Subota, 08.02.2025 | 12:26
IZVOR: b92.net

Gvardiola o januarskom prelaznom roku - "Trošimo zato što imamo novca"

Mančester siti je u januarskom prelaznom roku potrošio više od 200.000.000 eura za pojačanja, a trener Pep Gvardiola je prokomentarisao čitavu situaciju.




Foto: YouTube screenshot/Man City

Siti je bio veoma aktivan u zimskom prelaznom roku, stigli su Omar Marmuš, Abdukodir Husanov, Viktor Reis i Niko Gonzales.

Transfer politika "Građana" ponovo je bila glavna tema na konferenciji za medije, pa je Gvardiola iskoristio priliku da prokomentariše prelazni rok.

"U poslednjih pet godina, mi smo poslednji od šest najboljih ekipa u Premijer ligi po potrošenom novcu. Čak i posle januarskog prelaznog roka, daleko smo od Čelsija, Junajteda, Arsenala, Totenhema, pa čak i Liverpula zato što smo mnogo prodavali u prethodnim sezonama", rekao je Gvardiola i dodao:

"Naposlijetku, svaki klub može da troši koliko god ima, a mi trošimo zato što imamo novca. U poslednje tri godine samo po potrošnji daleko smo od šest najboljih timova u Engleskoj, a osvojili smo šta smo osvojili".

Siti se nalazi na četvrtom mjestu u Premijer ligi sa 41 bodom, dok će za plasman u osminu finala Lige šampiona morati da se izbori sa Real Madridom.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Može li Vučić da ostane “faktor stabilnosti” u regionu u očima EU?

Četvrtak, 05.03.2026 | 16:18

Odnos Evropske unije prema predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću godinama je počivao na percepciji da je on garant stabilnosti u Srbiji i regionu. Međutim, u svjetlu narušenih odnosa sa Briselom, unutrašnjie političke krize i eskalacije sukoba između Irana i Izraela, otvara se pitanje da li će Vučić uspjeti da zadrži status ključnog faktora stabilnosti u očima evropskih partnera, piše Danas.  

CGO: Normalizacija govora mržnje je ozbiljan problem regiona

Četvrtak, 05.03.2026 | 16:12

Govor mržnje u regionu Zapadnog Balkana sve češće postaje normalizovan u javnom prostoru, dok nedostatak medijske pismenosti dodatno otežava njegovo prepoznavanje i suzbijanje, saopšteno je iz Centra za građansko obrazovanje (CGO).  

Rute: Bez evropskih saveznika, SAD bi teško uspjele, NATO ne učestvuje u ratu

Četvrtak, 05.03.2026 | 16:06

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute u četvrtak je pohvalio odluku američkog predsednika Donalda Trampa da pokrene napade na Iran, ali je odbacio svaku sugestiju da će NATO učestvovati u sukobu.  

DPS Herceg Novi: Novska lista i dalje bježi od odgovornosti pred građanima

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:53

Posljednje saopštenje Novske liste, koje je – očigledno nervozni autor – ispunio uvredama i političkim etiketama umjesto konkretnih odgovora, potvrdilo je da se ovaj brod nasukao na hridi korupcije, foteljašenja i političarenja te da nezadrživo tone, saopštio je Opštinski odbor DPS Herceg Novi.    

Više od 17.500 Amerikanaca evakuisano sa Bliskog istoka

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:51

Više od 17.500 američkih državljana vratilo se u Sjedinjene Američke Države sa Bliskog istoka od 28. februara, izjavio je pomoćnik sekretara Stejt departmenta Dilan Džonson.    

Orban: Prisilićemo Ukrajinu da otvori naftovod Družba

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:41

Mađarski premijer Viktor Orban je izjavio da će Budimpešta “političkim i finansijskim sredstvima” prisiliti Ukrajinu da ponovo otvori naftovod Družba, kojim se rafinerije u Mađarskoj snabdijevaju naftom iz Rusije.    

Mikić o slučaju Aca Đukanovića: Moramo dobiti epilog "limenke", prvog miliona, privatizacija...

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:26

Poslanik Građanskog pokreta URA i izvršni direktor partije Zoran Mikić rekao je da u Crnoj Gori više ne smije biti nedodirljivih i da zakon mora biti isti za sve.    

Milatović: EK jasno poručila da predložene izmjene zakona o ANB-u i unutrašnjim poslovima nijesu usklađene sa pravnom tekovinom EU

Četvrtak, 05.03.2026 | 15:01

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović komentarisao je danas dva aktuelna prijedloga zakona – Prijedlog zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost i Prijedlog zakona o unutrašnjim poslovima, navodeći da je Evropska komisija jasno ukazala na njihovu neusklađenost sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Banjalučki sud odbio zahtjev Suda BiH da izbriše Dodika iz registra kao predsjednika SNSD-a

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:55

Osnovni sud u Banjoj Luci odgovorio je Sudu BiH na zahtjev za brisanje iz registra Milorada Dodika kao predsjednika SNSD-a.  

Mirjana Pajković razriješena funkcije u risanskom Domu starih

Četvrtak, 05.03.2026 | 14:40

Donedavna državna sekretarka u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava Mirjana Pajković od danas više nije član Upravnog odbora JU Dom starih „Grabovac“ Risan.