Petak, 24.01.2025 | 13:54
IZVOR: kolektiv.me

Sastanak vodećih ljudi EPCG i EPS-a: Zajednički savladati izazove

Predstavnici najviših rukovodstava, Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) i Elektroprivrede Srbije (EPS) sastali su se, danas, u Podgorici, kako bi razmotrili trenutnu elektroenergetsku situaciju, mogućnosti  trgovine električnom energijom, kao i planove dvaju nacionalnih elektroenergetskih kompanija za 2025. godinu.




Foto: EPCG

"U ime Elektroprivrede Crne Gore sastanku su prisustvovali, predsjednik Odbora direktora Milutin Đukanović, izvršni direktor Ivan Bulatović, tehnički direktor dr Ljubiša Đurković, izvršni rukovodioci, FC Snabdijevanje Jovan Kasalica, Direkcije za razvoj i investicije Ivan Mrvaljević i Direkcije za upravljanje energijom Darko Krivokapić, kao i član Odbora direktora EPCG prof. dr Zoran Miljanić te pomoćnik izvršnog direktora za finansijska pitanja Miro Vračar. Delegaciju iz EPS-a predvodio je  generalni direktor Dušan Živković, a u njenom sastavu bili su pomoćnik generalnog direktora za poslove upravljanja elektroenergetskim portfeljom David Žarković, izvršni direktor za tehničke poslove proizvodnje uglja i energije Savo Bezmarević te Ana Ćirić Mitrović iz Kabineta generalnog direktora EPS-a", saopšteno je iz EPCG.

Predsjednik Odbora direktora EPCG Milutin Đukanović zadovoljan je susretom sa kolegama iz EPS-a koji je poslužio kao dobra prilika za zajedničko sagledavanje aktuelnih izazova, kao i onih koji predstoje u ovoj veoma izazovnoj godini za obje kompanije.

Foto: EPCG

Upoznao ih je i sa realizacijom aktuelnih projekata u oblasti obnovljivih izvora energije, sa akcentom na one izgrađene po principu “proizvodni gdje trošiš”, kao i poslovnom politikom EPCG da postojeću hidroenergetsku infrastrukturu iskoristi za instalaciju i priključenje solarnih kapaciteta. 

"Sagovornici iz EPS-a upoznati su i sa namjerom EPCG da izgradi baterijske sisteme kapaciteta dovoljnog za deponovanje oko 300MWh električne energije,što bi doprinijelo dodatnoj stabilnosti elektroenergetskog sistema. Dobar dio razgovora odnosio se i na predstojeći zastoj TE Pljevlja zbog završetka radova na ekološkoj rekonstrukciji jedinog termo bloka u Crnoj Gori, kao i teškoće koje se odnose na obezbjeđenje dovoljnih količina energije za nesmetano snabdijevanje kupaca i stabilno funkcionisanje kompanije", naveli su iz EPCG.

Generalni direktor EPS-a Dušan Živković, nakon sastanka, kazao je da je veoma važno razgovarati na teme interesantne obijema stranama, kao i podijeliti iskustva u realizaciji energetskih projekata.

"Na sastanku bilo je riječi o energetskom tržištu i mogućnostima zajedničke realizacije projekata", zaključeno je u saopštenju EPCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obradović: Počinje priprema projektne dokumentacije za renoviranje Instituta Igalo

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 14:08

Institut Igalo je u redovnom poslovanju u 2025. godini ostvario pozitivan rezultat veći od pet miliona eura, kada se iz bilansa izuzme prihod ostvaren prodajom imovine (objekta nekadašnjeg Dječijeg odjeljenja), ističe predsjednik Odbora direktora Pavle Obradović i najavljuje početak pripreme projektne dokumentacije za renoviranje Instituta, prenosi Novski portal.

Mugoša inicirao saslušanje ministara oko cijene goriva i snadbijevenosti tržišta naftnim derivatima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 12:45

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša inicirao je održavanje skupštinskog saslušanja ministra energetike i rudarstva i ministra finansija na temu "Cijene goriva i snadbijevenost crnogorskog tržišta naftnim derivatima".

Sekulić o tržištu goriva: Država neće donositi odluke na štetu građana

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 11:29

Država neće donositi odluke pod pritiskom niti na štetu građana – prvi i osnovni prioritet su građani Crne Gore, a ne profit pojedinih kompanija. To je, u razgovoru za RTV Podgorica, poručila direktorica Direktorata za naftu i gas u Ministarstvu energetike i rudarstva Zorana Sekulić, komentarišući stanje na tržištu goriva i navode o mogućim poremećajima.

Nakon posjeta Luksemburgu, obrazovni sistem dobio čak 4,3 miliona eura bespovratnih sredstava

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:50

Tokom dva sastanaka ministarke prosvjete, nauke i inovacija Anđele Jakšić Stojanović sa partnerima iz European Investment Bank (EIB) obezbijeđena su dva bespovratna granta za crnogorski obrazovni sistem u iznosu od 4,3 miliona eura.

Maksimalne cijene stanova u Nikšiću

Nedjelja, 15.03.2026 | 19:22

Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Nikšiću dostigla je maksimum jer potražnja je veća od ponude, dok cijene na primorju bilježe pad i do 10 odsto – podaci su Agencije Nekretnine Nikšić, prenosi RTNK.

Pronađeno tijelo Miljana Vešovića u blizini ušća Morače u Skadarsko jezero

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 18:11

Nadležne službe tragale su za njim otkako je nestao 14. februara.

Velik požar na aerodromu u Dubaiju: Tramp zaprijetio NATO-u

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:31

Letovi na Međunarodnoj zračnoj luci u Dubaiju privremeno su obustavljeni nakon što je rano ujutro u incidentu s dronom zapaljen obližnji spremnik s gorivom. Uprava za civilno vazudhoplovstvo Dubaija objavila je da je riječ o mjeri opreza radi osiguranja sigurnosti svih putnika i osoblja, piše CNN.

Opet se oglasio navodni Medenica, ponovo iznosi optužbe povodom dešavanja u policiji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 15:44

Uskoro će se navršiti dva mjeseca od bjekstva Miloša Medenice, osuđenog na 10 godina robije.

Niković: Hitnoj pomoći će od aprila nedostajati 34 ljekara

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 08:25

Zavodu za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore trenutno nedostaje 25 doktora, a od 1. aprila taj broj će porasti na 34 zbog odlaska dijela kadra na specijalizaciju, saopštio je direktor Zavoda mr sc. med. Vuk Niković, ističući da je ova služba ključna karika zdravstvenog sistema i da direktno utiče na stopu preživljavanja i smanjenje invaliditeta kod pacijenata, prenosi RTCG.

Živković sa građanima Žabljaka: Neznavenu i nesposobnu vlast ćemo poslati u opoziciju

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 09:29

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković boravio je u radnoj posjeti Žabljaku, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, s kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi, kažu u saopštenju iz DPS.

Kalas: EU za sada neće proširiti svoju pomorsku misiju na Ormuski moreuz

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:56

Ministri spoljnih poslova EU saglasili su se na sastanku u Briselu da je potrebno ojačati pomorsku misiju EU za obezbjeđivanje bezbjedne plovidbe u Crvenom moru (Aspides), ali da trenutno ne postoji želja za proširenjem operacije na Ormuski moreuz, izjavila je visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas.

Sindikat Narodne bilbiloteke u Pljevljima: Napuštajući sjednicu SO opozicioni DPS pomogao izglasavanje Programa rada Bojane Đačić

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:31

Sindikalna organizacija Narodne bilbiloteke “Stevan Samardžić” u Pljevljima saopštila je da je direktorici te ustanove Bojani Dačić uz pomoć odbornika Demokratske partije socijalista izglasan Program rada za 2026. godinu.

Krapović: Vuković još jednom pokušao da Demokrate uprlja bestidnim lažima

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:24

Ivan Vuković, poznatiji kao politički privezak Aca Mijajlovića i Ranka Ubovića, koji su godinama gospodarili ovom državom, još jednom je pokušao da Demokratsku Crnu Goru (Demokrate) uprlja bestidnim lažima, podmetanjima i jeftinim konstrukcijama, kazao je ministar odbrane i funkcioner Demokrata, Dragan Krapović.

Vuković: Crna Gora pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima sa EU uprkos destruktivnim naporima djelova vlasti

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:14

Crna Gora je pred zatvaranjem još jednog poglavlja u pregovorima o pristupanju sa EU, ocijenio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković.  

(VIDEO) Najzabavniji trenutak sa Oskara: Ana Vintur hladnokrvno ignorisala En Hatavej

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:39

Modna ikona Ana Vintur i glumica En Hatavej priredile su jedan od najzabavnijih trenutaka na dodjeli Oskara 2026, kada su zajedno izašle na binu kako bi uručile nagrade za kostimografiju i šminku.

Huter: Crnu Goru žele da svedu na pendrek-državu radi bolesnih političkih i osvetničkih ambicija

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 21:01

Poslanik Demokratske partije socijalista Oskar Huter, komentarišući izmjene i dopune Zakona o unutrašnjim poslovima o kojima će Skupština ponovo odlučivati 19. marta, kazao je da je riječ o antiustavnom i anticrnogorskom modelu koji ima samo jedan cilj – da se policijski aparat stavi pod punu partijsku kontrolu.

Božović: Peta sanitarna kada najveća do sada, rok trajanja od pet do šest godina

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:47

Na deponiji “Livade” završena je gradnja pete sanitarne kade, koja će omogućiti bezbjedno odlaganje otpada narednih godina. Projekat, vrijedan oko dva miliona eura, završen je deset dana prije roka, a punjenje kade bi trebalo da počne od juna, piše RTV Podgorica.

Žižić pred sudom: Odsjek sam odlučivao koga će saslušavati, Lazović se nije miješao

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:29

U podgoričkom Višem sudu nastavljeno je suđenje bivšem pomoćniku direktora Uprave policije Zoranu Lazoviću, bivšem glavnom specijalnom tužiocu Milivoju Katniću i suspendovanom specijalnom tužiocu Saši Čađenoviću. Na današnjem pretresu nastavljeno je saslušanje svjedoka.

Živković sa Žabljačanima: Neznavenoj i nesposobnoj vlasti mjesto u opoziciji

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:09

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Žabljak, gdje je razgovarao sa građanima, članovima partije i lokalnim funkcionerima o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Durmitorska inicijativa i PES Živkoviću: Identitetskom matricom koja je dosadila i članovima DPS-a ne možete zaustaviti ubrzani razvoj Žabljaka

Ponedjeljak, 16.03.2026 | 20:10

Konstantno miješajući državničke sa lokalnim porukama, gospodin Danijel Živković je u nespretno započetoj političkoj kampanji na Žabljaku pokušao da minimizira ono što je nova vlast uradila u dosadašnjem mandatu, navodi se u reagovanju Durmitorske inicijative i Pokreta Evropa sad Žabljak.