Srijeda, 22.01.2025 | 20:18
IZVOR: gradski.me/ cdm.me

Baltić: U Podgorici od 1. januara do danas SANKCIONISANO 476 vozača

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su u danima vikenda samo za tri sata kaznili 120 vozača zbog nekorišćenja sigurnosnog pojasa u iznosu od 50 do 90 eura. Kazne za saobraćajne prekršaje mogu iznositi i do 1000 eura, zavisno od prekršaja, kazao je za Gradsku RTV pomoćnik komandira saobraćajne policije Dalibor Baltić.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Saobraćajna nekultura u Glavnom gradu iz dana u dan sve više uzima maha. Kazne za neodgovorne vozače iznose od 50 do 1000 eura, objašnjava Baltić.

„Prolazak na crveno svjetlo, vozači koji nepoštuju svjetlosno-sigurne uređaje predviđena je kazna od 300 do 1000 eura ili ako je vozač sankcionisan više puta predviđena je kazna zatvora od 15 do 60 dana. Imamo za korišćenje mobilnog od 90 do 250 eura, kolege na ter enu idu kaznom od 90 eura, složićete se da nije mala“, poručio je Baltić.

Za preticanje na punoj liniji kazna iznosi od 120 do 450 eura. Baltić ističe da je jedan od najčešćih prekršaja koje saobraćajna policija registruje kroz svakodnevne kontrole nekorišćenje sigurnosnog pojasa.

„Od prvog januara, pa do današnjeg dana je sankcionisano 476 vozača koji nisu koristili pojas i da naglasim saputnika, odnosno suvozača“, kazao je Baltić.

Nezadovoljni pješaci, pozivaju nadležne da u što većoj mjeri kontrolišu saobraćajne prekršaje.

Baltić objašnjava da su uz Pozorničke rejone, koje su nekada imali na bulevaru Ivana Crnojevića, Stanka Dragojevića i dijelu grada preko Morače su pomagali patrolnoj djelatnosti da odrade neke poslove, te su sada pronuđeni da šalju patrole sa lica mjesta.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

PUKLA vodovodna cijev na Gorici, voda se slivala niz šetačku stazu (VIDEO)

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 21:32

Na podgoričkom brdu Gorica danas je došlo do pucanja vodovodne cijevi, što je izazvalo isticanje velike količine vode niz šetačku stazu.

Mala nepažnja, velika OPASNOST: Kako pogrešno čuvanje pirinča i tjestenine UGROŽOVA ZDRAVLJA

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 21:21

Pirinač i pasta mogu postati opasni za konzumaciju ako se ne čuvaju ispravno.

Siner se vratio na teren: "TEŠKO mi je bilo, sjećao sam se IZGUBLJENO zbog suspenzije

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:59

Prvi teniser svijeta Italijan Janik Siner je danas izjavio da se osjećao izgubljeno i zbunjeno tokom tromjesečne suspenzije zbog dopinga, dogovorene nagodbom sa Svjetskom antidoping agencijom (WADA) u februaru.

Mujović: Podgorički pazar važan dio kulturne i turističke ponude grada koji poziva na OKUPLJANJE i RADOST

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:50

Proljećnog izdanje Podgoričkog pazara otvoreno je večeras na Trgu nezavisnosti i trajaće do 21. maja, a svi posjetioci biće u prilici da uživaju u raznovrsnom zabavnom programu, ali i bogatoj ponudi lokalnih proizvođača

Namirnice koje mogu ozbiljno UGROZITI ZDRAVLJE vaših ljubimaca

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:30

Vlasnici pasa i mačaka često svoje kućne ljubimce tretiraju kao ravnopravne članove porodice, dijeleći s njima dom, ljubav, a ponekad i zalogaje sa stola.

Medvjedi sve BLIŽI kućama, stručnjaci UPOZORAVAJU da se vraćaju tamo gdje je hrana

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:20

Sresti medvjeda u naseljenim krajevima i po drumovima, više nije iznenađenje. Nekada rijetki gosti, sada su sve bliže kućama, a razlog su klimatske promjene i borba za opstanak.

Dvije osobe TEŽE POVRIJEĐENE na putu Slijepač Most – Tomaševo

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:15

Dvije osobe su teže povrijeđene u mjestu Majina Gora kada je došlo do sudara teretnog i putničkog vozila, saznaje Portal Radio-televizije Crne Gore.

Tržišna inspekcija za vrijeme praznika izdala 19 PREKRŠAJNIH NALOGA u iznosu od 6.750 EURA

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 20:06

Tržišna inspekcija je za vrijeme prvomajskih praznika registrovala 13 nepravilnosti, zatvorila sedam trgovinskih objekata i izdala 19 prekršajnih naloga, saopšteno je Gradskoj televiziji.

Ševaljević: Borozan ovaj tempo NE MOŽE da isprati

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 19:57

Direktor reprezentacije kazao da lijevi bek Vardara ima oštećenje hrskavice koljena najvišeg stepena.

Dinar: Da kvalifikacije ZAVRŠIMO na pravi način

Ponedjeljak, 05.05.2025 | 19:46

Selektor "lavova" optimista pred mečeve protiv Finske i Slovačke.