Ponedjeljak, 17.03.2025 | 15:38
IZVOR: Antena M/Pobjeda.me

Vuković: Kad je Ivanović objavio da sam NA SLOBODI, ja sam uveliko bio u prostorijama BIA

Pokušaj relatizivatizacije mog privođenja i stavljanja mene u isti koš sa onim što radi Milan Knežević je na sramotu premijera, kazao je poslanik DPS-a Ivan Vuković komentarišući reakciju premijera Spajića nakon što je objavljena informacija o privođenju Vukovića od strane srpske tajne službe.




Foto: DPS, arhiva

Vuković je gostujući u DRV na Anteni M kazao da je u trenutku kada se oglasio potpredsjednik Vlade Filip Ivanović, on i dalje bio na informativnom razgovoru.

"Ja sam u vrijeme kada je Ivanović objavio da sam na slobodi, bio uveliko u prostorijama BIA-e",  poručio je poslanik DPS-a.

Komentarišući reakaciju crnogorskih organa, Vuković kaže da je napustio prostorije nešto prije 16 časova i da je objava potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filipa Ivanovića bila kompromitacija s obzirom na to da je Ivanović obavijestio javnost da je na slobodi barem sat prije nego što je zaista bio.

Vuković je kratko odgovorio da uzimajući u obzir način na koji se oglasio premijer Milojko Spajić bolje da uopšte nije ni reagovao.

Dodaje da ljudi sa kojima je razgovarao u bezbjednosno informativnoj agenciji poznaju društveno političke prilike u Crnoj Gori do detalja.

"Na momente sam imao utisak da sam u ANB-u a ne u BIA. Pomislio sam da bi možda bilo dobro da ANB vlada situacijom u mjeri u kojoj to čine njihove srpske kolege. Kažem to na osnovu nekih detalja koje sam tamo čuo. A zašto sam ih čuo to je pravo pitanje. Vjerovatno da me impresioniraju ili uplaše. Ali to nije urodilo plodom", kazao je Vuković.

Komentarišući objavu šefa poslaničkog kluba PES-a Vasilija Čarapića koji je poručio da je hapšenje poslanika Skupštine i univerzitetskog profesora, providna partija “ping – ponga” između Đukanovića i Zvaničnog Beograda, potpredsjednik DPS-a kaže da je Čarapić “naš Ćaci”.

"Znamo u šta se izrodila politička karijera tog mladog čovjeka. Takve ću u narednom periodu označiti kao crnogorske Ćacije", kazao je Vuković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Radević: Deklaracija o pomirenju i zajedništvu važan korak ka novoj političkoj kulturi

Petak, 14.08.2026 | 08:58

Funkcioner NSD Boban Radević, saopštio je da je Deklaracija o pomirenju i zajedništvu važan korak ka novoj političkoj kulturi.

Najmanji kandidat, najveća brzina

Srijeda, 12.08.2026 | 16:50

Pod sloganom „28 do 28“, Crna Gora intenzivno promoviše cilj da 2028. godine postane 28. članica Evropske unije. Zaista, nijedna od zemalja kandidata nije toliko odmakla u pregovorima kao mala balkanska država. Ali, kakve su zaista šanse da se taj cilj ostvari, pita se ugledni njemački informativni portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Platfroma za Evropsku Srbiju: Vučićeva frustracija ne smije biti prepreka odnosima Srbije i Crne Gore

Srijeda, 12.08.2026 | 15:27

Platforma za evropsku Srbiju, koju čine Stranka slobode i pravde (SSP), Srbija centar (SRCE), Pokret slobodnih građana (PSG) i Građanski pokret Solidarnost, ocijenila je danas da su „orkestrirani napadi“ vlasti u Srbiji na rukovodstvo Crne Gore neprihvatljivi jer dodatno udaljavaju dve države jednu od druge, kao i njihove narode koji su najbliži jedan drugom.

Bojović: PES postao član Instituta Robert Šuman - važan evropski korak naprijed

Srijeda, 12.08.2026 | 13:25

Pokret Evropa sad (PES) postao je član Instituta Robert Šuman, što izvršni direktor tog pokreta Vlado Bojović ocjenjuje kao još jedan značajan korak naprijed na evropskom putu.

Pokret Evropa sad postao novi član Asocijacije Robert Šuman instituta

Srijeda, 12.08.2026 | 12:46

Pokret Evropa sad iz Crne Gore jednoglasno je izabran za najnovijeg člana Asocijacije Robert Šuman instituta.

Radević: Deklaracija o pomirenju i zajedništvu važan korak ka novoj političkoj kulturi

Petak, 14.08.2026 | 08:58

Funkcioner NSD Boban Radević, saopštio je da je Deklaracija o pomirenju i zajedništvu važan korak ka novoj političkoj kulturi.

Danas presuda u ponovljenom postupku u predmetu ''Tunel': Sudije vidjele i ono čega nema u optužnici

Petak, 14.08.2026 | 08:30

Optuženi u predmetu "Tunel" juče su ponovo negirali krivicu u ponovljenom postupku pred Osnovnim sudom u Podgorici, ostajući pri odbrani koju su dali u prethodnom postupku.

Uhapšen Podgoričanin: Osumnjičen da mu je droga poslata paketom iz Amerike

Petak, 14.08.2026 | 08:24

Službenici Uprave carina su 11. avgusta prilikom redovne kontrole poštanskih pošiljki u carinskom skladištu Pošte Crne Gore u Podgorici, izdvojili za pregled pošiljku pristiglu iz Sjedinjenih Američkih Država, i u njoj pronašli oko 600 grama marihuane.

Sunčan i veoma topao petak pred nama - Ove nas temperature očekuju

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:30

U petak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Podgorički vatrogasci pomažu kolegama u Ulcinju i Herceg Novom

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:26

Služba zaštite i spašavanja Glavnog grada poslala je pomoć Ulcinju i Herceg Novom, koji se već nekoliko dana bore sa agresivnom vatrenom stihijom na više lokacija.

Završeno 80 odsto temelja bazena novog postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:23

Još jedna važna faza radova na izgradnji novog postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici uspješno je realizovana, a završeno je betoniranje temeljne ploče polja 2 aeracionog bazena, saopšteno je iz Otpadnih voda.

Mjesec ulazi u Djevicu: Stvari koje ste odlagali dolaze na red

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:20

Tri znaka će bolje organizovati svoj život.

Požar u H. Novom gase iz vazduha: Vjetar ponovo razbuktao vatru

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:12

Vjetar u Herceg Novom ponovo je razbuktao vatru.

Crna Gora obilježava 100 godina vaterpola: "Ajkule" protiv Italije, Francuske i Kine

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:01

Crnogorski vaterpolo ove godine obilježava veliki jubilej – 100 godina od odigravanja prve vaterpolo utakmice u Crnoj Gori.

Voli u TC Bazar ponovo otvoren

Četvrtak, 13.08.2026 | 14:41

Novi stil, tradicionalni kvalitet.