Utorak, 18.03.2025 | 08:34
IZVOR: vijesti.me

Potvrđena optužnica protiv Katnića i Lazovića

Po nalaženju vijeća Višeg suda, dokazi predloženi u optužnici opravdavaju postojanje osnovane sumnje da su okrivljeni izvršili krivična djela koja im se optužnicom stavljaju na teret.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro; YouTube screenshot/PR Centar (Kolaž)

Vijeće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je optužnicu Specijalnog državnog tužilaštva protiv bivšeg glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića i nekadašnjeg pomoćnika direktora Uprave policije Zorana Lazovića.

To se navodi u saopštenju Višeg suda u Podgorici.
"Rješenjem krivičnog vijeća potvrđena je optužnica SDT-a ojom se Z.L stavlja na teret da je izvršio krivična djela stvaranje kriminalne organizacije iz člana 401a st.1 u vezi st.6 Krivičnog zakonika Crne Gore, zloupotreba službenog položaja iz člana 416 st. 1 Krivičnog zakonika Crne Gore, zloupotreba službenog položaja iz člana 416 st. 1 u vezi člana 23 st.2 krivičnog zakonika Crne Gore, produženo krivično djelo pranje novca iz člana 268 st. 1 u vezi člana 49 Krivičnog zakonika Crne Gore i produženo krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija iz člana 403 st.2 u vezi st. 1 u vezi čl.49 Krivičnog zakonika Crne Gore, a okrivljenom M.K krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije iz člana 401a st.2 u vezi st.1 i 6 Krivičnog zakonika Crne Gore, dva krivična djela zloupotreba službenog položaja iz člana 416 st.1 u vezi člana 23 st.2 Krivičnog zakonika Crne Gore i krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija iz člana 403 st.1 Krivičnog zakonika Crne Gore", saopštio je Viši sud.

Po nalaženju vijeća, dokazi predloženi u optužnici opravdavaju postojanje osnovane sumnje da su okrivljeni Z.L i M.K izvršili krivična djela koja im se optužnicom stavljaju na teret, do onog stepena koji je neophodan i dovoljan za potvrđivanje optužnice i iznošenje ove krivične stvari na glavni pretres. Ovo vijeće posebno ukazuje da u fazi kontrole optužnice nije ovlašćeno da vrši ocjenu protivrječnih dokaza, već tu ocjenu može vršiti jedino raspravno vijeće nakon njihovog izvođenja u kontradiktornom postupku.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Glavni grad nastavlja unaprjeđenje i digitalizaciju servisa

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:28

Glavni grad Podgorica nastavlja sa unapređenjem i digitalizacijom administrativnih usluga u cilju povećanja efikasnosti i dostupnosti servisa građanima, saoppšteno je iz gtradske uprave.    

Bojan Dubljević ponovo u dresu reprezentacije, objavljen širi spisak

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:13

Selektor košarkaške reprezentacije Crne Gore, Andrej Žakelj objavio je širi spisak igrača za mečeve kvalifikacija za Mundobasket protiv Grčke.

Plenković: Otklonili smo strahove Srbije o našoj odbrambenoj saradnji sa Tiranom i Prištinom

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:04

Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je u četvrtak u Nju Delhiju da je tokom razgovora sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem ublažio strahove Srbije u vezi sa odbrambenom saradnjom Hrvatske, Albanije i Kosova.  

Knežević: PES je ujakova partija, ima poseban telefon sa urbanisitičkim planovima; Čarapić: Nije istina

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:04

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević i šef Kluba poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić imali su žustru prepirku u Skupštini Crne Gore.

Podgorica: Počeli obavezni sistematski pregledi djece za upis u prvi razred osnovne škole

Četvrtak, 19.02.2026 | 12:58

“Pregledi su obavezni za svu djecu rođenu 2020. godine, kao i one rođene 2019.godine kojima je odložen upis prošle godine”, navode iz Doma zdravlja.

Nikšić: Uhapšena osumnjičena za nasilje nad ocem i bratom

Četvrtak, 19.02.2026 | 12:53

Po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) u Nikšiću uhapšena je M.V, koja je osumnjičena za nasilje nad ocem i bratom.

Maloljetnici u ruskoj crkvi treniraju rukovanje automatskim oružjem

Četvrtak, 19.02.2026 | 12:45

Na društvenim mrežama širi se snimak iz Rusije na kojem se vidi grupa maloljetnika u uniformama kako u prostoru pravoslavne crkve rukuje automatskim oružjem, prenosi Index.

Marković: Milatovića smo u Podgorici jedva odvojili od DPS-a i Boškovića

Četvrtak, 19.02.2026 | 12:40

Državni sekretar u Ministarstvu odbrane, Marko Marković, odgovorio je Kabinetu predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, u čijem saopštenju je rečeno da šef resora odbrane, Dragan Krapović, brani neustavne odredbe Zakona o vojsci koje je uspostavio nekadašnji ministar iz redova Demokratske partije socijalista, Predraga Bošković.

Čarapić Kneževiću: Krivo mi je što kroz vaše političko lutanje stvarate pogrešnu percepciju

Četvrtak, 19.02.2026 | 12:38

Vasilije Čarapić (PES) rekao je da je tačno da je intenzivirana saradnja sa UAE kao važnom investicionom destinacijom, ali je Vlada Srbije više sarađivala sa tom zemljom, te da je rekorder u sporazumu sa UAE Srbija, a ne Crna Gora.

Knežević: Dopala mi je obaveza da ponovo isučem opozicioni mač, sporazum sa UAE za zatvor

Četvrtak, 19.02.2026 | 12:33

Poslanik DNP-a Milan Knežević danas se u Skupštini Crne Gore obratio iz opozicionih klupa, prvi put nakon što je ta partija 30. januara izašla iz vlasti, jer se Vlada Crne Gore nije izjasnila o zahtjevima o identitetskim pitanjima i dogovoru oko postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu.