Petak, 28.02.2025 | 16:46
IZVOR: b92.net

Porodica Džina Hekmana TVRDI "Bio je ZDRAV, radio je pilates i jogu"

Lesli Hekman, ćerka Džina Hekmana i njegov sinovac Tim, tvrde da je slavni glumac bio zdrav i vitalan, što dodatno čini misterioznim njegovu i smrt njegove supruge jer je kuća bila puna ljekova.




Foto: YouTube screenshot/Journey To The Center Of The Cinema

I druga ćerka slavnog glumca Džina Hekmana, Lesli Hekam, odlučila je da progovori o misterioznoj smrti svog oca i maćehe.

Kao što je poznato, 95-godišnji dvostruki oskarovac i njegova supruga, pijanistkinja Betsi Arakava (64) pronađeni su mrtvi u sredu u svojoj kući u Santa Feu u Novom Meksiku.

Njihova beživotna tijela pronašla je komšinica, koja je odmah pozvala hitnu pomoć.

Jedan od njihova tri psa pronađen je mrtav u kući, dok su dva ostala živa.

U medijima su se pojavili i navodi da je pored tijela Arakave nađena gomila pilula na kuhinjskom podu.

Gomila pilula pokraj leša Betsi Arakave

Jedno od troje Džinove djece, Lesli En Hekman, rekla je za Dejli mejl u četvrtak da porodica čeka da čuje od nadležnih šta je uzrok smrti njenog oca i maćehe.

Prethodno se oglasila njena sestra Elizabet Džin Hekman, koja je izjavila da sumnja da su otac i maćeha umrli od toksičnih isparenja usljed curenja ugljen-monoksida.

Lesli (58) je rekla i da porodica još procesuira šta se dogodilo jer "nije bilo naznaka da je postojao bilo kakav problem" sa njenim ocem, prije njegove smrti.

"Uprkos godinama, bio je u veoma dobroj fizičkoj kondiciji", otkrila je ona i dodala da njen otac nije imao nijednu veću operaciju u posljednjih nekoliko mjeseci.

"Volio je da radi pilates i jogu, i to je nastavio da radi nekoliko puta nedjeljno. Dakle, bio je dobrog zdravlja", istakla je, pa dodala da njegova smrt nije bila potpuno iznenađenje.

"Ipak je imao 95 godina".. 

S obzirom na to da živi u Kaliforniji, rekla je da je prošlo "nekoliko mjeseci" otkako se poslednji put videla i čula sa svojim povučenim ocem uprkos tome što su bili bliski.

Tijela u fazi raspadanja

"Bili smo blizu. Nisam razgovarala sa njima par meseci, ali sve je bilo normalno i sve je bilo dobro", rekla je ona.

Porodica još uvijek čeka da čuje od policije šta se tačno dogodilo i kada su preminuli, pošto je šerifska kancelarija okruga Santa Fe saopštila da su bili mrtvi najmanje jedan dan prije nego što ih je komšinica pronašla.

Kako su mediji već prenijeli, oba tijela bila su u fazi raspadanja.

Džin i Betsi vjenčali su se 1991. i bili su braku 34 godine.

Prije toga, Hekman je od 1956. do 1986. godine bila u braku sa Fej Maltezi, bankarskom službenicom. Imali su troje djece, sinaKristofera Alena (65) i ćerke Elizabet Džin (62) i Lesli En.

Lesli je rekla i da su Džin i Betsi imali "divan brak".

"Imali su divan brak. I odajem priznanje njegovoj ženi Betsi što ga je održala u životu", rekla je.

"Betsi se veoma, veoma dobro brinula o njemu i uvijek je pazila na njegovo zdravlje, tako da sam joj zahvalna na tome i veoma sam tužna zbog njene smrti", istakla je Lesli i najavila da će u Novi Meksiko krenuti kada je pozove policija.

"Moramo da sačekamo i saznamo sve informacije od policije. Nismo očekivali da ćemo morati da izađemo u javnost i sve to, ali ići ćemo u Novi Meksiko".

U međuvremenu, oglasio se i Džinov bratanac Tim Hakman. On je otkrio da je njegova porodica saznali za njegovog strica i Betsi preko Lesli, za koju tvrdi da je jedini član porodice koji je imao kontakat sa Džinom i Betsi.

Tim (51) je rekao da je za stričevu smrt čuo u srijedu uveče i da je bio potresen kada je čuo da, vjerovatno, nije riječ o prirodnoj smrti.

"Mislim, bio je star i možda je imao nekih zdravstvenih problema, ali ništa ozbiljo o čemu bi se pričalo"

Timova mama Barbara Hakman bila je udata za Ričarda Hekmana, Džinovog brata.

Ričard, koji je bio Džinov kaskader, preminuo je prije 11 godina.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zeta: Zatvorena biračka mjesta

Nedjelja, 14.12.2025 | 09:47

Građani Zete izjašnjavaju se danas na 26 biračkih mjesta u Zeti, dva u UIKS-u u Spužu i jedno u zatvoru u Bijelom Polju, da li su za ili protiv izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Glasačka mjesta otvorena su u sedam časova.

Zeta: Do 17 sati na referendumu glasalo 48,4 odsto birača

Nedjelja, 14.12.2025 | 10:52

Građani Zete izjašnjavaju se danas na 26 biračkih mjesta u Zeti, dva u UIKS-u u Spužu i jedno u zatvoru u Bijelom Polju, da li su za ili protiv izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Glasačka mjesta otvorena su u sedam časova.

Milatović Makronu: Radujem se što ću te, dragi prijatelju, vidjeti u Briselu naredne sedmice

Nedjelja, 14.12.2025 | 09:59

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović je na mreži X objavio da je u protekla dva dana imao prijateljski i konstruktivan razgovor sa predsjednikom Francuske Emanuelom Makronom, nakon kojeg će, kako kaže, Crna Gora na narednoj Međuvladinoj konferenciji zatvoriti svih pet poglavlja.

Havijer Garsija Moreno i duo Mataraco–Mazi zatvaraju „Dane gitare” u KIC-u 15. decembra

Nedjelja, 14.12.2025 | 10:06

U okviru završnice desetog Međunarodnog festivala Dani gitare u Podgorici biće održan koncert čuvenog španskog gitariste Havijera Garsije Morena (Javier García Moreno), jednog od najznačajnijih predstavnika klasične gitare. Premijerni nastup biće organizovan u ponedjeljak, 15. decembra, u velikoj sali KIC-a „Budo Tomović”, u 20 sati.

Asanović: Bezobrazne su tvrdnje da rezultati referenduma neće uticati na odluke

Nedjelja, 14.12.2025 | 13:47

Predsjednik Opština Zeta Mihailo Asanović kazao je "Vijestima" da je danas "praznik demokratije u Zeti".

Albaneze: Teroristički napad u Sidneju ciljani napad na Jevreje, iskorijenićemo zlo

Nedjelja, 14.12.2025 | 21:43

Australijski premijer Entoni Albaneze izjavio je danas da je zlo koje je oslobođeno u terorističkom napadu na pripadnike jevrejske zajednice na plaži Bondi u Sidneju „neshvatljivo“ i da predstavlja „ciljani napad na Jevreje“ u Australiji.  

BiH: Na putu Trebinje – Herceg Novi stradao maloljetnik

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:48

Na putu Trebinje – Herceg Novi, u mjestu Tuli, došlo je saobraćajne nesreće u kojoj je stradala jedna osoba, potvrđeno je ATV-u iz trebinjskog Doma zdravlja.

Hoće li američki investitori konačno preuzeti kontrolu nad TikTokom?

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:34

Američki investitor Frank McCourt koji želi kupiti dio popularne aplikacije TikTok rekao je za BBC da je u velikoj neizvjesnosti dok se približava najnoviji rok za prodaju. 

Italija ima novog lidera: Inter iskoristio kikseve Milana i Napolija

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:19

„Nerazuri” slavili u Đenovi i preskočili konkurente u borbi za Skudeto.

Milatović: Izražavam solidarnost sa jevrejskom zajednicom i sa narodom Australije

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:06

Snažno osuđujem užasni napad na nevine civile tokom proslave Haunke na Bondi plaži u Sidneju, kazao je predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović, i tim povodom izjavio najdublje saučešće porodicama žrtava.

Botunjani sjutra sa Satlerom

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:46

Mještani Botuna sastaće se sjutra u 10 sati sa ambasadorom EU, Johanom Satlerom, saznaje Adria. Botunjani danima protestuju protiv izgradnje postrojenja za prečišćanje otpadnih voda na njihovoj teritoriji, uporno dokazujući da im je ionako više nego ugrožena životna sredina zbog bazena crvenog mulja.

Varvari dali podršku Vukićeviću: Zaigralo mi je srce, nadam se da je ovo samo korak nazad za dva naprijed sjutra

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:34

Dejan Vukićević dobio je podršku najvatrenijih pristilica Budućnosti, nakon što je aktuelni prvak države doživio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu i tako na katastrofalan način okončao polusezonu u Meridianbet Prvoj ligi.

Njemačka se herojski borila, ali od dinastije nema spasa - Norveška opet drži sve krune

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:16

Oduševile su rukometašice Njemačke izdanjima na 27. Svjetskom prvenstvu, prošetale se do finala sa osam pobjeda i gol-razlikom plus 89, ali niko nije očekivao da mogu da zaprijete svemoćnoj Norveškoj u borbi za zlato. Prognoze o laganoj pobjedi rukometne dinastije se nisu obistinile, ali su Skandinavke ipak stigle do 21. zlata na najvećim takmičenjima, jer su u Roterdamu slavile 23:20.

Kovačević traži uvođenja 50 odsto subvencija za boravak djece u vrtićima

Nedjelja, 14.12.2025 | 18:50

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević predvidio je u Nacrtu budžeta za 2026. godinu mjeru uvođenja 50 odsto subvencija za boravak djece u vrtićima, kao značajan korak u jačanju podrške porodicama u Nikšiću.

Danilović: Treba zahvaliti svima koji su pomogli da se otkoči proces

Nedjelja, 14.12.2025 | 18:32

Lider Ujedinjene Crne Gore (UCG) Goran Danilović obvratio se povodom zatvaranja pet poglavlja sa Evropskom union (EU).