Nedjelja, 26.01.2025 | 13:52
IZVOR: index.hr

Novi film Mela Gibsona proglašen NAJGORIM u njegovoj karijeri: Kritičari nemilosrdni (VIDEO)

"U pitanju je ostvarenje koje se ne bi prikazivalo u bioskopima da se ispred i iza kamera nisu našla poznata lica", navodi jedan kritičar. 




Foto: YouTube screenshot/Rich Girl Network.tv

Akcioni triler "Rizičan let" (Flight Risk), koji je režirao i producirao oskarovac Mel Gibson, počeo je da se prikazuje u svjetskim bioskopima. Iako su mnogi imali visoka očekivanja jer su Gibsonovi prethodni rediteljski poduhvati kao što su "Greben spasa" i "Apokalipto", bili uspješni, "Rizičan let" dočekale su negativne recenzije publike i filmskih kritičara.

Glavnu ulogu tumači Mark Volberg koji igra pilota Derila Buta, zaduženog za prevoz FBI agentkinje Medlin Haris i zaštićenog svjedoka Vinstona, koji svjedoči protiv mafijaške porodice sa kojom je radio u prošlosti. Ali, stvari se komplikuju kada Haris i Vinston shvate da je But plaćeni ubica poslat da ubije svjedoka.

Na stranici Rotten Tomatoes, film trenutno ima 20% na osnovu 69 recenzija profesionalnih kritičara i 61% na bazi recenzija publike. Mnogi ga smatraju jednim od najvećih promašaja u Gibsonovoj karijeri.

"'Rizičan let' je onaj tip filma koji se ne bi prikazivao u bioskopima da se ispred i iza kamera nisu našla poznata lica", napisao je kritičar Džek Martin za portal Film Feeder, navodi index.hr.

Njegovo mišljenje dijeli i Rajan Skot sa portala Slash Film, koji je napisao da je "Rizičan let" "prvi užasan film" u Gibsonovoj karijeri.

"Kao i za vrijeme uobičajenog leta od 90 minuta, jedva sam čekao da se sve što prije završi. Ali za razliku od pravog ljeta, priželjkivao sam da se avion sruši, samo da bi stvari postale zanimljivije", napisao je Džozef Tomastik za Loud and Clear Reviews.

Za razliku od kritičara, prosječni gledaoci su bili podijeljeni oko ovog ostvarenja. Dok su neki na Rotten Tomatoes-u pisali da je jedan od najgorih filmova koje su ikad pogledali, drugi su naveli da su im se svidjele akcione scene i humor. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Preminuo student koji je pao sa četvrtog sprata studentskog doma u Kotoru

Četvrtak, 19.03.2026 | 09:21

Student Pomorskog fakulteta (19) podlegao je povredama u Kliničkom centru Crne Gore, nakon što je prošle sedmice pao sa četvrtog sprata studentskog doma "Spasić-Mašera" u Kotoru.

Vodovod isključio vodu za 955 potrošača: Nijesu platili tri računa

Četvrtak, 19.03.2026 | 09:11

Od početka godine zaključno sa 15. martom privremeni prekid u vodosnabdijevanju izvršen je kod 955 potrošača, saopštio je za „Dan“ Aleksandar Nišavić, direktor Vodovoda.

Abazović: Nikola Mugoša je Mirjana Pajković Ustavnog suda, nekad će reći gdje se skrivao dvije sedmice nakon jedne situacije

Četvrtak, 19.03.2026 | 13:01

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović danas je u Skupštini Crne Gore govorio o tome što je Ustavni sud ostao neodlučan povodom Sporazuma sa Emiratima.

Poništena zabrana za otvaranje restorana u zgradi Milatovića

Četvrtak, 19.03.2026 | 11:33

Vršilac dužnosti podgoričkog glavnog gradskog administratora Ratko Orović poništio je rješenje Sekretarijata za preduzetništvo i investicije kojim je krajem prošle godine odbijen zahtjev poznatom lancu restorana brze hrane da posluje u zgradi gdje živi šef države Jakov Milatović sa porodicom, pišu Vijesti.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo Pravilnik o načinu bodovanja kriterijuma za zapošljavanje nastavnika

Četvrtak, 19.03.2026 | 12:02

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je Pravilnik o načinu bodovanja kriterijuma za zapošljavanje nastavnika, čime se postavlja snažan temelj za objektivno i transparentno zapošljavanje u prosvjeti.

Selektor Senegala odnio AFCON trofej u vojnu bazu

Četvrtak, 19.03.2026 | 21:25

Pape Tijav, selektor Senegala, odnio je trofej namijenjen prvaku Afrike u vojnu bazu, usred spora sa Marokom oko šampionskog zvanja.

Na jugu pretežno sunčano, na sjeveru oblačno

Četvrtak, 19.03.2026 | 21:51

U južnim i cetralnim oblastima pretežno sunčano uz malu do umjerenu mjestimičnu oblačnost.

Barsa se u Valensiji vratila na pobjednički put

Četvrtak, 19.03.2026 | 21:23

Košarkaši Barselone slavili su protiv Valensije u gostima 66:62, u okviru 32. kola Evrolige.

Tramp se sastao s premijerkom Japana pa kritikovao NATO: Oni ne žele da nam pomognu da branimo Hormuški moreuz

Četvrtak, 19.03.2026 | 21:45

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp razgovarao je u Ovalnom uredu s japanskom premijerkom Sanaeom Takaichi. Tema sastanka bila je odnos SAD-a s Japanom, a govorilo se i o ratu u Iranu.

Čak Noris hitno hospitalizovan

Četvrtak, 19.03.2026 | 21:34

Čuveni Čak Noris hitno je hospitalizovan zbog lošeg zdravstvenog stanja i sada se nalazi u bolnici na Havajima.

Vuković: Zašto je MVP odložilo sastanak o otvorenim pitanjima s hrvatskim ministarstvom?

Četvrtak, 19.03.2026 | 20:45

Budući da je dijalog sa zvaničnim Zagrebom jedan od državnih prioriteta u procesu pristupanja EU, zbog čega je naše Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) odgodilo predstojeći sastanak s hrvatskim Ministarstvom vanjskih i evropskih poslova (MVEP), na kom je trebalo da se raspravlja o otvorenim pitanjima, upitao je poslanik DPS Ivan Vuković na mreži X.

Na ove načine možete usporiti proces gubitka mišićne mase

Četvrtak, 19.03.2026 | 20:36

Gubitak mišićne mase je prirodan dio starenja, ali kada postane izražen i utiče na svakodnevno funkcionisanje, onda dolazi do posebnog stanja poznatog kao sarkopenija.

Marija Vuković uoči sjutrašnjeg finala: Biti među 12 najboljih na svijetu je svakako velika stvar

Četvrtak, 19.03.2026 | 20:22

Marija Vuković nastupiće sjutra u finalu skoka uvis na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u poljskom Torunju.

Konatar: Vlada je pokazala da ne zna kako da ublaži ili zaustavi rast cijena goriva

Četvrtak, 19.03.2026 | 19:40

Vlada Crne Gore ne zna kako da ublaži ili zaustavi rast cijena goriva i tako zaštiti životni standard građana i omogući nesmetano funkcionisanje privredi u Crnoj Gori, a to su pokazali odbijanjem predloga poslanika URA da se smanje akcize na gorivo, kazao je šef poslaničkog kluba URA Miloš Konatar.

Uefa pozvala najjače lige na sastanak povodom upotrebe VAR-a

Četvrtak, 19.03.2026 | 19:44

Evropska fudbalska unija (Uefa) pozvala je najbolje lige na Starom kontinentu na sastanak na kojem će glavna tema biti način upotrebe VAR tehnologije.