Petak, 24.01.2025 | 07:32
IZVOR: Vijesti.me

Đoković: "I da sam osvojio prvi set teško bih izdržao do kraja..."

Novak Đoković se pojavio na pres-konferenciji pola sata nakon što je zbog povrede predao polufinalni duel Australijan opena, Njemcu Aleksanderu Zverevu.




Foto: YouTube screenshot/Australian Open TV

Desetostruki šampion Melburna nije mogao da nastavi meč zbog povrede mišića, pošto je izgubio prvi set u taj-brejku.

„Nisam udario loptu od meča sa Alkarasom, do sat pred ovaj meč… Uradio sam sve što je bilo moguće da saniram tu rupturu - ljekovi, zavoj, rad fizioterapeuta, pomoglo je do nekog nivoa, ali krajem prvog seta sam počeo da osjećam sve više i više bola, bilo je previše da podnesem. Nisam imao sreće, ali probao sam“, rekao je Đoković, prenosi Sport klub.

„Da sam osvojio prvi set, možda bih probao još pola seta-set, ali znao sam čak i da dobijem prvi set, ko zna koliko bi još bilo potrebno - dva, tri ili četiri seta. Nisam imao to u rezervoaru“.

Đoković je sličnu povredu imao i prije dvije godine, kada je osvojio trofej, mučio se i 2022, kada je takođe podigao pehar.

„Prije dvije godine sam se bolje nosio s tim na terenu, nije mi toliko smetalo. Sada to nije bio slučaj. Morao sam da uradim najviše moguće u kratkom vremenskom roku. Imao sam dan više, mislio sam da će možda biti dovoljno, ali to nije slučaj“.

Đoković je za Australijan open angažovao za trenera svog nekada velikog rivala, Endija Mareja.

„Obojica smo razočarani onim što se dogodilo, još nismo razgovarali o budućoj saradnji. Svježe je, porazgovaraćemo, zahvalićemo mu se. Daću mu svoju povratnu reakciju, koja je naravno pozitivna, vidjeću šta on misli. Vruće su glave, sad je teško okrenuti novi list i pričati o sljedećim koracima. Moramo da se ohladimo“.

Šta slijedi? Đoković će u maju napuniti 38 godina.

„Mislio sam da igram jako dobro, najbolje u posljednjih godinu dana. Da sam bio fizički spreman, mislio sam da imam šanse za pobjedu. Naravno da ne bi bilo lako svakako, nije bio ni za Sašu… Udarao sam loptu jako dobro, mnogo je toga pozitivnog. Polufinale je dobar rezultat uzevši u obzir okolnosti, ali ja uvijek imam najviše ambicije. Saša zaslužuje prvi slem, navijaću za njega“.

Na pitanje da li je moguće da mu je ovo poslednji Australijan open, Đoković je odgovario:

„Postoji šansa. Vidjeću kako sezona bude tekla. Želim da nastavim, ali da li ću imati drugačiji raspored za sljedeću godinu, vidjeću. Ako budem fit i motivisan, ne vidim zašto ne bih došao“, rekao je Novak i zaključio:

„Nije prvi put da se susrijećem sa ovakvim okolnostima. Povrede su najveći neprijatelj sportiste. U prošlosti sam uspijevao da mi neke povrede čak i pomognu da igram bolje, ali sada nije bilo suđeno. Imam divne uspomene odavde“.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
👍👍👍
24.01.2025 10:45

Viša sila moj Nole .

0 1
Ceto
24.01.2025 13:34

Vidio je da ne moze da ga dobije,pa bolje povreda nego poraz ha ha ha

0 0

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 03.07.2026 | 21:55

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost u sjevernim predjelima.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje?

Petak, 03.07.2026 | 21:45

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Džastin Biber nastupa u finalu Svjetskog prvenstva?

Petak, 03.07.2026 | 21:32

Džastin Biber navodno je u pregovorima za nastup na poluvremenu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Siner bez problema sa Bruksbijem

Petak, 03.07.2026 | 21:10

Italijanski teniser, Janik Siner savladao je danas Amerikanca, Džensona Bruksbija 3:0 i plasirao se u četvrto kolo Vimbldona.  

Apel Ministarstva pomorstva: Stroge sigurnosne mjere opravdane, učesnici da poštuju propise

Petak, 03.07.2026 | 20:46

Povodom današnje pomorske nezgode u Budvi u kojoj je povrijeđen ronilac, kao i nedavne nesreće na Skadarskom jezeru kad su nakon sudara čamaca teže povrijeđene tri osobe, Ministarstvo pomorstva upućuje apel svim učesnicima u pomorskom saobraćaju da dosljedno poštuju propise i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnosti na moru.

Mitrović: Momci zaslužuju sve čestitke

Petak, 03.07.2026 | 20:21

Selektor crnogorskih košarkaša Zvezdan Mitrović bio je očekivano zadovoljan velikom pobjedom u Portugalu, a pogotovo odnosom i zalaganjem koje su njegovi izabranici imali tokom meča, pogotovo znajući težinu trenutka u kojoj se našla selekcija poslije velikog broja otkaza.  

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje?

Petak, 03.07.2026 | 19:35

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.