Utorak, 18.03.2025 | 09:20
IZVOR: punkufer.hr

"NAJJEFTINIJI grad na svijetu“ gdje pivo košta 1,4 eura, a temperature u martu 28 stepeni

Neki smatraju da razlog povećanog interesovanja za Hoi An leži u činjenici da je prošle godine u tradicionalnom istraživanju Britanske pošte pod nazivom „World Holiday Cost Barometer“ proglašen najjeftinijim gradom na svijetu za putnike.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Hoi An je priobalni grad duž Južnog kineskog mora u Vijetnamu koji je nedavno postao izuzetno popularan među turistima. Nekada lučki grad, sada je turistička destinacija sa prelijepim plažama i prijatnim temperaturama koje dostižu oko 28 stepeni Celzijusa u martu, prenosi Punkufer.

Ako se nađete u Hoi Anu, istražite njegov stari grad, koji je zaštićen i nalazi se na Uneskovoj listi svjetske baštine. Možete uživati u uskim krivudavim ulicama ukrašenim šarenim fenjerima, tradicionalnim građevinama i brojnim prodavnicama suvenira.

Jedna od posebnosti Hoi Ana su brojne krojačke radnje – tamo možete dobiti odjeću po mjeri po veoma pristupačnim cijenama.

Povrh svega, treba probati i odličnu domaću gastronomiju, a posebno probati cao lau – rezance sa svinjetinom i povrćem, vijetnamski banh mi sendvič, ali i knedle od bijelog pirinča zvane banh bao vas.

Neki smatraju da razlog povećanog interesovanja za Hoi An leži u činjenici da je prošle godine u tradicionalnom istraživanju Britanske pošte pod nazivom „World Holiday Cost Barometer“ proglašen najjeftinijim gradom na svijetu za putnike.

Da bi došli do ovih podataka, Britanska pošta uporedila je osam popularnih artikala na koje njihovi turisti obično troše novac dok su na odmoru: obrok od tri jela za dvoje, šolja kafe, flaša lokalnog piva, limenka kole, čaša vina, flaša negazirane vode, krema za sunčanje i sredstvo protiv insekata.

Ispostavilo se da su cijene u Hoi Anu izuzetno pristupačne, a u nekim segmentima znatno jeftinije nego u drugim zemljama. Pola litra piva u ovom vijetnamskom gradu košta samo 1,16 britanskih funti ili oko 1,38 eura, a krema za sunčanje 4,40 eura.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Plaža Jaz među 50 najljepših u Evropi za 2026.

Nedjelja, 03.05.2026 | 08:25

Plaža Jaz u Crnoj Gori našla se na prestižnoj listi 50 najboljih plaža u Evropi za 2026. godinu, prema izboru više od 1.000 globalnih turističkih stručnjaka.

Potpuno bezazlen predmet zbog kojeg vas mogu zaustaviti na aerodromu - njegovo pakovanje aktivira alarme

Ponedjeljak, 27.04.2026 | 09:12

Špil karata nije zabranjen ni u jednoj aviokompaniji i mnogi ga nose u ručnoj prtljazi, no njegov oblik može aktivirati upozorenja na aerodromskoj sigurnosnoj kontroli i uzrokovati zadržavanje u redu.

Putujete u EU s mačkom ili psom? Obratite pažnju na nova pravila koja su stupila na snagu

Nedjelja, 26.04.2026 | 17:02

Evropska komisija saopćila je kako od danas, tj, 22. aprila, na snagu stupiti ažurirana pravila kada je riječ o putovanju s psima i mačkama u Evropsku uniju.

Najbolje svjetske destinacije koje možete obići sa bebama i malom djecom

Petak, 24.04.2026 | 12:28

Porodična putovanja mogu biti veoma prijatna, ali posete pojedinim atrakcijama sa malom djecom zahtijevaju dodatno planiranje zbog gužvi, dugih redova i zahtjevnog terena, koji mogu izazvati stres.

Greška koju pravi većina putnika zbog koje ih zaustavljaju na aerodromu

Srijeda, 22.04.2026 | 12:21

Ovaj bezopasni predmet nije zabranjen od strane nijedne aviokompanije i mnogi ga pakuju u ručni prtljag, ali njegov oblik može aktivirati znakove upozorenja na aerodromskoj sigurnosnoj kontroli i dovesti do zadržavanja u redu.

Jovanović proglasio 5. maj Danom žalosti zbog smrti mladih sugrađana Nikolaja Bradića i Martine Burić

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 19:21

Obilježiće se isticanjem zastava na pola koplja, a mediji, organizatori javnog programa i sadržaja dužni su da programe i sadržaje prilagode tome.

Knežević: Mirjana Pajković može smijeniti Milojka dok kažeš „keks“

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 17:20

Mirjana Pajković treba da ostane u Vladi, zaslužila je ako je iko, poručio je na društvenoj mreži Fejsbuk predsjednik DNP-a i poslanik Milan Knežević.

URA: Završetak adaptacije zgrade za SDT i SPO za jačanje borbe protiv kriminala

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 15:31

Građanski pokret URA pozdravlja završetak adaptacije stare zgrade Vlade Crne Gore i useljenje Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) i Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) u nove, savremeno opremljene prostorije, čime se dodatno jačaju kapaciteti države u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, saopštili su iz URA-e.

Od sjutra poskupljenje svih vrsta goriva

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 20:45

Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da će od sjutra važiti nove, više cijene svih vrsta derivata.

Spajić: Godinama smo slušali obećanja, mi govorimo djelima

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 16:38

Danas je obilježen završetak radova na adaptaciji stare zgrade Vlade za potrebe Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odjeljenja, čime su ove institucije dobile savremene uslove za rad.

Martinović zadovoljan presudom: Perović oslobođena za sve ono što joj se stavlja na teret da je oštetila državu

Utorak, 05.05.2026 | 14:25

Advokat Nikola Martinović kazao je da je zadovoljan presudom od dvije godine i dva mjeseca zatvora bivšoj direktorici Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) Jeleni Perović "jer je njome oslobođena za sve ono što joj se stavlja na teret da je oštetila državu", te da se kaznom ne bi bavio jer smatra da činjenično ne može opstati, prenosi Portal ETV.

Tramp: Zelenski je veoma lukav čovjek, NATO je tigar od papira

Utorak, 05.05.2026 | 14:13

SAD žele da što prije okončaju rusko-ukrajinski sukob jer Ukrajina gubi teritoriju, izjavio je američki predsjednik Donald Tramp.

Stanić: Povećanje cijena goriva – odnos vlasti prema građanima i privredi

Utorak, 05.05.2026 | 13:59

Najnovije povećanje cijena goriva za je dokaz da u Vladi CrneGore ne žele ozbiljno da se bave pitanjem standarda građana, podrške privredi i zaustavljanja galopirajuće inflacije. Iako su najavljivali “odgovoran odnos prema građanima”, danas će nas na pumpama dočekati veće cijene, saopštio je predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Mandić sa izaslanikom Slovenije: Podrška ubrzanju evropskog puta Crne Gore

Utorak, 05.05.2026 | 13:46

Specijalni izaslanik Slovenije za Zapadni Balkan Anžej Frangeš poručio je da zvanična Ljubljana napredak Crne Gore smatra ohrabrujućim i važnim za ukupni tempo proširenja Evropske unije (EU).

Dinar odabrao za baraž za Slovenijom

Utorak, 05.05.2026 | 13:34

Na spisku "lavova" nema povrijeđenih Vuka Borozana i Arsenija Dragaševića, kao ni Miloša Božovića koji nije u potpunosti sanirao povredu. Nova imena su Aleksandar Glendža i Filip Vujović.

Nikšićanin osumnjičen za izazivanje požara na vozilu lica iz Bara, podnijeta krivična prijava

Utorak, 05.05.2026 | 13:20

Pripadnici barske polcije su, u saradnji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Baru, rasvijetlili krivično djelo izazivanje opšte opasnosti i, po nalogu nadležnog državnog tužioca, podnijeli krivičnu prijavu protiv M.J. (44) iz Nikšića, koji je, kako se sumnja, 2024. godine, izazvao požar na vozilu jednog lica iz Bara,  saopšteno je iz Uprave policije.

Đoković povukao veliki potez pred Rim: Novo lice u stručnom štabu (FOTO)

Utorak, 05.05.2026 | 12:30

Novak Đoković nastavlja sa prilagođavanjem svog stručnog štaba pred nove izazove na Turu, a najnovija promjena dogodila se u medicinskom timu.

U Podgorici počelo postavljanje kamera za praćenje nelegalnog odlaganja otpada

Utorak, 05.05.2026 | 10:36

U Podgorici je danas počelo postavljanje kamera koje će pratiti nelegalno odlaganje otpada. Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović kazao je da će uskoro biti postavljeno 50 kamera, a da je ukupno planirano da budu kamere na 80 lokacija, prenosi RTV Podgorica.

Stranka evropskog progresa zakazala konsultacije sa opozicionim partijama, pozvali i DNP

Utorak, 05.05.2026 | 10:30

Stranka evropskog progresa (SEP) uputila je opozicionim strankama i Demokratskoj narodnoj partiji Milana Kneževića poziv za sastanak na kojem bi se došlo do imena kandidata za potpredsjednika Skupštine Glavnog grada.

Godinama su čekali sreću: Ova 4 znaka ulaze u najljepši period života

Utorak, 05.05.2026 | 12:23

Dosta ste vukli tuđe terete.