Ponedjeljak, 10.02.2025 | 18:53
IZVOR: kolektiv.me

Živković: Bar odolio naletu nacionalizma i populizma i ostao STAMENO UPORIŠTE građanske politike

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković, kazao je na juče održanoj tribini u Baru da je ovo sredina koja je sačuvala građanski karakter u izazovnih pet godina koje su za nama i odbila nalet nacionalizma i populizma.




Foto: DPS

,,Bar je ostao stameno uporište građanske politike, multikonfesionalnog sklada i multietničke demokratije. Ovdje se nije primila politika nacionalizma i ekonomskog populizma i zahvaljujući tome Bar je zadržao političku stabilnost i nastavio da se razvija kao savremen grad i moderna turistička destinacija. To je ono što nam je neophodno i u svim drugim krajevima Crne Gore i taj proces je započeo u Budvi gdje smo Andriju Mandića poslali u opoziciju”, kazao je Živković.

Država, prema njegovim riječima, nazaduje na svim nivoima i golim okom postaju vidljive posljedice petogodišnje političke agonije.

“Stanje u zdravstvu nikada nije bilo gore, liste čekanja nikad duže, a ljekarima i medicinskim radnicima fale osnovni uslov za rad. Sektor bezbjednosti je u rasulu, javne finansije u ozbiljnom deficitu, a svi razvojni projekti su zaustavljeni. Živimo od sve češćih i sve većih zaduženja. Ukoliko ovaj trend uskoro ne zaustavimo bićemo suočeni sa ozbiljnim problemima redovnosti plata i penzija. Zbog toga smo se ovim pitanjem ozbiljno pozabavili u našem programu koji je koncipiran u 10 tačaka i tretira sve sektorske politike”, kazao je Živković.

Živković je dodao da je za njegovu realizaciju neophodno da se vrate na pozicije upravljanja državnom politikom.

,,Zbog toga moramo da napredujemo od sredine do sredine i da razgovaramo sa građanima u kontinuitetu i ubijedimo ih u ispravnost naše politike. Jedino mi možemo zaustaviti ovaj period propadanja Crne Gore i vratiti državu na put prosperiteta i razvoja”, kazao je lider DPS.

Predsjednik Opštine Bar Dušan Raičević, kazao je da je Demokratska partija socijalista uvijek bila reformator na političkoj sceni i da su to potvrdili djelovanjem i u posljednje četiri godine.

Foto: DPS

,,Prvi smo uveli neposredne partijske izbore u Crnoj Gori demokratizujući na taj način partiju i uvodeći nove trendove koje će drugi, siguran sam, pratiti. Naš zadatak je da i u narednom periodu nastavimo na taj način i da uvijek budemo predvodnici procesa emancipacije političke scene”, kazao je Raičević.

Potpredsjednik Demokratske partije socijalista, Ivan Vuković, kazao je da uprkos svim naporima i prognozama DPS nije doživio političku marginalizaciju.

Foto: DPS

,,I ne samo da nijesu uspjeli da nas politički marginalizuju nego smo danas ubjedljivo najjača politička partija u Crnoj Gori. To je uspjeh ove generacije ali i važna stvar za čitavo društvo, jer je snažna Demokratska partija socijalista od presudne važnosti za sve uspjehe državne politike”, kazao je Vuković.

Šef Kluba poslanika, Andrija Nikolić, kazao je da su poslanici u Skupštini Crne Gore opravdali povjerenje koje im je ukazano.

,,Opravdali smo povjerenje i pokazali kako se bori za odbranu državnih interesa. Zbog toga je, između ostalog, rejting Demokratske partije socijalista na današnji dan između 28 i 29%. To nas međutim ne zadovoljava. Moramo nastaviti dalje sve do onog procenta podrške koji nam omogućava povratak na vlast sa ozbiljnim legitimitetom koji će omogućiti saniranje komplikovane društveno-političke situacije”, kazao je Nikolić.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
😀
11.02.2025 08:53

Odolio je Bar vasoj decenijskoj pohari

1 0

OSTALE VIJESTI

Satler: Svako glasanje o reformama biće mini-referendum o članstvu Crne Gore u EU

Nedjelja, 05.07.2026 | 08:36

Ambasador Evropske unije u Podgorici Johan Satler poručio je da će svako predstojeće glasanje u Skupštini o ključnim reformama i imenovanjima za koja je potrebna dvotrećinska većina predstavljati svojevrsni “mini-referendum” o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji. Istakao je da odgovornost za evropski put države podjednako snose vlast i opozicija, te izrazio uvjerenje da će politički akteri postići kompromis u interesu građana.

VIDEO - Spajić: Neka živi prijateljstvo Crne Gore i SAD

Subota, 04.07.2026 | 23:14

Povodom 250 godina američke nezavisnosti, premijer Milojko Spajić je uputio čestitke građanima Sjedinjenih Američkih Država uz želje za mirom, prosperitetom i daljim jačanjem prijateljskih odnosa između Crne Gore i SAD.

Bečić iz Plužina: Crnu Goru na evropskom putu više niko neće zaustaviti

Subota, 04.07.2026 | 14:45

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić poručio je tokom posjete Plužinama da će reformski procesi i evropski put države biti nastavljeni uprkos, kako je naveo, pokušajima opstrukcija i političkih manipulacija. Govoreći na skupu u okviru obilaska opština i reevidencije članstva, Bečić je istakao da su ustavne promjene istorijski interes države, a da Demokrate ostaju posvećene borbi protiv kriminala, jačanju institucija i direktnom radu sa građanima.

Kandić odgovorio Periću: Objavite dokaze ili je cijela priča bila šarada

Subota, 04.07.2026 | 14:33

Odbornik PES-a u Skupštini Glavnog grada Stevan Kandić odgovorio je predsjedniku Skupštine Glavnog grada Srđanu Periću na tvrdnje da se iz budžeta Glavnog grada finansiraju „botovi“, poručujući da za takve optužbe mora ponuditi dokaze.

Brisel razmatra zatvaranje još tri poglavlja?

Subota, 04.07.2026 | 14:09

Radna grupa Savjeta Evropske unije za proširenje razmatrala je juče nacrte pozicija za zatvaranje tri pregovaračka poglavlja u pregovorima sa Crnom Gorom. U pitanju su poglavlja 8 (konkurencija, poglavlje 29 (carinska unija) i poglavlje 14 (transportna politika).

FOTO: Granična policija dobila 23 nova službena vozila

Subota, 04.07.2026 | 10:03

Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore za potrebe Uprave policije nabavilo je 23 nova službena vozila marke Škoda Karoq, proizvedena 2025. godine, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Air Montenegro se izvinio javnosti: Kašnjenje novog aviona zbog administrativnih prepreka zakupodavca

Subota, 04.07.2026 | 09:52

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro oglasila se povodom odlaganja isporuke novog vazduhoplova, navodeći da do pomjeranja planiranog preleta iz Njemačke za Podgoricu nije došlo zbog propusta kompanije, već usljed administrativno-tehničkih prepreka za koje je odgovoran zakupodavac aviona, kompanija TrueNoord.

Perić: Glavni grad plaća armiju botova, jedan građane košta od 600 do 1.000 eura

Subota, 04.07.2026 | 09:09

To je poručio predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić, dodajući kako građani jednog bota plaćaju od 600 do hiljadu eura.

Skaloni poslije drame: Ovo je Argentina, kod nas ništa ne dolazi lako

Subota, 04.07.2026 | 09:32

Selektor Argentine Lionel Skaloni nije krio zadovoljstvo zbog plasmana u osminu finala Svjetskog prvenstva, ali su poslije iscrpljujuće pobjede nad Zelenortskim Ostrvima (3:2 poslije produžetaka) istakli da je rival zaslužio veliko poštovanje.

FIFA pred važnom odlukom: Oluje prijete meču Engleske i Meksika

Subota, 04.07.2026 | 09:21

Utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva između Engleske i Meksika mogla bi da bude odigrana u drugačijem terminu od prvobitno planiranog zbog nepovoljnih vremenskih uslova u Meksiko Sitiju.

UP: U ekspoloziji u Herceg Novom nema povriieđenih, nastala manja materijalna šteta

Nedjelja, 05.07.2026 | 08:29

Policija preduzima mjere i radnje na rasvjetljavanju događaja u kojem je aktivirana eksplozivna naprava u dvorištu kuće u Herceg Novom.

Nedjelja donosi SUNCE - Pročitajte detaljniju prognozu za 05. JUL

Subota, 04.07.2026 | 22:23

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz slab do umjeren lokalni razvoj oblačnosti u kontinentalnim oblastima tokom poslijepodneva, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Prvi dan EXIT-a u Ulcinju protekao bez incidenata, festival posjetilo oko 15.000 ljudi

Subota, 04.07.2026 | 15:30

Prvi dan EXIT festivala u Ulcinju protekao je bez narušavanja javnog reda i mira, a manifestaciji je prisustvovalo oko 15.000 posjetilaca, saopšteno je iz Uprave policije.

U Beranama uhapšen državljanin Srbije kojeg potražuje NCB Interpol Beograd

Subota, 04.07.2026 | 15:15

Policija je u Beranama uhapsila državljanina Srbije N. L. (38) iz Kraljeva, kojeg potražuje NCB Interpol Beograd.

Skupština i FPN potpisali memorandum o saradnji: Znanje najvažniji resurs

Subota, 04.07.2026 | 15:08

Generalni sekretar Skupštine Boban Stanišić i dekan Fakulteta političkih nauka UCG Boris Vukićević potpisali su Memorandum o saradnji.

Bečić iz Plužina: Crnu Goru na evropskom putu više niko neće zaustaviti

Subota, 04.07.2026 | 14:45

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić poručio je tokom posjete Plužinama da će reformski procesi i evropski put države biti nastavljeni uprkos, kako je naveo, pokušajima opstrukcija i političkih manipulacija. Govoreći na skupu u okviru obilaska opština i reevidencije članstva, Bečić je istakao da su ustavne promjene istorijski interes države, a da Demokrate ostaju posvećene borbi protiv kriminala, jačanju institucija i direktnom radu sa građanima.

Brisel razmatra zatvaranje još tri poglavlja?

Subota, 04.07.2026 | 14:09

Radna grupa Savjeta Evropske unije za proširenje razmatrala je juče nacrte pozicija za zatvaranje tri pregovaračka poglavlja u pregovorima sa Crnom Gorom. U pitanju su poglavlja 8 (konkurencija, poglavlje 29 (carinska unija) i poglavlje 14 (transportna politika).

Glavni grad; Perić da dokaže svoje tvrdnje ili da snosi odgovornost za izrečeno

Subota, 04.07.2026 | 13:52

Glavni grad najoštrije je odbacio navode novoizabranog predsjednika Skupštine Glavnog grada Srđana Perića, iznijete u emisiji „Fakti“ na TV Adria, da Glavni grad „plaća armiju botova“ putem ugovora o djelu.

Novak: Ona ima 44 godine, legenda je i ljudi je osuđuju umjesto da uživaju

Subota, 04.07.2026 | 13:54

Novak Đoković odmah nakon plasmana u 4. kolo Vimbldona na zvaničnoj pres konferenciji govorio je o godinama i konstantnom osuđivanju po društvenim mrežama.

Ljumović: Odluka da se promijeni ime Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ očajnički je trzaj zgubidana

Subota, 04.07.2026 | 13:37

Odluka da se promijeni ime Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“ očajnički je trzaj zgubidana, svjesnih da više nikada neće biti u prilici da prevare građane, kazao je predstavnik Evropskog saveza Aleksandar Ljumović.