Nedjelja, 16.02.2025 | 12:14
IZVOR: rtcg.me

Kovačević: Postrojenja za tretman životinjskog otpada vjerovatno NEĆE BITI u Nikšiću

Predsjednik opštine Nikšić Marko Kovačević kaže da je u razgovorima da ministrom poljoprivrede Vladimirom Jokovićem dobio informacije da ne samo da nije određena lokacija za izgradnju postrojenja za tretman životinjskog otpada, već još uvijek nije određeno ni u kojoj će se opštini graditi planirano postrojenje.




Foto: Vlada Crne Gore/S.Matić

"To zavisi od više parametara, a situacija je trenutno takva da se to postrojenje vjerovatno neće ni graditi u Nikšiću“, napisao je Kovačević, na Fejsbuku.

Kaže kako razmije zabrinutost dijela građana u vezi sa lokacijom koja se pominjala kao mogućnost, međutim još uvijek nema ni naznake da će pomenuto postrojenje da se gradi tamo.

"Iz lokalne samouprave smo opredjeljeni da se nađe najbolje rješenje na korist prije svega naših građana, a potom i naše države. Ne sumnjam da ćemo doći vrlo brzo do takvog rješenja i da će građani biti zadovoljni", kazao je Kovačević i dodao da će lokalna samouprava raditi na tome.

"Sređivanje devastiranog korita Gračanice će u budućnosti biti jedan od prioriteta našeg rada, a za to smo dobili značajna sredstva upravo od Ministarstva poljoprivrede“, zaključio je Kovačević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Vlada uz crnogorsku predstavnicu na Eurosongu: Tamara, srećno!

Utorak, 12.05.2026 | 17:42

Podrška za Tamaru Živković pred večerašnje prvo polufinale Eurosonga u Beču stigla je i od Vlade Crne Gore.

MPNI: Predstavljeni rezultati projekta „Kultura u pokretu“

Utorak, 12.05.2026 | 16:00

Na završnom događaju u Naučno-tehnološkom parku predstavljeni su rezultati projekta ,,Kultura u pokretu", u okviru kojeg su učenici i mentori iz 14 osnovnih škola kroz istraživačke i kreativne procese povezali obrazovanje i kulturu, promovišući kulturnu raznolikost i saradnju među zajednicama.

Zaštita i valorizacija geoloških i paleontoloških vrijednosti na području nacionalnih parkova zajednički zadatak

Utorak, 12.05.2026 | 16:33

Potpisan memorandum o saradnji između JPNPCG i Zavoda za geološka istraživanja.

Zadržan osumnjičeni za seksualno uznemiravanje maloljetnog lica u Njegoševom parku

Utorak, 12.05.2026 | 15:15

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 časa licu M.M. zbog osnovane sumnje da je u Njegoševom parku u Podgorici izvršio krivično djelo seksualno uznemiravanje, na štetu maloljetnog lica ranjive dobi.

Uhapšen državljanin Ukrajine osumnjičen za ugrožavanje sigurnosti, nedozvoljene polne radnje i otmicu sunarodnice

Utorak, 12.05.2026 | 14:48

Barska policija je saopštila da je uhapsila državljanina Ukrajine A.C. (45) zbog sumnje da je počinio tri krivična djela, i to: ugrožavanje sigurnosti, nedozvoljene polne radnje i protivpravno lišenje slobode, na štetu jedne ženske osobe – državljanke Ukrajine.

Dukaj: Deklaracija opštine Zeta o Kosovu je korak nazad u građenju evropske budućnosti

Utorak, 12.05.2026 | 17:19

Deklaracija opštine Zeta korak nazad u građenju evropske budućnosti, ocjenjuje ministar javne uprave Maraš Dukaj.

Kos: Raditi na praktičnim načinima pridruživanja zemalja Zapadnog Balkana EU

Utorak, 12.05.2026 | 17:30

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos izjavila je danas poslije sastanka ministara spoljnih poslova zemalja prijatelja Zapadnog Balkana i zapadnobalkanske šestorke u Bratislavi da je potrebno da te zemlje nađu praktičan način da se pridruže Uniji dok napreduju na putu pridruživanja.

Vlada uz crnogorsku predstavnicu na Eurosongu: Tamara, srećno!

Utorak, 12.05.2026 | 17:42

Podrška za Tamaru Živković pred večerašnje prvo polufinale Eurosonga u Beču stigla je i od Vlade Crne Gore.

Evropski poslanici: Sveti Stefan i Miločerski park moraju ostati zajednička javna vrijednost

Utorak, 12.05.2026 | 16:44

Sveti Stefan i Miločerski park nijesu privatna igrališta za investitore, oni su dragulji kulturne i prirodne baštine Crne Gore i moraju ostati dostupni građanima, uz zaštitu u skladu sa vrijednostima, navodi se u pismu koje je nekoliko poslanika Evropskog parlamenta uputilo premijeru Milojku Spajiću.

Ibrahimović sa Ruteom: Crna Gora ostaje kredibilna saveznica i stub stabilnosti na Zapadnom Balkanu

Utorak, 12.05.2026 | 17:08

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović sastao se danas sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom tokom njegove posjete Podgorici. Ibrahimović je istakao da posjeta prvog čovjeka Alijanse predstavlja snažnu potvrdu kredibilnosti Crne Gore kao članice, čiji je strateški vanjskopolitički prioritet puno savezništvo u okviru NATO-a.

Koprivica: Odluka Višeg suda za predmet Telekom predstavlja važnu pobjedu pravde, odgovornosti i institucionalne odlučnosti države

Utorak, 12.05.2026 | 16:10

Današnja odluka Višeg suda da za “Telekom” nije nastupila zastarelost krivičnog gonjenja, predstavlja važnu pobjedu pravde, odgovornosti i institucionalne odlučnosti države da se obračuna sa korupcijom i zloupotrebama koje su godinama nanosile štetu javnom interesu, kazao je Momo Koprivica, potpredsjednik Vlade i predsjednik Nacionalnog savjeta za borbu protiv korupcije.

Borovinić Bojović: Odgovorno liderstvo i posvećen rad preduslovi uspješnog i prosperitetnog društva

Utorak, 12.05.2026 | 16:20

Predsjednica Skupštine Glavnog grada, dr Jelena Borovinić Bojović, prisustvovala je jubilarnoj, desetoj dodjeli godišnjih nagrada Asocijacije menadžera Crne Gore, manifestaciji koja već deceniju afirmiše odgovorno liderstvo, profesionalizam, inovativnost i uspješne poslovne prakse u Crnoj Gori.

MPNI: Predstavljeni rezultati projekta „Kultura u pokretu“

Utorak, 12.05.2026 | 16:00

Na završnom događaju u Naučno-tehnološkom parku predstavljeni su rezultati projekta ,,Kultura u pokretu", u okviru kojeg su učenici i mentori iz 14 osnovnih škola kroz istraživačke i kreativne procese povezali obrazovanje i kulturu, promovišući kulturnu raznolikost i saradnju među zajednicama.

Zaštita i valorizacija geoloških i paleontoloških vrijednosti na području nacionalnih parkova zajednički zadatak

Utorak, 12.05.2026 | 16:33

Potpisan memorandum o saradnji između JPNPCG i Zavoda za geološka istraživanja.

Dok za Mandića važi zabrana, potpredsjednici idu u Sabor

Utorak, 12.05.2026 | 15:49

U toku su pripreme za moguću realizaciju posjete predstavnika crnogorskog parlamenta hrvatskom Saboru, u sklopu napora da se normalizuju odnosi zakonodavnih tijela dviju susjednih država, saznaje "Dan" iz dobro obaviještenih diplomatskih izvora.