Četvrtak, 06.03.2025 | 09:03
IZVOR: dan.online

Dabl-dabl Jokića - Denver u posljednjoj četvrtini SLOMIO Sakramento

Nikola Jokić je postigao 22 poena uz 14 skokova, Rasel Vestbruk je ubacio 25 poena, a Denver su vratio u četvrtoj četvrtini i pobijedio Sakramento (116:110)




Foto: X screenshot/ Ari Meirov

DeMar Derozan je postigao 18 od svojih 35 poena u trećoj četvrtini, donoseći Kingsima prednost od 93:84 pred početak posljednje dionice, ali je Vestbruk podigao Nagetse serijom od sedam uzastopnih poena.

Nagetsi obično imaju problema u minutima kada Jokić nije na parketu, ali su početkom četvrte četvrtine nadigrali Kingse rezultatom 12:2 dok je trostruki MVP bio na klupi.

Donovan Mičel je postigao 26 poena, Darijus Garlend je imao 10 asistencija, a  Klivlend je preživio nekoliko nespretnih poteza u posljednja dva minuta i ostvarili svoju 12. uzastopnu pobjedu, savladavši oslabljeni Majami (112;107).

Ovom pobjedom, Kavalirsi su postali prvi tim koji je obezbijedio plasman u plej-of.

Pejton Pritčard je postigao rekord u karijeri sa 43 poena i ubacio rekordnih 10 trojki, predvodeći Boston do pobjede nad Portlandom (128:118).

Džejms Harden je postigao 50 poena, što je njegova 24. utakmica u karijeri sa 50 ili više poena i prva u dresu Los Anđeles Klipersa, dok je njegov tim pobijedio Detroit (123:115).

Harden je ubacio 23 poena u prvoj četvrtini i ostvario osmu utakmicu sa 50 poena u istoriji franšize, prvu od kada je Lu Vilijams postigao isto 10. januara 2018. protiv Golden Stejta.

Bogdan Bogdanović dodao je 23 poena, dok je Ivica Zubac imao 22 poena i 11 skokova za Kliperse, koji su igrali bez Kavaja Lenarda (koljeno) i Normana Pauela (tetiva) u drugoj utakmici u dva dana.

Kejd Kaningem je dao 37 poena i imao 10 asistencija za Detroit, koji je doživio tek drugi poraz u posljednjih 12 utakmica.

Ostali rezultati: Šarlot - Minesota 110:125, Vašington - Juta 125:122, Milvoki - Dalas 137:107, Memfis - Oklahoma 103:120, 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Krapović i Mrvaljević potpisali Sporazum o saradnji

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 17:20

Ministar odbrane Dragan Krapović i direktor Državnog arhiva Crne Gore Danilo Mrvaljević potpisali su danas na Cetinju Sporazum o saradnji između Ministarstva odbrane i Državnog arhiva Crne Gore, kojim se uspostavlja okvir za unapređenje saradnje u oblasti arhivske djelatnosti, istraživanja i očuvanja dokumentarne građe od značaja za Crnu Goru.  

Arbeloa: Razumijemo nezadovoljstvo navijača ovom sezonom

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 17:00

Trener Real Madrida Alvaro Arbeloa kazao je da su navijači "kraljevskog kluba" s punim pravom nezadovoljni ovom sezonom.

Spajić: Vlada za povećanje zarada svima, nećemo praviti razlike

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:04

Vlada je za povećanje zarada svim radnicima u Crnoj Gori, bez razlika između zaposlenih u javnom i privatnom sektoru, poručio je premijer Milojko Spajić, komentarišući da li ima novosti u vezi sa pregovorima o Opštem kolektivnom ugovoru (OKU).

Šahmanović: Crna Gora među liderima regiona u usklađivanju energetskog sektora sa EU regulativom

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:33

Crna Gora danas pokazuje da može biti primjer regionu kada je riječ o sprovođenju reformi u energetskom sektoru. Intenzivno smo radili na usklađivanju legislative sa EU regulativom i sa velikim optimizmom očekujemo skoro zatvaranje Poglavlja 15 – energetika, poručio je ministar energetike i rudarstva Crne Gore Admir Šahmanović koji je učestvovao na Beogradskom energetskom forumu 2026, jednom od najznačajnijih regionalnih skupova posvećenih energetici, energetskoj tranziciji i budućnosti energetskog sektora Jugoistočne Evrope.  

Počinje rad na ugovoru o pristupanju Crne Gore EU

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:55

Radna grupa EU za pripremu pristupnog ugovora sa Crnom Gorom počinje da radi ove sedmice, saopšteno je u Briselu.

Sandra Bulok objavila rijetku fotografiju djece: Majčinstvo je čast života

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:21

Američka glumica Sandra Bulok podijelila je rijetku fotografiju svoje djece povodom Majčinog dana, uz emotivnu poruku u kojoj je majčinstvo opisala kao čast života.

Borovinić Bojović: Kultura je temelj istinskog razvoja društva

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:33

Međunarodni podgorički sajam knjiga i obrazovanja tokom dvije decenije prerastao je u jedno od najprepoznatljivijih kulturnih obilježja Podgorice i manifestaciju koja potvrđuje da grad snažno čuva kulturu knjige i vrijednosti znanja. To je, između ostalog, kazala predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović danas na otvaranju 20. jubilarnog Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja, koji se održava od 11. do 17. maja u TC Big Fashion, pod sloganom „Gradimo kulturu”.  

Milatović vratio Skupštini na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vratio je Skupštini Crne Gore na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, koji je Skupština Crne Gore 28. saziva usvojila na Osmoj sjednici Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini, dana 8. maja 2026. godine.

Gorčević u Nikoziji: 2026. godina odlučujuća za Crnu Goru

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:06

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević učestvovala je na neformalnom sastanku ministara evropskih poslova (GAC) koji je održan na Kipru, u okviru predsjedavanja te države Savjetom Evropske unije.

AMU o izjavi Lekovića: Nijesmo nadležni za postupanje po objavljenim prepiskama političara i biznismena

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:43

Agencija za audiovizuelne medijske usluge (AMU) saopštila je da nije nadležna niti može postupati povodom poziva poslanika Demokratske Crne Gore Momčila Lekovića da se izjasni o objavljenim prepiskama između određenih političara i biznismena, kao i dokazima koji se, prema navodima, nalaze u posjedu Specijalnog državnog tužilaštva.