Nedjelja, 26.01.2025 | 12:34
IZVOR: rtcg.me

PEHAR NE MIJENJA VLASNIKA - Nezaustavljivi Siner ODBRANIO TITULU u Melburnu!

Kako je počela 2024. godina, tako počinje i 2025. - Janik Siner osvojio je Australijan open drugi put u karijeri (zaredom), pobijedivši Aleksandra Zvereva u finalu sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:4).




Foto: YouTube screenshot/Eurosport Tennis

Meč su obilježili fantastični servisi oba tenisera, ali Siner je bio bolji u vraćanju servisa, pa je Zverev, uprkos sjajnim procentima prvog servisa, bio "uštopovan".

Oba tenisera bila su sigurna na svom servisu na otvaranju meča.

Razlika je bila u tome što je Siner ipak bolje vraćao servise Nijemca, iako ih je ovaj pogađao u velikom procentu.

To kao da je ušlo u glavu Zvereva, pa je počeo da griješi iz svog najprepoznatljivijeg udarca i najjačeg oružja - forhenda.

U trećem gemu Siner je imao dvije brejk lopte, ali nije uspio da ih realizuje.

Međutim, iskoristio je šansu u osmom gemu, gledajući da uvede Nijemca u duže razmjene, jer bi takve poene redovno osvajao.

Interesantno, Zverev se žalio svom boksu i tražio nove rekete, jer mu se nije svidjelo kako je našpanovan onaj koji je koristio.

Viđena je prava rasprava s ocem i bratom u boksu, ali tu energiju nije usmjerio u povratak. Italijan je na svom servisu potvrdio brejk, a samim tim i prvi set.

U drugom setu slična slika kao u prvom - Zverev odlično servira, ali Siner je taj koji bolje vraća.

Zverev nije imao nijednu brejk loptu u meču do tada, a samo jednom je došao do 40:40, što dovoljno govori o situaciji na terenu.

Set je otišao u taj-brejk, gdje je Nijemac prvi put osvojio poen na prvi servis Sinera i stekao mini brejk (1:2). Ipak, ponovo je zakazao iz forhenda, dva puta poslavši loptu u aut, čime je Italijan vratio prednost.

Siner je imao i pomoć mreže, a tada je bilo jasno da i drugi set ide u njegovu korist.

Treći set donio je istu sliku, s tim što je Siner uspio već u šestom gemu da napravi brejk, a onda ga, u nešto dužem gemu, i potvrdi.

Tada je već mogao da stavi jednu ruku na trofej.

Dobar servis Njemca, i dobar je bio na Sinerov servis do 30:30, kada je u razmjeni udaraca ipak izgubio poen i dao meć loptu protivniku. 

Siner je odradio prvo drop, a onda kada je natjerao protivnika da izađe na mrežu pogodio je paralelu za svoj drugi Australijan open i treću GS titulu u karijeri. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:47

Pročitajte vremensku prognozu za utorak.

Ubjedljiva pobjeda Đukića na 5. Memorijalu “Radojica Dabetić”

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:42

Peti međunarodni otvoreni turnir u ubrzanom šahu Memorijal “Radojica Dabetić” održan je 14. decembra u multimedijalnoj sali Univerzitetskog sportskog centra u Podgorici.

Kalas: Sve teže obezbijediti kredit za Ukrajinu iz zamrznute ruske imovine

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:39

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbjednost Kaja Kalas izjavila je danas, 15.decembra, da obezbjeđivanje finansiranja Ukrajine putem kredita zasnovanog na zamrznutoj ruskoj imovini postaje "sve teže", uoči samita Evropskog savjeta zakazanog za četvrtak, navodeći da se pritisak u vezi sa kreditom "osjeća sa svih strana".

Kada je pravo vrijeme za večeru: Zaboravite na pravilo „do 19 časova“

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:35

Zaboravite na univerzalno „pravilno“ vrijeme za večeru. Iako smo često čuli da je idealno večerati između 17 i 19 časova, nutricionisti poručuju – to ne važi za sve.

Sabaljenka najbolja drugi put zaredom

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:26

Arina Sabalenka je drugi put zaredom izabrana za najbolju teniserku godine u izboru Ženske teniske asocijacije (WTA).

Primorac osvojio srebro, Budvi bronza u klasi 2010′

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:21

Vaterpolisti dubrovačkog Juga su pobjednici turnira za igrače rođene 2010. godine i mlađe u okviru takmičenja Olimpijske nade, dok dvije medalje idu u Crnu Goru.

Kovačević: Nikšić jedini u Crnoj Gori nudi izlagačima besplatno korišćenje kućica

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:15

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević, otvarajući Novogodišnji i božićni bazar, koji će trajati do 15. januara, poručio je da je Nikšić jedini grad u Crnoj Gori koji nudi svojim izlagačima besplatno korišćenje kućica i da će se lokalna samouprava potruditi da tako bude i u budućnosti.

SO Pljevlja: Obezbijediti subvencije za struju, građanima kupiti klime

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 21:10

Skupština opštine Pljevlja održala je sjednicu po hitnom postupku na kojoj je razmatrana ekološka situacija u gradu pod Golubinjom.

Izostaje politička volja da se započne suštinska reforma sistema amnestije i pomilovanja

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 20:43

Amnestiji i pomilovanju se do sad nije pristupalo dovoljno ozbiljno i sistemski, iako ti instituti imaju snažnu političku konotaciju.

COREPER odobrio zatvaranje svih pet poglavlja

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 20:35

Komitet stalnih predstavnika država članica (COREPER II) odobrio je za zatvaranje svih pet planiranih poglavlja za Crnu Goru. Zeleno svjetlo dobila su poglavlja - 3 (Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga), 4 (Sloboda kretanja kapitala), 6 (Privredno pravo), 11 (Poljoprivreda i ruralni razvoj) i 13 (Ribarstvo). COREPER je zasijedao večeras.