Nedjelja, 09.03.2025 | 13:27
IZVOR: n1.info.rs/index.hr

Dikaprio je jedva pristao da GLUMI u poznatom vesternu

Mnogi mladi glumci na početku karijere nemaju luksuz da biraju svoje uloge, ali Leonardo Dikaprio je imao taj izbor.




Foto: YouTube screenshot/TODAY

Do svoje 21. godine snimio je nekoliko dobrih i poznatih filmova kao što su Dečakov život, Šta izjeda Gilberta Grejpa i Košarkaški dnevnici, ali je sarađivao i sa poznatim glumcima kao što su Robert De Niro i Džoni Dep, prenosi Index.

Nakon uloge u filmu Košarkaški dnevnici, u kojem je Dikaprio oduševio kritičare, mnogi producenti, reditelji i filmski studiji su se nadmetali ko će ga ubaciti u novi film, a on je pažljivo birao uloge. U to vrijeme, Dikaprio još nije snimio film klasičnog žanra, zbog čega je bio veoma oprezan oko prihvatanja uloge u vesternu Brzi i mrtvi iz 1995. u režiji Sema Rejmija.

Prema Far Out Magazinu, Leonardo Dikaprio je više puta odbijao ulogu Kida i nije pokazao interesovanje sve dok mu nije postavljen ultimatum. Imao je samo jedan dan da donese odluku, prije nego što bi uloga bila ponuđena drugom glumcu.

Dikaprio je ovo otkrio u intervjuu za Movieline.

„Zaista sam dugo razmišljao o tome. Iskreno, to nije bio film kakav sam želio da radim. Odbio sam ga najmanje deset do dvadeset puta. A onda su mi posljednjeg dana rekli: ‘Slušaj, oni te stvarno žele i ovo je poslednji dan da prihvatiš ulogu jer će angažovati nekog drugog'“, otkrio je tada slavni glumac.

Nakon toga, glumac se našao u situaciji da je morao da donese brzu odluku i na kraju se nije pokajao.

„Imao sam stav da ne želim da radim velike komercijalne filmove. Većina ovih velikih komercijalnih filmova, ne svi, ali većina mejnstrim filmova, su samo besmisleni projekti koji su već viđeni hiljadu puta“, rekao je tada, objašnjavajući da je odlučujući faktor u njegovoj odluci bio to što su Šeron Stoun, koja je takođe bila i producent, i glumci Džin Hekman i Sam Raimi već uključeni u film.

„Mislio sam, ne radim ništa drugo. Mogao bih da probam nešto drugačije i da se zabavim snimajući ovaj film. Zašto ne?“ dodao je glumac.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bratić: Moje privođenje je igra bivšeg člana Sedme uprave, žalim Suzanu Mugošu

Utorak, 31.03.2026 | 21:40

Bivša ministarka prosvete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić u emisiji „Press plus“ osvrnula se na napade koji na nju ne prestaju u posljednjih šest godina. Kako je kazala, ona smeta i nekim „našima“ i nekim njihovima“.

Demokrate DPS-u: Drugima pakovali strane uticaje, pa spakovali sebe

Utorak, 31.03.2026 | 21:35

Demokratska Crna Gora reagovala je na saopštenje Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS), navodeći da DPS danas pokušava da se sakrije iza fraza o Evropi, NATO-u i državnim interesima.    

EU upozorila građane: „Radite od kuće i manje putujte. Nema povratka u normalu“

Utorak, 31.03.2026 | 21:20

Energetske posljedice rata na Bliskom istoku će se dugo osjećati i Evropska komisija (EK) priprema paket mjera za pomoć građanima i kompanijama, rekao je povjerenik za energiju Dan Jorgensen. Dodao je da će prijedlog uključivati snižavanje poreskih stopa za električnu energiju i tarifa za prenosne mreže.

Zakon pred EK: Imate pravo da pitate zašto neko traži vaše lične podatke

Utorak, 31.03.2026 | 21:03

Znate li ko sve ima pristup vašim ličnim podacima i zašto? Upravo to uređuje novi tekst Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, koji je Ministarstvo unutrašnjih poslova poslalo Evropskoj komisiji. Cilj je veća bezbjednost podataka i sprječavanje zloupotreba.  

Nakon učlanjenja u EU Crna Gora neće morati da otvara ambasade u zemljama članicama

Utorak, 31.03.2026 | 21:12

U Crnoj Gori se nalazi 45 diplomatsko-konzularnih predstavništava, dok ambasade 33 zemlje u Beogradu „pokrivaju“ i našu državu. S druge strane, Crna Gora ima 15 ambasada u državama članicama Evropske unije, od kojih u četiri još nema imenovanog ambasadora. Osim država članica, Crna Gora još nema imenovane ambasadore u državama regiona, poput Albanije i Bosne i Hercegovine.  

Vučinić nezadovoljan: Nismo iskoristili svoje šanse

Utorak, 31.03.2026 | 20:52

Selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Mirko Vučinić nije krio razočaranje nakon poraza od Slovenije, ističući da njegova ekipa nije znala da materijalizuje dobre momente u igri.  

Janković: Bilo je grešaka, ali napredak se vidi – Bulatović: Ovakvi mečevi znače, iz njih učimo

Utorak, 31.03.2026 | 20:40

Izabranici Mirka Vučinića večeras su u Podgorici poraženi od Slovenije rezultatom 3:2 u prijateljskom meču, pa ni u četvrtom međusobnom susretu nije uspjela da savlada ovu selekciju, koja je nastupila u oslabljenom sastavu.  

Američka novinarka oteta na ulici u Iraku

Utorak, 31.03.2026 | 21:53

 Na društvenim mrežama pojavila se videosnimka koju je objavila Al Arabiya, a koja prikazuje trenutak otmice. Na snimku se vidi kako Kittleson stoji na ulici u blizini hotela Bagdad, u ulici al-Saadoun. Ubrzo joj prilazi automobil, iz kojeg izlaze muškarci koji je nasilno uvlače u vozilo i velikom brzinom napuštaju mjesto događaja.  

Bojadžić: PES i Spajić da odgovore da li će snositi odgovornost ako se do kraja 2026. ne zatvore sva pregovaračka poglavlja

Utorak, 31.03.2026 | 20:16

Sekretar Demokratske partije socijalista (DPS) za međunarodnu saradnju Jasmin Bojadžić saopštio je da Pokret Evropa sad (PES) i predsjednik PES-a Milojko Spajić imaju obavezu da odgovore da li će snositi odgovornost ukoliko Crna Gora do kraja 2026. ne zatvori sva pregovaračka poglavlja sa EU.

Zelenski: Rusima cilj nije samo Donbas

Utorak, 31.03.2026 | 21:31

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je kako je iznenađen da iko može vjerovati da bi se rat, ili njegova najžešća faza, okončao povlačenjem Ukrajine iz Donbasa. Prema njegovim riječima, Rusija zahtijeva da ukrajinske snage napuste region u roku od dva mjeseca, tvrdeći da bi to zaustavilo sukob, piše Ukrainska Pravda.