Utorak, 18.03.2025 | 10:14
IZVOR: rtcg.me

Balijagić PRIVEDEN na saslušanje

Osumnjičeni za dvostruko ubistvo Alija Balijagić priveden je na saslušanje kod sudije za istragu sudije Višeg suda u Bijelom Polju.




Foto: Uprava policije

Uprava policije Crne Gore preuzela je juče Balijagića na GP Dobrakovo u 12 sati.

Oko 12.30 časova, Balijagić je sproveden u bjelopoljski zatvor.

Iz Uprave policije je zvanično je juče saopšteno da je Crna Gora ovo lice potraživala na osnovu međunarodne potjernice raspisane od strane NCB INTERPOL Podgorica, a radi obezbjeđenja njegovog prisustva u krivičnom postupku koji se vodi protiv njega pred pravosudnim organima naše države, a zbog sumnje da je izvršio krivično djelo teško ubistvo u sticaju sa krivičnim djelom nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

"Nakon sprovedenog ekstradicionog postupka Rešenjem Ministarstva pravde Republike Srbije, donijeta je odluka o izručenju ovog lica nadležnim organima u Crnoj Gori radi vođenja krivičnog postupka zbog sumnje da je izvršio gore pomenuta krivična djela. Službenici NCB INTERPOL-a Podgorica uz asistenciju taktičke jedinice Posebne jedinice policije su preuzeli ovo lice od strane policijskih službenika MUP-a Republike Srbije i uz pojačane mjere obezbeđenja, uz blokadu trase kretanja lice A.B. sproveli do Zatvora u Bijelom Polju", naveli su iz policije.

Ministarka pravde u Vladi Srbije Maja Popović donijela je ranije rješenje kojim je dozvoljeno izručenje Alije Balijagića pravosudnim organima Crne Gore.

Balijagić je izručen u cilju krivičnog gonjenja zbog krivičnog djela teško ubistvo, u sticaju sa krivičnim djelom Nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, koja mu se stavljaju na teret naredbom o sprovođenju istrage Višeg državnog tužilaštva u Bijelom Polju od 29. oktobra 2024. godine.

Alija Balijagić je uhapšen u Republici Srbiji 21. novembra 2024. godine, a Ministarstvo pravde Crne Gore je 22. novembra 2024. godine dostavilo Ministarstvu pravde Srbije molbu za izručenje Balijagića.

Podsjetimo, Alija Balijagić je osumnjičen za dvostruko ubistvo u selu kod Bijelog Polja u Crnoj Gori.

Balijagić je uhapšen 21. novembra u blizini Priboja, posle skoro mjesec dana skrivanja, i tada su kod njega pronađene dvije puške, a kasnije i treća.

Sumnja se da je dvije puške ukrao iz kuće u Srbiji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Uhapšena osumnjičena za uličnu prodaju narkotika u Pljevljima

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:58

Policija je saopštila da je uhapsila A.Č. (40) iz Pljevalja koja se sumnjiči za krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Dukaj: Crna Gora posvećena jačanju nacionalne digitalne otpornosti i usklađivanju sa evropskim standardima u oblasti sajber bezbjednosti

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:47

Ministar javne uprave, Maraš Dukaj sa saradnicima, učestvuje na Konferenciji o sajber bezbjednosti Black Hat Europe 2025, održanoj u Londonu, Ujedinjeno Kraljevstvo.

Kotor jača inkluziju: I MI Boke predstavila plan za unapređenje prava osoba s invaliditetom

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:01

Inicijativa mladih s invaliditetom Boke (I MI Boke) 10. decembra, povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, organizovala je Javnu tribinu o položaju osoba s invaliditetom (OSI) u Kotoru.

Realizovana ekstradicija crnogorskog državljanina iz Mađarske u Crnu Goru

Četvrtak, 11.12.2025 | 09:25

Službenici NCB Interpola Podgorica su, uz asistenciju službenika Posebne jedinice policije juče realizovali ekstradiciju crnogorskog državljanina R.B.(57), iz Republike Mađarske u CrnuGoru.

Đoković: Pitanje oko postrojenja u Botunu jedino se može riješiti dijalogom

Četvrtak, 11.12.2025 | 09:20

Predstavnik NSD Velimir Đoković kaže da su predstavnici Glavnog grada i Opštine Zeta o sistemu za prečišćavanje otpadnih voda morali mnogo ranije da pregovaraju. Ipak, smatra da će do dogovora doći.

Ovo su garancije Vlade Botunjanima

Srijeda, 10.12.2025 | 12:29

Vlada je na današnjoj sjednici usvojila garancije koje će biti date mještanima Botuna za puštanje u pogon Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, kazao je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić.

Božović: Ujedinjenje 1918. godine bilo je istorijsko-politička neminovnost

Srijeda, 10.12.2025 | 12:43

Dinastija Petrović-Njegoš zaslužuje naše duboko poštovanje, jer je, kako je isticao mitropolit Amfilohije, „svetorodna duhovna i svjetovna dinastija, vodič i zaštitnik Crne Gore, predvodnik njenih nacionalnih i državnih interesa“. 

Mujović: Nije bilo govora o intervenciji policije; Vlada daje novac i gradi, Botun i Zeta su gazde

Srijeda, 10.12.2025 | 13:19

Na pitanje novinara da li su tražili da u Botunu interveniše policija, Mujović ističe da nije bilo govora o tome.

FNC 26 uskoro u Podgorici – sve je spremno za spektakl

Srijeda, 10.12.2025 | 14:50

Sve je spremno za veliki FNC 26 spektakl koji pod pokroviteljstvom kompanije Meridianbet stiže u Podgoricu – 20. decembra.

Šćekić: Joković ne zavređuje da bude na političkoj sceni, kad su izdali Momira stvari krenule u pogrešnom pravcu

Srijeda, 10.12.2025 | 17:03

Ministar sporta i mladih i lider Pokreta narodnog povjerenja Dragoslav Šćekić kazao je kako čelnik Socijalističke narodne partije Vladimir Joković i "grupa oko njega" ne zavređuju da budu na političkoj sceni Crne Gore.

Sabalenka priznala ko je za nju najveći u istoriji

Četvrtak, 11.12.2025 | 11:47

Arina Sabalenka je izjavila da misli da je Novak Đoković najveći teniser svih vremena, a govorila je i o tome ko je na vrhu GOAT liste kod dama.

Spajić: Jačati saradnju Crne Gore i UAE u domenu turizma, energetike i inovacija

Četvrtak, 11.12.2025 | 11:23

Premijer Milojko Spajić ugostio je novog ambasadora Ujedinjenih Arapskih Emirata u Crnoj Gori, Hamisa Rašida Ahmeda Alšemeila.

Uhapšena osumnjičena za uličnu prodaju narkotika u Pljevljima

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:58

Policija je saopštila da je uhapsila A.Č. (40) iz Pljevalja koja se sumnjiči za krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Rijetka Kinder figurica izazvala pomamu: Nećete vjerovati koliko košta

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:48

Groznica koja prati popularnu Netflixovu seriju Stranger Things stigla je i u regionu. Figurice iz Kinder jaja postale su pravi hit, pa se prodaju i po raznim oglasnicama.

Dukaj: Crna Gora posvećena jačanju nacionalne digitalne otpornosti i usklađivanju sa evropskim standardima u oblasti sajber bezbjednosti

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:47

Ministar javne uprave, Maraš Dukaj sa saradnicima, učestvuje na Konferenciji o sajber bezbjednosti Black Hat Europe 2025, održanoj u Londonu, Ujedinjeno Kraljevstvo.

Instagram uvodi opciju "Vaš algoritam": Vi birate šta želite gledati

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:36

Nova funkcija, pokretana vještačkom inteligencijom, omogućava korisnicima da resetuju i prilagode preporuke, počevši od Reels sekcije.

Šaranović: Crna Gora među državama koje postavljaju standarde, a ne onima koje ih samo slijede

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:16

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović poručio je na II Međunarodnoj konferenciji za sprečavanje krijumčarenja migranata, koja se održava u Briselu, da u budućnosti ne smijemo da dozvolimo da organizovane kriminalne grupe budu moćnije od institucija sistema.

Kotor jača inkluziju: I MI Boke predstavila plan za unapređenje prava osoba s invaliditetom

Četvrtak, 11.12.2025 | 10:01

Inicijativa mladih s invaliditetom Boke (I MI Boke) 10. decembra, povodom Međunarodnog dana ljudskih prava, organizovala je Javnu tribinu o položaju osoba s invaliditetom (OSI) u Kotoru.

Bečić: Veting mora da bude sproveden svuda, posebno u institucijama na kojima počiva pravna država

Četvrtak, 11.12.2025 | 09:51

Iz Demokratske Crne Gore saopštili su da nastavljaju veliku akciju reevidencije članstva i obilježavanja deset godina postojanja obilaskom mjesnih i opštinskih organizacija širom Crne Gore.

Realizovana ekstradicija crnogorskog državljanina iz Mađarske u Crnu Goru

Četvrtak, 11.12.2025 | 09:25

Službenici NCB Interpola Podgorica su, uz asistenciju službenika Posebne jedinice policije juče realizovali ekstradiciju crnogorskog državljanina R.B.(57), iz Republike Mađarske u CrnuGoru.