Četvrtak, 13.02.2025 | 17:34
IZVOR: novosti.rs

VIDEO - Bred Pit se vraća u svijet Formule 1 u NOVOM traileru filma "F1“

Bred Pitt je bivši vozač iz Formule 1 koji je svoje vrhunce na stazi doživio još 90-ih godina prošlog vijeka, doživio strašnu nesreću i kasnije nastavio voziti na manjim takmičenjima. Iznenada mu stiže poziv jednog od vlasnika Formula 1 tima...




Foto: YouTube screenshot/ Warner Bros. Pictures

Reditelj hita „Top Gun: Maverick Joseph Kosinski vraća se s još jednom potencijalnom adrenalinskom filmskom bombom, samo ovaj put nisu u pitanju avioni već dobra stara Formula 1. I ovaj put u glavnoj ulozi nije Tom Kruz, već druga filmska super zvijezda Brad Pitt.

Riječ je o filmu koji igra na autentičnost, stvoren je u kolaboraciji Apple studija i krovne svjetske automobilističke organizacije FIA koja pod sobom ima i nadmetanje u Formuli 1. Osim internacionalne niske glumaca (uz Pita tu su  Havier Barden i Demsan Idris. Kim Bodnija i Šea Viham.…), u filmu uloge imaju i svih dvadeset stvarnih vozača iz deset timova Formule 1 iz sezone 23/24.

Ukratko, Bred Pit je bivši vozač iz Formule 1 koji je svoje vrhunce na stazi doživio još 90-ih godina prošlog vijeka, doživio strašnu nesreću i kasnije nastavio voziti na manjim takmičenjima. Iznenada mu stiže poziv jednog od vlasnika Formula 1 tima, Rubena (Javier Bardem), da dođe pomoći i kao vozač i kao mentor mladoj nadi Formule 1 Naoju Pirsu. kojeg glumi Damson Idris.

Iako je Kosinski poznat kao stručnjak za upotrebu kompjuterski generisanih slika (CGI), na filmu, ovdje je većina scena ipak snimljena uživo na stazi. I Pit i Idris su u okviru pripreme za uloge trenirali u bolidima Formule 2 i Formule 3. Prve naznake kako bi to moglo izgledati dobili smo još prošlo ljeto kad je objavljen prvi teaser filma, a za objavu drugog odabran je Super Bowl. Riječ je o kratkom teaser traileru od tridesetak sekundi u kojem se izmjenjuju kratki kadrovi uzbudljivih prizora sa staze, i drame koja se odvija iz kulisa.

Film jednostavno nazvan “F1” trebalo bi da stigne u bioskope 25. juna ove godine.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Podgorica uvodi subvencije za produženi boravak: 100 eura po djetetu od marta, uz imovinski cenzus

Petak, 30.01.2026 | 20:21

Zaposleni roditelji u Podgorici od marta moći će da računaju na 100 eura po djetetu za produženi boravak, kao pomoć Glavnog grada.

Vučić upalio “live” na Tiktoku i pozvao Baku Praseta: Youtuber mu predložio da budžet Srbije stave na rulet

Petak, 30.01.2026 | 20:14

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić večeras se prvi put uključio u uživo prijenos na društvenoj mreži TikTok gdje je odgovarao na pitanja pratilaca i u jednom trenutku na telefon pozvao youtubera Baku Praseta.

Mujović: Mogu nam remetiti ritam, ali kolektor ćemo izgraditi

Subota, 31.01.2026 | 08:27

Zastoj radova na najvažnijem gradskom projektu nije poželjan, ali poštovaćemo zakon i u najkraćem roku ispraviti trivijalne propuste, saopštio je za „Dan“ Saša Mujović, gradonačelnik Podgorice, komentarišući pečaćenje gradilišta postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu.

Penzije rastu samo 0,38 odsto

Subota, 31.01.2026 | 10:21

Minimalne penzije od 450 eura biće uvećane za oko 1,7 eura, a prosječne penzije od 553,5 eura za oko dva eura.

Božović: Problem sa bjekstvom Medenice dublji nego što se čini; Adžić: Sistem ne funkcioniše

Petak, 30.01.2026 | 20:46

Slučaj odbjeglog Miloša Medenice ogolio je duboke slabosti bezbjednosnog i pravosudnog sistema u Crnoj Gori. Dok ministar pravde Bojan Božović u emisiji "Okvir" tvrdi da je riječ o složenom institucionalnom problemu, advokat Vladan Bojić ocjenjuje da se radi o sistemu koji je godinama slab i razoren, te da su na djelu preživjele mreže bivšeg sistema koje su se povezale i sa nekim novim strukturama. Funkcioner URA-e Filip Adžić upozorava da javni obračuni institucija o odgovornosti za bijeg, dodatno urušavaju povjerenje građana u njih i ohrabruju kriminalne strukture.

Građani se zadužuju, krediti i dalje nepovoljni

Subota, 31.01.2026 | 19:54

Nominalan rast ukupnog zaduženja punoljetnih fizičkih lica za 67% u odnosu na 2021. godinu treba posmatrati prvenstveno kroz rast prosječnih zarada, koje su u prethodne četiri godine, prema podacima CBCG, porasle za 89%. Rast ličnih dohodaka, u kombinaciji sa povoljnijim uslovima kreditiranja, osnažio je kreditnu sposobnost građana.

Radunovići upisali još nepokretnosti: Supruga ministra urbanizma uknjižila nasljedstvo

Subota, 31.01.2026 | 19:04

Iz Agencije su “Vijestima” zvanično odgovorili da Radunović nije podnio vanredni izvještaj u vezi sa promjenom imovine, što će biti predmet kontrole

Džejson Derulo najavio kraj jedne muzičke ere: „Jedna verzija mene odlazi u penziju, a rađa se nova“

Subota, 31.01.2026 | 19:46

Muzičar Džejson Derulo najavio je kraj jedne muzičke ere, ističući da njegova trenutna turneja i album označavaju oproštaj od pop zvijezde kakvu publika poznaje.

Jelena Đoković pokazala kako je preživjela Novakovo polufinale: Ovo sam ja

Subota, 31.01.2026 | 19:13

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković juče je pobijedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena. Njegova supruga Jelena Đoković ga na ovom turniru nije bodrila sa tribina, ali sve je pomno pratila iz njihovog doma, a sada je podijelila snimak na svom Instagram profilu i pokazala kako je doživljavala Novakov meč.

Vještačka inteligencija i pametne naočare koje pomažu gluvim i slabovidim osobama

Subota, 31.01.2026 | 18:56

Na prezentaciji u Londonu predstavljene su pametne naočare kompanije X Rai koje mogu značajno olakšati komunikaciju gluvim i slabovidim osobama. One koriste tehnologiju koja omogućava uživo titlovanje razgovora, što bi moglo smanjiti potrebu za prevodiocima za znakovni jezik.

Vujović: Uspjeh filma “Planina“ dodatno osnažuje poziciju Crne Gore na mapi savremenog dokumentarnog filma

Subota, 31.01.2026 | 18:35

Ministarka kulture i medija dr Tamara Vujović uputila je čestitku povodom osvajanja Velike nagrade žirija za najbolji međunarodni dokumentarni film na Filmskom festivalu Sandens, za ostvarenje „Planina“ (To Hold a Mountain).

Arsenal lako protiv Lidsa

Subota, 31.01.2026 | 18:15

Nije bilo problema za Arsenal na gostovanju Lids junajtedu.

Zastoj u pregovorima DPS-a i Bošnjačke stranke odgodio za danas zakazanu sjednicu lokalnog parlamenta u Bijelom Polju

Subota, 31.01.2026 | 17:47

Sjednica SO Bijelo Polje koja je trebalo da bude održana danas je odgođena do daljeg. To je odluka sa kolegijuma predsjednice lokalnog parlamenta Selme Omerović. Navodno se kao datum za nastavak sjednice pominje 14. februar, ali nijedan od izvora Antene M nije siguran da će tako i biti.

SDT traži određivanje pritvora za Vesnu Medenicu

Subota, 31.01.2026 | 17:31

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) zatražilo je određivanje pritvora nekadašnjoj predsjednici Vrhovnog suda Crne Gore Vesni Medenici, nakon što je u srijedu presudom Višeg suda osuđena na deset godina zatvora zbog protivpravnog uticaja na kolege sudije, potvrđeno je Portalu RTCG iz tužilaštva.

Lajčak podnio ostavku nakon objavljivanja prepiske sa Epstajnom

Subota, 31.01.2026 | 17:25

Bivši slovački ministar spoljnih poslova, Miroslav Lajčak saopštio je da, nakon objavljivanja njegove komunikacije sa osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom, napušta mesto savjetnika slovačkog premijera Roberta Fica, prenijeli su danas slovački mediji. Premijer Fico je najavio da će prihvatiti Lajčakovu ostavku, ali za njegove kritičare je rekao da dugo nije vidio “toliko licemerja”, prenosi portal Dnevnik N.