraju da joj pomognu da se vrati kući i tako se među njima stvara jedinstveno prijateljstvo. Ali on nije jedini koga zanima Britni. Ludi kolekcionar prepariranih životinja ulazi joj u trag, pokušavajući da odgovori na vjekovno pitanje: ima li života u svemiru i može li i nju preparirati?

Ovaj film je uknjižio tri nominacije za dansku nacionalnu filmsku nagradu „Robert", i tom je prilikom osvojio pomenuto odličje u kategoriji najboljeg filma za djecu i mlade. Sinhronizovano!

Žanr: Avantura, Animirani, Porodični film

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

UP: Policija nije obezbjeđivala utakmicu Budućnosti, do sada privedeno sedam osoba

Subota, 24.01.2026 | 16:55

Povodom prekida današnje trening utakmice, koja se na Starom aerodromu u Podgorici odigravala između FK „Budućnost“ i FK „Ilarion“, policija je saopštila da je dežurnu službu Odjeljenja bezbjednosti Podgorica danas u 13.19 časova pozvao izvršni direktor FK „Budućnost“, kojom prilikom je kazao da je na terenu na Starom aerodromu u toku odigravanje fudbalske trening utakmice između FK „Budućnost“ i FK „Ilarion“.

Uhapšen Podgoričanin, na društvenoj mreži vrijeđao novinarku Jelenu Jovanović

Subota, 24.01.2026 | 17:37

Podgorička policija uhapsila je Č.R. (70) iz tog grada zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru – član 7 (drsko ponašanje), počinjenog na štetu novinarke ND Vijesti Jelene Jovanović, saopšteno je iz Uprave policije.

DPS Nikšić podnio krivičnu prijavu protiv Marka Kovačevića: Sumnjaju na zloupotrebu službenog položaja

Subota, 24.01.2026 | 19:00

Opštinski odbor Demokratske partije socijalista u Nikšiću je, zbog sumnje da je počinio krivično djelo iz člana 416 Krivičnog zakonika Crne Gore – Zloupotreba službenog položaja, podnio krivičnu prijavu protiv predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića, saopšteno je iz partije.

Mugoša: Pajković izložena ozbiljnoj diskreditaciji i zloupotrebi privatnosti

Subota, 24.01.2026 | 19:24

Poslanik i funkcioner Evropskog saveza Boris Mugoša, pružio je javnu podršku bivšoj generalnoj direktorici Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, Mirjani Pajković.

Vuković: Sve kladionice, bez izuzetka, počele da obračunavaju porez igračima na dobitke

Subota, 24.01.2026 | 20:16

Za dva dana Crna Gora privremeno zatvara još jedno poglavlje u pregovorima sa Evropskom unijom (EU), a tome su između ostalih doprinijele sprovedene reforme, rezultati budžetske inspekcije i izmjena seta zakona, ističe ministar finansija Novica Vuković.

Brajović: Podrška Pajković, Vukšićevi postupci nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani

Nedjelja, 25.01.2026 | 16:08

Iznošenje u javnost intimnih snimaka, fotografija ili bilo kog drugog privatnog sadržaja, kao i prijetnje njihovim objavljivanjem, predstavlja teško kršenje zakona i brutalno nasilje nad dostojanstvom žene, muškarca… Takvi postupci su nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani, saopštila je predsjednica Foruma žena SDP Podgorica i predstavnica Evropskog saveza Danijela Brajović.

(VIDEO) Melanija Tramp – premijera dokumentarca o životu prve dame

Nedjelja, 25.01.2026 | 16:01

Film „Melanija“ premijerno će biti prikazan u Kenedi centru, 30. januara 2026. godine. Planirano je da se projekcije filma održe istovremeno u 20 bioskopa u Los Anđelesu, San Francisku, Njujorku… Prema nekim predviđanjima marketinških stručnjaka, film bi mogao da postigne nevjerovatan uspjeh.

Podgoričaninu isplaćena plata od 297.500 eura

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:48

Najveću zaradu u 2025. godini ostvario je zaposleni iz Podgorice, u djelatnosti koju Poreska uprava evidentira kao nespecijalizovanu trgovinu na veliko, sa bruto zaradom od 399.163 eura, koja je evidentirana u oktobru.

Vujičić: Da li je normalno građane ostaviti u strahu i neizvjesnosti, dok institucije ćute

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:28

Ne može se ljudima reći da moraju napustiti svoje domove, a da im se istovremeno ne ponudi nikakav plan, privremeni smještaj ili makar jasna informacija. Takva neizvjesnost je posebno teška za starije, bolesne i socijalno ugrožene stanare, saopštila je odbornica Evropskog saveza u Skupštini opštine Herceg Novi, Tanja Vujičić.

Leković: Presuda u slučaju ugovora za asfaltiranje puta ka Komanima pokazuje primjer štetnog i netransparentnog ugovora

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:20

Osnovni sud u Cetinju donio je presudu kojom se Prijestonica Cetinje obavezuje da isplati iznos od 249.969,80 eura, uz zakonsku zateznu kamatu koja teče od 16. decembra 2020. godine pa do dana konačne isplate. Radi se o tužbi na ime duga iz Ugovora o asfaltiranju lokalnog puta Barjamovica - Bandići - Komani koji su krajem 2020. godine potpisali gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan i gradonačlenik Glavnog grada Ivan Vuković.

Pićan: Kada privatnost postane oružje, cijelo društvo je na gubitku

Nedjelja, 25.01.2026 | 15:11

U danima iza nas svjedočimo širenju privatnih materijala dvoje ljudi iz javnog života, sa jasnim ciljem diskreditacije, saopštila je danas poslanica Nove srpske demokratije Bojana Pićan, poručujući da je, kada privatnost postane oružje, cijelo društvo na gubitku.

Na GP Sukobin oduzet automobil, od početka januara granična policija oduzela 14 vozila

Nedjelja, 25.01.2026 | 14:48

Na graničnom prelazu Sukobin oduzet je automobil, saopštili su iz Uprave policije, dodajući da je od početka januara granična policija oduzela 14 vozila.

Bulatović: Odnos Kneževića i Mandića je bratski, dušebrižnici da ne brinu

Nedjelja, 25.01.2026 | 14:07

Odnos između lidera Demokratske narodne partije, Milana Kneževića, i Nove srpske demokratije, Andrije Mandića, jeste odnos koji nema samo političku konotaciju. U pitanju je jedna ljudska konotacija, koja se formirala kroz političku borbu nekadašnjeg Demokratskog fronta. Oni imaju ljudski i prijateljski odnos, možemo reći i bratski odnos, rekao je odbornik DNP-a, Vladimir Bulatović.

U Danilovgradu pretresom oduzet pištolj, vazušna i podvodna puška

Nedjelja, 25.01.2026 | 14:02

Danilovgradska policija izvršila je pretsres stana koji koristi J.K. (22) iz Podgorice i to prilikom pronašla i oduzela pištolj CZ-83 kalibra 7,65 mm sa okcirom, vazdušnu pušku i podvodnu pušku sa harpunom, saopštila je Uprava policije (UP).

Brajović: Podrška Pajković, Vukšićevi postupci nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani

Nedjelja, 25.01.2026 | 13:46

"Iznošenje u javnost intimnih snimaka, fotografija ili bilo kog drugog privatnog sadržaja, kao i prijetnje njihovim objavljivanjem, predstavlja teško kršenje zakona i brutalno nasilje nad dostojanstvom žene, muškarca… Takvi postupci su nedopustivi i moraju biti najstrože sankcionisani", saopštila je predsjednica Foruma žena SDP Podgorica i predstavnica Evropskog saveza Danijela Brajović.