Srijeda, 19.02.2025 | 10:17
IZVOR: meridiansport.me

Roganović - Partizan mi je bio dječački san, nisam vjerovao da će mi se ispuniti tako brzo

Dok se (s pravom) priča o Milanu Vukotiću, najboljem igraču Meridianbet 1. Crnogorske fudbalske lige u prošloj godini, zvijezdi januarskog prelaznog roka i novoj akviziciju Partizana, još jedan crnogorski fudbaler zavređuje pažnju u “crno-bijelom” dresu.




Foto: YouTube screenshot/FK Partizan Beograd

On se dočepao i prve postave, a tek je napunio 19 godina. Omladinski je reprezentativac Crne Gore, profilisao se kao zadnji vezni, a u Humskoj pokriva i poziciju desnog beka.

Zove se takođe Milan – Roganović!

Dok Partizan još traži sebe, u sjenci velike domijacije Crvene zvezde, nekadašnji tinejdžer Zete, momak koji je u našoj ligi debitovao sa svega 16 godina, jedan je od igrača na kojima počiva budućnost “crno-bijelih”.”

“Igrati za Partizan – osjećaj je fenomenalan. Dječački san mi je bio da zaigram za prvi tim Partizana i nisam očekivao da će se odvijati sve tako brzo”, kaže Roganović za Meridiansport.

Nije još ni imao 18 godina kada je iz Zete prešao u Partizan – avgusta 2023. godine, kao tinejdžer koji je imao 21 odigranu utakmicu u CFL-u.

Kalio se u omladincima “crno-bijelih”, trenirao i sa prvim timom, a maja prošle godine, dakle u finišu prošle sezone, debitovao je i za prvi tim protiv Radničkog iz Kragujevca.

U ovoj sezoni odigrao je pet utakmica, stigao je da se oporavi od povrede koja ga je mučila tokom zimskih priprema u Turskoj.

I u prošlom kolu, protiv OFK Beograda, odigrao je svih 90 minuta, sve uoči “vječitog derbija” koji se igra predstojećeg vikenda.

“Na pripremama u Turskoj doživio sam povredu zadnje loze. Medicinskoj ekipi je nakon prvog nalaza izgledalo kao ozbiljnija povreda, ali poslije sedam dana to je izgledalo mnogo bolje i postepeno sam ulazio u trenažni proces sa ekipom i vratio se na teren brže nego sto sam očekivao”, ističe Vukotić.

Pred njim su dani, mjeseci i godine rada i tokazivanja. Nije lako kao tinejdžer igrati važnu ulogu u tako velikom klubu, ali Roganović vjeruje u sebe.

I ima ciljeve…

“Na meni da se iz treninga u trening i iz utakmice u utakmicu dokazujem da bi dobijao još minuta. Cilj mi je ove sezone da osvojimo Kup, a za narednu da se vrati dupla kruna u Humsku”.

Prilagodio se i poziciji desnog beka, iako je doveden kao klasični vezni igrač.

“Adaptirao sam se lako, iako sam u Zeti igrao zadnjeg veznog. Možda je u početku bilo malo zahtjevnije za mene pohvatati sve uloge koje zahtijeva ta pozicija, ali sam se uz gledanje velikih igrača i uz pomoć strucnog štaba brzo privikao”.

Legenda crnogorskog fudbala Peđa Mijatović zadužen je od ove zime da ispred sportskog sektora pomogne crno-bijelom timu da se vrati na pravi put.

“Nisam još razgovarao sa njim oči u oči, ali je prisustvovao na nekim sastancima da pruži podršku ekipi”.

Nedavno je Partizan dobio i novog trenera, Srđana Blagojevića.

“Šef traži od nas da igramo direktan fudbal, prema naprijed. Mi bekovi smo stalno u pokretu, krećemo se naprijed-nazad, ulazimo unutra. Ide to sve kako treba, iz treninga u trening, iz utakmice u utakmicu sve nam je jasnije”.

Roganović je kazao i nekoliko riječi o imenjaku, Milanu Vukotiću.

“Čim sam vidio da je stigao u Partizan znao sam da će biti odlično pojačanje za nas, gledajući njegove partije još iz Budućnosti. Dobar momak prije svega, adaptirao se brzo na uslove i na zahtjeve stručnog štaba i mislim da ga čeka još mnogo golova i asistencija”, zaključio je Roganović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Greške sa OBRVAMA koje nam dodaju GODINE - Šminkeri UPOZORAVAJU da ove trendove ZAOBILAZIMO

Četvrtak, 23.10.2025 | 16:28

Estetske greške sa obrvama mogu da naruše mladolik izgled i učine nas starijim.

MPNI: Uloga obrazovnog sistema u PREVENCIJI seksualnog nasilja KLJUČNA

Četvrtak, 23.10.2025 | 18:36

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija, Anđela Jakšić-Stojanović i izvršna direktorica Centra za ženska prava, Maja Raičević potpisale su danas Memorandum o saradnji u oblasti prevencije i odgovora na rodno zasnovano i seksualno nasilje u školama.

Milatović: Puna PODRŠKA radu Specijalnog državnog tužilaštva (VIDEO)

Četvrtak, 23.10.2025 | 16:10

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović izrazio je punu podršku radu Specijalnog državnog tužilaštva. On je istakao da poštuje nezavisnost i zakonodavne grane vlasti.

Uskoro POČINJE rekonstrukcija Trga Božane Vučinić – Uređenje centra Podgorice i izgradnja PODZEMNE garaže

Četvrtak, 23.10.2025 | 16:01

Glavni grad Podgorica, u saradnji sa Ministarstvom javnih radova, uskoro započinje realizaciju dugoočekivanog projekta rekonstrukcije Trga Božane Vučinić, saopštili su iz Glavnog grada Podgorice.

Mandić: Teško sam POGRIJEŠIO izborom Markovića; Marković: Neću PODNIJETI ostavku

Četvrtak, 23.10.2025 | 19:18

Skupština je nastavila rad a poslanici raspravljaju o izvještaju o radu Tužilačkog savjeta i Državnog tužilaštva za prošlu godinu. Izvještaj nije dobio podršku ranije danas na Odboru za pravosuđe, politički sistem i upravu.

Traže UVEĆANJE PLATE 30 odsto ili slijedi dvosatna obustava rada

Petak, 24.10.2025 | 15:31

Zaposleni u sudskoj i tužilačkoj administraciji poručili su da će, ukoliko im se do 29. oktobra ne izađe u susret za uvećanje zarada u vidu dodatka na zaradu u iznosu od 30 odsto kao prelazno rješenje, na dva sata, od 11 do 13 časova, organizovati obustavu rada.

DOBIJENA SAGLASNOST za idejno rješenje stambenog objekta za zdravstvene radnike u Podgorici

Petak, 24.10.2025 | 15:21

Ministarstvo zdravlja i Stambena zadruga zdravstvenih radnika „Zdravstvo“ dobili su saglasnost za idejno rješenje za izgradnju stambenog objekta sa više od 200 stambenih jedinica.

ZABORAVITE na nož: Genijalan trik da za TRI MINUTA savršeno iseckate kupus za salatu

Petak, 24.10.2025 | 15:03

Zaboravite na beskrajno sjeckanje kupusa ovaj jednostavan trik pretvoriće ga u brz i lak posao.

Marković: Mandić juče u Skupštini saopštio NEISTINU i MANIPULACIJU

Petak, 24.10.2025 | 14:41

Predsjednik Stranke evropskog progresa (SEP) Duško Marković kazao je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić juče u parlamentu saopštio neistinu i manipulaciju.

Nikšić: Položen kamen temeljac za NOVI VRTIĆ

Petak, 24.10.2025 | 14:36

U Nikšiću je danas svečano položen kamen temeljac za izgradnju novog objekta Javne predškolske ustanove „Dragan Kovačević“, čime je označen početak realizacije kapitalnog projekta koji će, kako navode, značajno unaprijediti uslove za boravak i obrazovanje najmlađih stanovnika Nikšića.

Holivudski glumac ŠOKIRAO PRIZNANJEM: Fanovi zatečeni

Petak, 24.10.2025 | 14:02

Zvijezda serije "The Bear", glumac Džeremi Alen Vajt, nedavno je s javnošću podelio dosad nepoznat detalj iz svoje prošlosti. Otkrio je kako nikada nije završio srednju školu.

Članovi patricipativnog tijela PP Komovi definisali prioritete i započeli izradu jednogodišnjeg akcionog plana

Petak, 24.10.2025 | 14:02

Drugi sastanak Participativnog–saradničkog tijela Parka prirode Komovi, posvećen izradi jednogodišnjeg akcionog plana, održan je juče u Andrijevici.

Glavni grad počeo IZRADU STRATEGIJE za smanjenje rizika od katastrofa, pozivaju građane da kroz anketu daju predloge

Petak, 24.10.2025 | 13:53

Glavni grad Podgorica uz podršku Kancelarije programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), započeo je izradu Lokalne strategije za smanjenje rizika od katastrofa za period 2025–2030. sa Akcionim planom.

Milatović: Crna Gora NIJE PION na diplomatskoj šahovskoj tabli, sami vučemo poteze koji nas vode u Evropu

Petak, 24.10.2025 | 13:43

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović otvorio je današnji panel u okviru EU Akademije pri Kabinetu predsjednika, poručivši da Crna Gora „nije pion na šahovskoj tabli“, već država koja sama donosi odluke i povlači poteze koji je vode ka članstvu u Evropskoj uniji. 

Emina Jahović o Mustafi Sandalu: RAZVELI smo se na tako ČUDAN NAČIN

Petak, 24.10.2025 | 13:35

Regionalna muzička zvijezda Emina Jahović otvorila je dušu govoreći o razvodu od Mustafe Sandala s kojim je bila 10 godina u braku.