Ponedjeljak, 10.02.2025 | 19:22
IZVOR: nova.rs

Nakon što je POTROŠIO OSAM MILIONA EURA na BIZARNU REKLAMU, Kanje Vestu UGAŠEN profil na X (VIDEO)

Kanje Vest još jednom se našao u središtu skandala.




Foto: YouTube screnehsot/Time 

Reper Kanje Vest, koji se sada zove Ye, platio je osam miliona dolara za reklamu koja je puštena tokom Super Bowl-a.

Naime, on je svojim telefonom snimio reklamu od 30 sekundi, a snimao se u stomatološkoj ordinaciji.

„Šta ima, ljudi? Potrošio sam sav novac za reklamu na ove nove zube, tako da sam morao da se snimim svojim Ajfonom. Hmmm, idite na Yeezy.com„, rekao je on, upućujući ljude na svoj sajt.

Ipak, sve što se na njegovom sajtu nalazi jeste obična majica sa simbolom kukastog krsta na sebi. Ovo dolazi nakon niza antisemitskih, mizoginih i rasističkih komentara koje je Vest imao u posljednje vrijeme, a uvredljive komentare iznosio je i na račun Tejlor Svift.

Mnoge javne ličnosti su zbog toga tražile da se reperu ukine nalog na društvenoj mreži X, što je Ilon Mask, vlasnik ove društvene mreže, i učinio.

„S obzirom na ono što je objavio, njegov nalog sada je klasifikovan kao NSFW (neprikladan za radno okruženje). Više ne bi trebalo da ga vidite“, kazao je Mask stranim medijima.

U nedjelju uveče, Vest je i sam napisao da zna da će mu nalog biti ukinut, ali se zahvalio Masku što mu je ranije vratio nalog koji je bio ukinut, te je dobio šansu da izrazi svoje mišljenje.

„Odjavljujem se s Tviter naloga. Zahvalan sam Ilonu što mi je dozvolio da iznesem svoje misli. Bilo mi je veoma katarzično da koristim svet kao rezonantnu kutiju. Bilo je to kao ajahuaska putovanje. Volim sve vas koji ste mi dali energiju i pažnju. Do sledećeg susreta. Dobar dan i laku noć“, napisao je on, prenosi „Variety“.

Osim toga, i sa njegovog Instagrama obrisane su sve objave.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Tereza Kesovija: Voljela sam Tita, bio je šarmantan, drag i dobar čovjek

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:15

Tereza Kesovija je u emisiji “Nedjeljom u dva” na HRT-u najavila oproštajnu mini turneju, govorila o zdravlju, gubicima i neraskidivoj vezi s publikom, ali i otvoreno o svom odnosu prema Titu, istakavši da ne pristaje na licemjerje i da ostaje vjerna vlastitim iskustvima i sjećanjima – piše HRT.

Pucnjava ispred vile Krisa Brauna u Los Anđelesu

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:35

U naselju Tarzana u Los Anđelesu ispred vile pevača Krisa Brauna dogodila se pucnjava, a osumnjičeni je ubrzo nakon incidenta priveden.

VIDEO: Oborila rekord: Šakira "zapalila" Kopakabanu pred dva miliona ljudi

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:29

Kolumbijska pjevačica Šakira ove subote nastupila je na plaži Kopakabana u Rio de Žaneiru, u okviru događaja Todo Mundo no Rio, pred približno dva miliona ljudi.

Ona je najljepša slavna žena današnjice – evo ko je još na listi

Subota, 02.05.2026 | 18:40

Brojni sajtovi i stranice objavljuju liste najljepših žena svijeta, a publika širom svijeta ima priliku da glasa i iznese svoj sud.

Hejli Biber progovorila o problemima u braku s Džastinom Biberom: Nije sve savršeno

Subota, 02.05.2026 | 18:22

U posljednje vrijeme ponovno su se pojavile priče o problemima u braku Hejli i Džastina Bibera, a dio pažnje privukle su i njene ranije iskrene izjave o njihovom vezu. Hejli je u intervjuu za Time priznala da je teško održati odnos koji je uvijek u fokusu javnosti.

Keković: Ako Vlada ne pristupi kolektivnom ugovoru, slijede radikalniji oblici sindikalne borbe

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:39

Unija slobodnih sindikata upozorila je da bi, ukoliko u narednih 15 dana ne bude pomaka u pregovorima o opštem kolektivnom ugovoru i povećanju zarada, mogla posegnuti za radikalnijim oblicima sindikalne borbe, uključujući generalni štrajk i blokade. Sindikati tvrde da Vlada odugovlači socijalni dijalog, dok zaposleni u javnom sektoru sve teže podnose rast troškova života i odlazak radne snage.

Tri osobe povrijeđene u udesu u Zeti

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:38

Tri osobe su povrijeđene u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Zeti, u blizini logističkog centra Voli.

NATO u šoku zbog Trampove odluke o povlačenju vojnika iz Njemačke: "Kažnjava saveznike, a šteti SAD-u"

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:01

Visoki zvaničnici NATO-a nijesu bili unaprijed obaviješteni o odluci američkog predsjednika Donalda Trampa da u narednih šest do dvanaest mjeseci povuče 5000 vojnika iz Njemačke, a za nju su saznali tek nakon što ju je Pentagon objavio u petak.

Vraća se Novak Đoković

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:07

Novak Đoković ponovo na terenu, čeka se samo zvanična potvrda.

Sjutra Dan žalosti u Opštini Zeta

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:11

Predsjednik Opštine Zeta, Mihailo Asanović donio je odluku da sjutra proglasi Dan žalosti povodom tragedije na Skadarskom jezeru.

Završena adaptacija stare zgrade Vlade za SDT i SPO

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:00

U Podgorici će sjutra biti održana konferencija za medije povodom završetka radova na adaptaciji stare zgrade Vlade za potrebe Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odjeljenja.

Šćepanović: Semafori u Ulici slobode ostaju, predložena izmjena rada svjetlosnih signala

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:33

Dio Ulice slobode, nakon rekonstrukcije, ima modernu javnu rasvjetu i svjetlosnu signalizaciju, podzemne instalacije, kao i zasađena stabla primorskog hrasta. Ipak, iako je proglašena pješačkom zonom – i dalje su prisutni semafori koji regulišu saobraćaj, što je izazvalo određene nedoumice.

Junajted dobio najveći ostrvski derbi i vratio se u Ligu šampiona

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:57

Dvije godine u Ligi šampiona nije bilo jednog od njenih simbola. Bilo je potrebno resetovanje i ono je stiglo sa jednim od najpotcjenjenijih igrača u eri ser Aleksa Fergusona, Majklom Kerikom - Mančester junajted je dobio najveći ostrvski derbi protiv Liverpula (3:2) i tri kola prije kraja Premijer lige obezbijedio povratak u elitno evropsko takmičenje.

Pojačane akcije policije u centralnoj regiji: Jedna osoba uhapšena zbog droge, devet vozača privedeno

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:37

Policija je saopštila da je sprovela više pretresa i 20 akcija „Racija“ usmjerenih na pripadnike organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantna lica. Uhapšena je jedna osoba zbog sumnje na zloupotrebu narkotika, dok je devet vozača uhapšeno zbog saobraćajnih prekršaja.

Đilas: Vučić želi izbore 12. jula jer tada ne bi glasalo nekoliko stotina hiljada ljudi

Nedjelja, 03.05.2026 | 18:13

Predsjednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocijenio je danas da je jedini razlog zbog kojeg bi predsjednik Srbije Aleksandar Vučić raspisao izbore za 12. jul, činjenica da tada ne bi moglo da izađe na glasanje nekoliko stotina hiljada ljudi, koji bi bili na odmorima, ili na radu u inostranstvu.