Subota, 15.03.2025 | 16:21
IZVOR: azra.ba

Gdje je danas Mišel Teló? Priča o ZVIJEZDI koja je prije 14 godina OSVOJILA svijet (VIDEO)

Prije 14 godina, Mišel Teló. osvojio je svjetske radijske stanice i plesne podijume hitom “Ai Se Eu Te Pego”, pjesmom koja je i danas nezaobilazni klasik zabavne muzike. U doba kada su scenom dominirale Kejti Peri i Lejdi Gaga, Teló je uspio nakratko prekinuti dominaciju engleskog jezika na svjetskim top-listama pjesmom na portugalskom.




Foto: YouTube screenshot/Michel Teló

Pjesma koja je zaludila svijet

Iako je “Ai Se Eu Te Pego” originalno objavljena 2008. godine, upravo je Telóva obrada iz 2011. godine postala globalni hit. Najprije je zavladala Brazilom, a zatim je osvojila svjetske top-liste, zauzevši prvo mjesto u čak 20 zemalja. Na YouTubu je pjesma premašila 1,2 milijarde pregleda, dok je na Spotifyju preslušana više od 316 miliona puta.

Dodatnu popularnost donijeli su joj poznati fudbaleri, poput Nejmara, Marcela i  Ronalda, koji su plesali na pjesmu nakon pobjeda svojih klubova. Njihove proslave golova dodatno su proširile pjesmu među fanovima širom svijeta, pretvarajući je u globalni fenomen.

Telóva verzija i danas se može čuti na radijskim stanicama širom svijeta, a pjesmu je obradio i srpski pjevač Dragan Kojić Keba pod nazivom “Kosa Kosa”.

Karijera nakon hita

Iako nakon “Ai Se Eu Te Pego” nije ponovio globalni uspjeh, Michel Teló i dalje je izuzetno popularan u Brazilu. Danas 44-godišnji pjevač svoju muzičku karijeru započeo je još kao sedmogodišnjak, a sa šesnaest godina pridružio se bendu Grupo Tradição, s kojim je nastupao 11 godina prije nego što je odlučio krenuti u solo karijeru.

Ta odluka pokazala se ispravnom – samo 2011. godine održao je više od 240 koncerata, nastupajući pred više od 17 miliona ljudi. Tokom svojih 17 godina solo karijere objavio je samo jedan album, ali i brojne singlove, ostajući vjeran tradicionalnom brazilskom žanru sertanejo.

Osim što je aktivan na muzičkoj sceni, Teló je od 2015. do 2023. bio mentor u brazilskoj verziji emisija The Voice i The Voice Kids. U 11 sezona čak osam njegovih takmičara odnijelo je pobjedu, što ga čini jednim od najuspješnijih mentora u istoriji ovog showa, odmah iza Blakea Sheldona iz američke verzije, koji drži rekord s devet pobjeda.

Privatni život i humanitarni rad

Mišel Teló nije samo uspješan muzičar, već i osoba posvećena humanitarnom radu. Kroz različite projekte pomaže onima u potrebi, a njegov uticaj na društvenim mrežama omogućava mu da direktno komunicira s fanovima i podiže svijest o važnim društvenim temama.

U privatnom životu Teló je prošao kroz neke izazove, uključujući razvod od supruge Ane Karoline Lago 2012. godine. Nakon razvoda pronašao je sreću s glumicom Taís Fersoza, s kojom danas ima dvoje djece.

Iako mu karijera više nije na vrhuncu kao u doba “Ai Se Eu Te Pego”, Michel Teló ostaje jedno od najprepoznatljivijih imena brazilske muzike, s vjernom publikom i bogatim naslijeđem koje je ostavio u svijetu zabavne industrije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Balijagić se svađao u sudnici i sudiji poručio da mu je taj proces nebitan: Pošaljite presudu Vučiću, on vam je tata

Petak, 27.02.2026 | 09:05

Pošaljite ovu presudu vašem mentoru Aleksandru Vučiću, on je vama tata, kazao je Alija Balijagić (66) juče u Osnovnom sudu u Bijelom Polju, prenose Vijesti.

Živković: Tivat primjer uspješne razvojne politike DPS-a, danas na sceni imamo agoniju koju moramo okončati što prije

Četvrtak, 26.02.2026 | 19:41

Predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, boravio je juče u radnoj posjeti opštini Tivat, gdje je sa rukovodstvom Opštinskog odbora, članovima partije i građanima razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji, razvojnim projektima i prioritetima za dalji napredak grada, saopšteno je iz ove partije.

VIDEO - Pogledajte kadrove iz vazduha prioritetne dionice autoputa Bar – Boljare

Petak, 27.02.2026 | 08:27

U susret potpisivanju ugovora za projektovanje i gradnju druge dionice autoputa od Mateševa do Andrijevica, pogledajte kadrove prioritetne dionice autoputa Bar – Boljare koje je zabilježila ekipa medijske agencije Media Biro.

Šljukić: Zaštitari u školama već daju rezultate, radi se na trajnom rješenju

Četvrtak, 26.02.2026 | 19:35

Uvođenje zaštitara u crnogorske škole u drugom polugodištu već daje rezultate, ocijenili su iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija. Ipak, kako kaže državni sekretar Marko Šljukić za RTV Podgorica, paralelno se radi na trajnom sistemskom rješenju, kako bi nasilja u školama bilo što manje.  

Bratić Lakoviću: Ostavila sam ti cipele u Spužu, dobro će ti pristajati

Petak, 27.02.2026 | 10:45

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić reagovala je na društvenoj mreži X na objavu poslanika Pokreta Evropa sad Miodraga Lakovića, nastavljajući javnu polemiku koja se vodi oko njenog slučaja i postupanja institucija.

Uhapšen motociklista koji je pod dejstvom alkohola i kokaina udario dvogodišnje dijete u Herceg Novom

Petak, 27.02.2026 | 18:46

Hercegnovska policija uhapsila je S.D. (25) iz tog grada, koji je upravljao motociklom pod dejstvom alkohola i kokaina i udario dvogodišnje dijete, saopšteno je iz Uprave policije.

Ronaldo postao suvlasnik španskog kluba

Petak, 27.02.2026 | 18:35

Fudbaler Al Nasra Kristijano Ronaldo kupio je 25 odsto udjela u španskom drugoligašu Almeriji, saopštila je konsultantska firma Bransvik grupa, koja ga zastupa.

Preteres imovine Aca Đukanovića u Nikšiću

Petak, 27.02.2026 | 17:56

Policija danas pretresa kuću koja je u vlasništvu Aca Đikanovića, brata bivšeg predsjednika Mila Đukanovića u nikšićkom naselju Rastovci.

Dizdarević: Ogoljena sila kojom se želi legalizovati brutalna zloupotreba bezbjednosnog sektora

Petak, 27.02.2026 | 18:22

Potpredsjednika DPS-a i poslanika u Skupštini Crne Gore Abaz Dizdarević, kometarišući današnja dešavanja u parlamentru napisao je na X mreži da je parlamentarna većina danas ponovo pokazala svoje pravo lice.

UO UCG usvojio odluku o akreditaciji novog studijskog programa “Nastava matematike i informatike u osnovnoj školi”

Petak, 27.02.2026 | 18:09

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore, na sjednici održanoj 26. februara 2026. godine u Nikšiću, donio je odluke koje otvaraju nove prilike za fakultete i studente.

Diplomate otkrile pravi razlog: Mađarska blokira kredit za Ukrajinu zbog 16 milijardi eura iz Brisela

Petak, 27.02.2026 | 17:57

Mađarska je odlučila blokirati odluku institucija Evropske unije da se Ukrajini ustupi kredit u iznosu od 90 milijardi eura, a premijer Viktor Orban je javno govorio da je to uradio zbog odluke Ukrajine da blokira isporuku resursa kroz gasovod Druzhba.

Mikulić prvak Balkana, šest medalja prvog takmičarskog dana

Petak, 27.02.2026 | 17:41

Karate reprezentacija Crne Gore osvojila je šest medalja prvog takmičarskog dana na Balkanskom prvenstvu u Banja Luci.

Odbor za politički sistem bez odlaganja da raspiše javni poziv za izbor četiri člana Sudskog savjeta

Petak, 27.02.2026 | 17:35

Savjet za vladavinu prava pozvao je skupštinski Odbor za politički sistem, pravosuđe i upravu da bez odlaganja raspiše javni poziv za izbor četiri člana Sudskog savjeta iz reda uglednih pravnika.

Krivokapić: Ne postoji ni potreba ni opravdanje za obnovu posebne bokokotorske eparhije

Petak, 27.02.2026 | 17:23

Arhijerejski namjesnik kotorsko-tivatski, protojerej-stavrofor Nemanja Krivokapić, pojasnio je kome je kroz istoriju pripadala crkvena vlast u Boki Kotorskoj i zašto danas, prema njegovim riječima, ne postoji ni potreba ni opravdanje za obnovu posebne bokokotorske eparhije, naglašavajući kontinuitet veze Boke sa Mitropolijom crnogorsko-primorskom.

UPCG: Dozvola za rad strancima na godinu, sa mogućim produženjem na dvije

Petak, 27.02.2026 | 16:55

Savjetovanje na temu izmjena i dopuna Zakona o strancima donijelo je velike benefite u pogledu identifikovanja ključnih problema u praksi i definisanju konkretnih preporuka za uspješnu implementaciju, saopštila je Unija poslodavaca Crne Gore (UPCG).