Srijeda, 05.02.2025 | 15:16
IZVOR: n1.info.rs

Turisti TVRDE da Nutela ima drugačiji UKUS u gradu u kojem se proizvodi

Nutela i njena matična kompanija Ferero osnovane su u malom gradu na sjeveru Italije, a putnici i dalje tvrde da cijeli grad miriše na čokoladu.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Svake godine, ljubitelji čokolade širom svijeta okupljaju se 5. februara kako bi proslavili važan dan – Svjetski dan Nutele. A gdje bi bilo bolje proslaviti ga nego u italijanskom gradu gde je Nutela prvi put nastala?

Alba je mali grad na sjeveru Italije, poznat kao mjesto nastanka Nutele i Ferero Rošer-a. Nalazi se u regionu Pijemont, koji je poznat po svojoj čokoladi, naročito po čuvenom đanduja namazu – kremastoj mješavini čokolade i lješnika.

TikTokerka Karisa je jedna od mnogih turista koji su posjetili Albu kako bi probali što više proizvoda koji sadrže ovaj lokalni specijalitet.

Ona je podijelila snimak svoje posete, rekavši: „Ovo je mali grad na sjeveru Italije sa ogromnom Ferero fabrikom koja proizvodi toliko Nutele da cijeli grad miriše na čokoladu. Navodno, Nutela ovdje ima drugačiji ukus.“

Nakon toga, pokazala je jedinstvene Nutela proizvode dostupne u lokalnim prodavnicama, uključujući tegle različitih veličina, kolače i sladoled, kao i pekare koje nude razne domaće poslastice sa Nutelom.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com

„Sve pekare imaju Nutela keks i Nutela kolače,“ rekla je Karisa.

Međutim, jedan proizvod ju je najviše oduševio.

„Obišla sam četiri različite prodavnice i konačno pronašla Nutela sladoled, koji ima debeli sloj Nutele na vrhu i trakice hladne, hrskave, guste Nutele unutra. Sam sladoled je poput musa – lagan, vazdušast i izuzetno kremast.“

Dala mu je visoku ocjenu – devet od deset, a zatim je probala i Kinder Djelice kolače koje je pronašla u prodavnici. Pošto su joj djelovali malo suvlje, ocijenila ih je sa sedam od deset, prije nego što je prešla na glavni razlog svoje posjete.

„Bila sam radoznala da vidim da li Nutela zaista ima drugačiji ukus ovdje, i mislim da ima. Mnogo je orašastija, gušća i definitivno manje slatka,“ rekla je.

„Takođe imaju i biljnu verziju Nutele, koja je malo ređa i nije tako bogata kao original, ali i dalje je ukusna. Moj tata ne sme da jede mliječne proizvode, tako da je bio oduševljen.“

Probala je još jednu poslasticu i rekla: „Ove Kinder Cards su poput tankih hrskavih vafla sa super slatkim belim čokoladnim punjenjem, a toliko su zadovoljavajuće hrskave.“

Isprobala je i Tronky, koji takođe proizvodi Ferero. Opisala ih je kao hrskave oblande punjene kremastim lješnikovim nadjevom, a preporučila je da ih umačete u Nutelu za još bolji ukus, prenosi Express.

Karisa je pohvalila i lokalne pekare nakon što je probala dva različita Nutela keksa. „Namaz od lješnika ovde je mnogo intenzivnijeg i bogatijeg ukusa nego u SAD. Kao da vas bukvalno udari ukus lješnika u lice!“

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mujović: Mogu nam remetiti ritam, ali kolektor ćemo izgraditi

Subota, 31.01.2026 | 08:27

Zastoj radova na najvažnijem gradskom projektu nije poželjan, ali poštovaćemo zakon i u najkraćem roku ispraviti trivijalne propuste, saopštio je za „Dan“ Saša Mujović, gradonačelnik Podgorice, komentarišući pečaćenje gradilišta postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu.

Penzije rastu samo 0,38 odsto

Subota, 31.01.2026 | 10:21

Minimalne penzije od 450 eura biće uvećane za oko 1,7 eura, a prosječne penzije od 553,5 eura za oko dva eura.

Božović: Problem sa bjekstvom Medenice dublji nego što se čini; Adžić: Sistem ne funkcioniše

Petak, 30.01.2026 | 20:46

Slučaj odbjeglog Miloša Medenice ogolio je duboke slabosti bezbjednosnog i pravosudnog sistema u Crnoj Gori. Dok ministar pravde Bojan Božović u emisiji "Okvir" tvrdi da je riječ o složenom institucionalnom problemu, advokat Vladan Bojić ocjenjuje da se radi o sistemu koji je godinama slab i razoren, te da su na djelu preživjele mreže bivšeg sistema koje su se povezale i sa nekim novim strukturama. Funkcioner URA-e Filip Adžić upozorava da javni obračuni institucija o odgovornosti za bijeg, dodatno urušavaju povjerenje građana u njih i ohrabruju kriminalne strukture.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 30.01.2026 | 21:59

Pročitajte vremensku prognozu za subotu.

Srbija demantuje navode MVP Crne Gore: Školski primjer zamjene teza

Petak, 30.01.2026 | 21:02

Srbija je kritikovala saopštenje Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore, negirajući da se objava vladine Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju na Iksu bavila ustavnim ili pravnim poretkom Crne Gore.

Žakelj hvali odbranu i navijače Budućnosti

Subota, 31.01.2026 | 20:32

Težak posao je imala Budućnost Voli u Subotici – na kraju je slavila 75:66 za 13. pobjedu u ABA ligi ove sezone.

U Zeti sjutra dan žalosti zbog smrti mladića Nemanje Ulićevića

Subota, 31.01.2026 | 20:10

Odlukom predsjednika Opštine Zeta, Mihaila Asanovića sjutra će u Zeti biti proglašen Dan žalosti povodom smrti našeg sugrađanina, mladog fudbalera Fudbalskog kluba “Zeta”, Nemanje Ulićevića.

Građani se zadužuju, krediti i dalje nepovoljni

Subota, 31.01.2026 | 19:54

Nominalan rast ukupnog zaduženja punoljetnih fizičkih lica za 67% u odnosu na 2021. godinu treba posmatrati prvenstveno kroz rast prosječnih zarada, koje su u prethodne četiri godine, prema podacima CBCG, porasle za 89%. Rast ličnih dohodaka, u kombinaciji sa povoljnijim uslovima kreditiranja, osnažio je kreditnu sposobnost građana.

"Kandidatura za organizaciju EP 2028. je veliki iskorak, ne samo za odbojku, već i za sport i državu u cijelini"

Subota, 31.01.2026 | 20:24

Kazao je Ivan Bošković, generalni sekretar Odbojkaškog saveza Crne Gore

Radunovići upisali još nepokretnosti: Supruga ministra urbanizma uknjižila nasljedstvo

Subota, 31.01.2026 | 19:04

Iz Agencije su “Vijestima” zvanično odgovorili da Radunović nije podnio vanredni izvještaj u vezi sa promjenom imovine, što će biti predmet kontrole

Džejson Derulo najavio kraj jedne muzičke ere: „Jedna verzija mene odlazi u penziju, a rađa se nova“

Subota, 31.01.2026 | 19:46

Muzičar Džejson Derulo najavio je kraj jedne muzičke ere, ističući da njegova trenutna turneja i album označavaju oproštaj od pop zvijezde kakvu publika poznaje.

Jelena Đoković pokazala kako je preživjela Novakovo polufinale: Ovo sam ja

Subota, 31.01.2026 | 19:13

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković juče je pobijedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena. Njegova supruga Jelena Đoković ga na ovom turniru nije bodrila sa tribina, ali sve je pomno pratila iz njihovog doma, a sada je podijelila snimak na svom Instagram profilu i pokazala kako je doživljavala Novakov meč.

Vještačka inteligencija i pametne naočare koje pomažu gluvim i slabovidim osobama

Subota, 31.01.2026 | 18:56

Na prezentaciji u Londonu predstavljene su pametne naočare kompanije X Rai koje mogu značajno olakšati komunikaciju gluvim i slabovidim osobama. One koriste tehnologiju koja omogućava uživo titlovanje razgovora, što bi moglo smanjiti potrebu za prevodiocima za znakovni jezik.

Vujović: Uspjeh filma “Planina“ dodatno osnažuje poziciju Crne Gore na mapi savremenog dokumentarnog filma

Subota, 31.01.2026 | 18:35

Ministarka kulture i medija dr Tamara Vujović uputila je čestitku povodom osvajanja Velike nagrade žirija za najbolji međunarodni dokumentarni film na Filmskom festivalu Sandens, za ostvarenje „Planina“ (To Hold a Mountain).

Arsenal lako protiv Lidsa

Subota, 31.01.2026 | 18:15

Nije bilo problema za Arsenal na gostovanju Lids junajtedu.