Četvrtak, 23.01.2025 | 09:15
IZVOR: una.rs

U ovoj ZEMLJI biće dozvoljeno školama da koriste isključivo DIGITALNE UDŽBENIKE od 2030.

Lokalni obrazovni odbori će moći da biraju. 




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Radna grupa japanskog ministarstva obrazovanja predložila je da se školama omogući da koriste isključivo digitalne udžbenike od približno fiskalne 2030. godine.

Prema dokumentu koji je predstavljen na sastanku radne grupe, lokalni obrazovni odbori će moći da biraju između tradicionalnih štampanih udžbenika i digitalnih udžbenika koji će se koristiti u školama.

Trenutno se digitalne verzije štampanih udžbenika, koje se nalaze na tablet računarima sa dodatnim video i audio informacijama, koriste kao dopunski materijali za časove engleskog i matematike za učenike od petog do devetog razreda počev od ove fiskalne godine, koja je počela u aprilu 2024, prenosi Japan Today.

Radna grupa Ministarstva prosvete, kulture, sporta, nauke i tehnologije raspravljaće o tome da li da dozvoli školama da koriste i štampane i digitalne udžbenike u istim odeljenjima prije nego što sastavi svoj privremeni izvještaj do kraja marta.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pretresi na sjeveru Crne Gore: Policija oduzela oružje, silikonske maske i municiju

Subota, 07.02.2026 | 11:31

U opsežnoj policijskoj akciji, policija je jutros na sjeveru Crne Gore pretresima pronašla i oduzela oružje, silikonske maske i veću količinu municije.

Janis podigao 23 miliona u opkladama, pa postao akcionar iste platforme

Subota, 07.02.2026 | 11:23

Jedan od košarkaša današnjice nastavlja da širi uticaj i van parketa, ali ovoga puta uz zanimljivu pozadinu koja je već uzburkala sportsko-finansijsko tržište.

Kerik: Ne zanosim se previše

Subota, 07.02.2026 | 11:06

Majkl Kerik, privremeni menadžer Mančester junajteda, uoči predstojećeg susreta sa Totenhemom još jednom je naglasio da njegov lični status nije važan – najbitniji je uspjeh kluba.

Saobraćajna nezgoda na putu Bar-Sutomore: Povrijeđene dvije osobe

Subota, 07.02.2026 | 10:57

Na magistralnom putu Bar-Sutomore, u mjestu Ratac, u sudaru dva automobila povrijeđene su dvije osobe. Saobraćajna nezgoda se dogodila jutros u 7:45, potvrđeno je Primorskom portalu iz policije.

Socijalni savjet predlaže 22 radne nedjelje u godini

Subota, 07.02.2026 | 10:45

Generalni stav poslanika je da neradna nedjelja u nekom obliku mora da postoji i oni neće dozvoliti njeno potpuno ukidanje, poručeno je tokom jučerašnje sjednice Odbora za ekonomiju, finansije i budžet, organizovanoj na temu neradne nedjelje.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za paljenje vozila

Subota, 07.02.2026 | 10:22

Nikšićla policija uhapsila je S.Č. (31) iz Nikšića zbog sumnje da je izazvao požar na jednom vozilu. Kako je saopšteno iz Uprave policije, riječ je o vipestrukom povratniku u vršenju krivičnih djela.

SNP: I dalje čekamo odgovor na pitanje ko je i zašto oduzeo život Pavlu Bulatoviću

Subota, 07.02.2026 | 10:35

"Danas, 26 godina od tragične smrti Pavla Bulatovića, Socijalistička narodna partija Crne Gore sa pijetetom se sjeća čovjeka koji je svoj život posvetio odgovornom i posvećenom državničkom radu", piše u saopštenju SNP-a

Vraneš: Parlamentarna većina mora biti sačuvana

Subota, 07.02.2026 | 10:17

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš poslao je političku poruku – parlamentarna većina mora biti sačuvana, jer je to, kako je naveo, interes i volja srpskog naroda u Crnoj Gori.

Gojković: Bili su previše dobri za nas

Subota, 07.02.2026 | 09:58

Vaterpolisti Jadrana poraženi su od Radničkog u utakmici 9. kola Regionalne lige, a trener Novljana Vladimir Gojković istakao je da je kvalitet rivala u potpunosti došao do izražaja.

Ramos se nudi Marseju, ali bi mogao da potpiše i za Reksam

Subota, 07.02.2026 | 09:47

Serhio Ramos ponovo je na tržištu i ponovo u centru pažnje evropskog fudbala.