Četvrtak, 23.01.2025 | 12:07
IZVOR: Express.co.uk, N1 Beograd

Istraživanje POKAZALO koje avio kompanije gube NAJVIŠE PRTLJAGA

Strah od gubitka prtljaga je nešto čega se svi putnici plaše jer je to problem koji može pokvariti putovanje prije nego što ono i počne.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Izgubljeni prtljag može dovesti do toga da se putnici osjećaju loše dok traže rešenje. I dok se čini da neke avio kompanije efikasnije upravljaju prtljagom, druge su se više puta našle u centru pritužbi.

Nova studija, koju je sproveo „OddsMonkey“, je dublje istražila ovo pitanje kako bi otkrila koje avio kompanije će najvjerovatnije poslati vašu torbu na pogrešno putovanje.

Analizom preko 700.000 „Tripadvisor“ recenzija i proučavanjem procena iz baze podataka „Luggage Losers“, koja prati izvore uživo sa preko 18.000 aerodroma i avio kompanija, istraživanje daje sveobuhvatnu sliku pogrešnog rukovanja prtljagom u 25 različitih avio kompanija.

Uprkos napretku u tehnologiji i procedurama avio kompanija, pogrešno rukovanje prtljagom i dalje predstavlja frustrirajuću stvarnost za mnoge putnike.

Nalazi ističu značajne varijacije u performansama, pri čemu su neke avio kompanije primjećivale ogroman broj pritužbi, dok su druge izgleda usavršile svoje sisteme za rukovanje prtljagom.

Na vrhu liste je Aer Lingus, sa 3,14 odsto od 14.003 recenzije koje pominju izgubljeni prtljag. To znači da je na svakih 100 pregleda više od tri putnika prijavilo probleme sa torbama koje nisu stigle na odredište.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Kenya Airways je takođe prošla loše, sa 3,03 procenta recenzija koje su navodile izgubljeni prtljag, a slijedi ga Air Canada, čijih 31.620 recenzija je pokazalo da 2,58 odsto pominje probleme sa prtljagom.

Royal Air Maroc i Ethiopian Airlines takođe su ušli u prvih pet za pogrešno rukovanje prtljagom, sa 2,31 odsto i 2,21 odsto recenzija.

Međutim, studija se nije fokusirala samo na one sa najgorim rezultatima. Na drugom kraju spektra, niskotarifni avioprevoznici poput Jet2, Ryanair-a i Wizz Air-a pokazali su se izuzetno dobro, sa 0,28 odsto, 0,32 odsto 0,50 odsto njihovih recenzija pominju izgubljeni prtljag.

Jet2 je čak preuzeo titulu avio kompanije sa najnižim procentom pritužbi na prtljag, što je impresivan podvig za jeftinu avio-kompaniju.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Zanimljivo je da je British Airways, uprkos statusu jednog od najvećih svetskih prevoznika, i dalje zabilježio 1,21 odsto pominjanja izgubljenog prtljaga iz 61.227 pregleda.

Iako je ova cifra relativno niska u poređenju sa nekim drugim avio kompanijama na listi, ona i dalje ukazuje na problem koji aviokompanija i njeni klijenti moraju da reše.

Međutim, studija je takođe razmatrala obim letova koje ove avio kompanije obavljaju, što prirodno povećava broj mogućnosti za pogrešno rukovanje.

Posmatrajući podatke iz drugog ugla, studija se takođe bavila procijenjenom vjerovatnoćom gubitka prtljaga na osnovu baze podataka Luggage Losers.

Frontier Airlines je na vrhu liste sa najvećom vjerovatnoćom da jedan od 22 putnika doživi izgubljeni prtljag, a slijede Air India i IndiGo. British Airways i Iberia su takođe bili zapaženi, sa vjerovatnoćom jedan prema 47 i jedan prema 56.

Ove avio kompanije imaju veću vjerovatnoću da će pogrešno rukovati prtljagom.

S druge strane, avio kompanije kao što su Jet2, Ryanair, easyJet i Wizz Air bile su ne samo najbolje na Tripadvisor-u, već su imale i najpovoljnije šanse za rukovanje prtljagom, pri čemu je Wizz Air nudio jednu od 131 šanse da izgubi prtljag, a Jet2 je čak bio bolji sa jedan u 674, prenosi Expresso.co.uk.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obavljena listu najgostoljubivijih turističkih destinacija za 2026.

Petak, 13.02.2026 | 12:47

Nove liste otkrivaju 10 gradova i 10 regiona koji su u poslednjih 12 mjeseci pohvaljeni zbog svoje gostoljubivosti.

Gozo – najbolje čuvana tajna Mediterana: ostrvo gdje vrijeme usporava, a duša diše

Utorak, 03.02.2026 | 16:55

Na Mediteranu i dalje postoji ostrvo koje nije izgubilo tišinu, prostor i dušu. Mjesto gdje se pejzaži ne mijenjaju zbog trendova, gdje tradicija nije dekor već način života i gdje priroda i istorija postoje u savršenoj ravnoteži. Gozo je ostrvo koje osvaja polako, ali ostaje duboko urezano u sjećanje.

Najbolje zemlje za penzionisanje u Evropi: Na vrhu liste nije Španija, a jedna se posebno izdvaja

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:21

Ako ste ikada razmišljali o penzionisanju u inostranstvu, postoji niz faktora koje treba uzeti u obzir.

Nije ni Njujork, ni Singapur,... Ovo je NAJSKUPLJI GRAD za život u 2026. godini

Utorak, 27.01.2026 | 13:59

Prema najnovijoj rang-listi platforme Nambijo, Švajcarski Cirih je najskuplji grad za život na svijetu. Analiza, koja upoređuje troškove života u gradovima širom svijeta na osnovu podataka više od 600.000 korisnika, pokazuje značajne razlike i otkriva kako se drugi gradovi pozicioniraju na listi.

Ovo je najbolji grad za solo putovanje u ovoj godini

Nedjelja, 18.01.2026 | 11:52

Njegova prohodnost i raznolikost atrakcija pomogle su mu da osvoji titulu na dodjeli nagrada Tripadvisor Travellers’ Choice Awards.

Upravni sud odbio kao neosnovanu tužbu MANS-a protiv odluke ASK-a kojom je utvrđeno da Đukanović nije prekršio Zakon

Četvrtak, 26.02.2026 | 13:06

Upravni sud odbio je presudom od 26. januara ove godine odbio kao neosnovanu tužbu Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) podnijetu protiv odluke Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) od 12.oktobra 2022. godine, kojom je utvrđeno da Milo Đukanović nije prekršio član 23 stav 2 Zakona o sprječavanju korupcije, naveli su iz tog suda.

Voli cijene za najpovoljniju trgovinu

Četvrtak, 26.02.2026 | 11:44

Širok izbor proizvoda po najpovoljnijim cijenama na tržištu u svim Voli i Naš diskont marketima.

Vuković Kuč: Priprema li se to sjednica u tajnosti kako bi Crna Gora bila pretvorena u policijsku državu?

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:14

Nakon što je poslanik Demokratske parije socijalista (DPS) Andrija Nikolić otvorio pitanje održavanja sjednice parlamenta, reagovala je i njegova koleginica Aleksandra Vuković Kuč, ocijenivši da se neizvjesnost oko zasijedanja Skupština Crne Gore koristi kako bi se, bez javne rasprave, usvojili ključni bezbjednosni zakoni koje je prethodno utvrdila Vlada Crne Gore, uključujući izmjene propisa o policiji i Agencija za nacionalnu bezbjednost.

Vlada proglasila šest avio-linija javnim interesom

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:25

Linije iz Podgorice ka Briselu, Frankfurtu, Parizu, Amsterdamu, Zagrebu i Bariju proglašene su javnim interesom od 1. juna 2026. do 31. maja 2030. godine.

Mujović: Neprihvatljivo da radovi u Botunu budu obustavljeni do razgraničenja Podgorice i Zete

Četvrtak, 26.02.2026 | 13:12

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović za RTCG je istakao da radovi na postrojenju za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu moraju biti nastavljeni i Glavnom gradu je potpuno neprihvatljiv stav da budu obustavljeni do momenta razgraničenja Podgorice i Zete.

Nurković: Zločin u Štrpcima trajna opomena dokle mogu odvesti mržnja, ekstremizam i dehumanizacija drugog

Petak, 27.02.2026 | 11:12

Povodom godišnjice zločina u Štrpcima, s dubokim poštovanjem i pijetetom prisjećamo se nevino stradalih putnika, koji su 27. februara 1993. godine nasilno izvedeni iz voza i ubijeni samo zbog svog imena i identiteta, saopštio je potpredsjednik Skupštine Mirsad Nurković.

Mugoša: Amandmani na zakone o ANB i MUP nisu usaglašeni sa EK; Popović: Moraju biti usvojeni

Petak, 27.02.2026 | 11:02

oslanik SD-a Boris Mugoša kazao je na današnjoj sjednici Skupštine da amandmani na zakone o ANB i MUP-u nisu usaglašeni sa Evropskom komisijom.

Podgorica: Oduzete dvije puške i preko 400 komada municije

Petak, 27.02.2026 | 10:55

Kriminalistička policija Odjeljenja bezbjednosti Podgorica je, sprovodeći planske aktivnosti usmjerene na suzbijanje nezakonitog posjedovanja i sprečavanja zloupotrebe vatrenog oružja, municije i eksplozivnih sredstava, izvršila pretres kuće N.P. (29) iz Podgorice, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Mart u KIC-u: Mjesec aktuelnog umjetničkog stvaralaštva

Petak, 27.02.2026 | 10:47

Kulturno-informativni centar „Budo Tomović” će i tokom marta mjeseca, organizovanjem brojnih programa od kojih je većina premijerna, nastaviti da afirmiše kako različite umjetničke prakse, tako i stvaralaštvo domaćih i međunarodnih umjetnika, saopšteno je iz ove ustanove.

Bratić Lakoviću: Ostavila sam ti cipele u Spužu, dobro će ti pristajati

Petak, 27.02.2026 | 10:45

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić reagovala je na društvenoj mreži X na objavu poslanika Pokreta Evropa sad Miodraga Lakovića, nastavljajući javnu polemiku koja se vodi oko njenog slučaja i postupanja institucija.

Pink demantovala glasine o razvodu: "Hajmo da pričamo o pravim vijestima"

Petak, 27.02.2026 | 10:38

Dobitnica Gremija Pink stala je na put glasinama da su se ona i njen suprug Keri Hart rastali posle 20 godina braka - i to u svom prepoznatljivom, pank-rok stilu.

Žugić: Rekonstrukcija skijališta Savin kuk bliža nego ikad

Petak, 27.02.2026 | 10:25

Problemi sa žičarom na početku zimske sezone 2026. na Žabljaku smanjili su turističku posjećenost i oslabili povjerenje u skijašku infrastrukturu, kazao je Bojama jutra na Televiziji Vijesti predsjednik te opštine Radoš Žugić.

Danas sjednica Skupštine

Petak, 27.02.2026 | 09:56

Vanredna Sjednica Parlamenta, biće nastavljena danas, a na dnevnom redu su Predlozi izmjena i dopuna Zakona o zapaljivim tečnostima i gasovima, i o unutrašnjim poslovima, kao Predlog zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost.

Zvrko: 33 godine od zločina u Štrpcima, zaborav nije opcija

Petak, 27.02.2026 | 09:44

33 godine od zločina u Štrpcima, saopštio je Poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore Elvir Zvrko na mreži X.

Balijagić se svađao u sudnici i sudiji poručio da mu je taj proces nebitan: Pošaljite presudu Vučiću, on vam je tata

Petak, 27.02.2026 | 09:05

Pošaljite ovu presudu vašem mentoru Aleksandru Vučiću, on je vama tata, kazao je Alija Balijagić (66) juče u Osnovnom sudu u Bijelom Polju, prenose Vijesti.