Četvrtak, 20.03.2025 | 08:30
IZVOR: index. hr/n1.rs

Džoni Dep tvrdi da je jedan FILM SAVRŠEN (VIDEO)

Prije nego što je postao svjetska filmska zvijezda, Džoni Dep bio je zaljubljenik u bioskop kao i svi drugi.




Foto: YouTube screenshot/The Times and The Sunday Times

Tokom godina često su ga pitali o omiljenim filmovima, a neki naslovi su se uvijek ponavljali – među njima su Vitnejl i ja i filmovi Džima Džarmuša, posebno Pod udarom zakona (Down by Law).

Međutim, jedini film koji je Dep ikada nazvao „savršenim“ jeste kriminalistički film iz 1984. godine – Papa iz Grinič Vilidža. To je naslov koji je s vremenom pao u zaborav, uprkos hvaljenim nastupima glavnih glumaca, uključujući Mikija Rurka, sa kojim je Dep sarađivao skoro dvije decenije kasnije, prenosi Index.

Dep i Rurk zajedno su se pojavili u filmu Bilo jednom u Meksiku, a upravo u to vrijeme Dep je intervjuisao Rurka za časopis Intervju. Tokom razgovora, Rurk je otvoreno govorio o svojoj turbulentnoj karijeri i borbi sa balansiranjem umjetničkih i komercijalnih ambicija u Holivudu.

„Nisam više toliko ljut kao prije deset godina“, priznao je Rurk, dodajući kako je nekada krivio druge za svoje probleme i kako je bio poznatiji po skandalima nego po svom radu. Razgovor se zatim prebacio na njegov glumački pristup – želio je da bude poput Montgomerija Klifta i Marlona Branda, poznatih po rizičnim odlukama.

„Možeš ili spektakularno propasti ili biti nevjerovatno dobar. Sve zavisi od izbora koje donosiš“, rekao je.

Osim toga, Dep je tada rekao Rurku: „Papa iz Grinič Vilidža je savršen film, a i ti si bio nevjerovatan.“ Rurk je bio vidno srećan što Dep toliko cijeni film, pogotovo jer, uprkos kritičkim pohvalama, nikada nije stekao širu prepoznatljivost.

Iako je film bio jedno od njegovih najljepših profesionalnih iskustava, Rurk je kasnije priznao da ga je njegov neuspjeh na bioskopskim blagajnama duboko pogodio.

"Upravo tada sam počeo da ‘pucam po šavovima’ jer sam imao velika očekivanja od tog filma. Nikada to nikome nisam rekao“, zaključio je.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tragedija, poginulo 20 odbojkašica u Iranu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 09:09

U napadu SAD i Izraela stradale su i nedužne djevojke iz Irana, među kojima čak 20 odbojkašica.

Krivične prijave protiv Đuretić, Bulatovića, Martinovića i Gazdića, šteta veća od pet miliona eura

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 09:12

Policija je saopštila da je podnijela krivične prijave protiv sadašnjeg i bivših direktora JP Nacionalni parkovi Crne Gore– Marinele Đuretić, Aleksandra Bulatovića i Vladimira Martinovića, kao i protiv direktora Agencije za zaštitu životne sredine Milana Gazdića, koji su osumnjičeni uništenje životne sredine i pričinjenu materijalnu štetu od preko pet miliona eura.

Neusvajanje budžeta blokiralo lokalne radove: Pljevljaci taoci političkih igara

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 08:37

Neusvajanje lokalnog budžeta dovelo je građane Pljevalja u poziciju direktnih talaca političkih igara, pojedinačnih interesa i interesnih grupa.

Saudijski mediji: Izrael ubio vođu Hezbolaha

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 08:58

Mohamad Rad, vođa parlamentarnog krila Hezbolaha, navodno je ubijen u napadu Izraelske odbrambene snage (IDF) na ciljeve u Liban, javile su jutros saudijske televizijske kuće Al-Arabiya i Al-Hadath.

Dabl-dabl Vučevića u pobjedi Bostona

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 08:24

Nekada je to bio derbi Istoka NBA lige, a danas jedan rutinski dan na poslu za Boston. Seltiksi su malo pritegli odbranu u posljednjoj dionici i lako savladali Filadelfiju 114:98.

Bokan nakon sastanka sa Garbahosom: Kandidovaćemo se za ozbiljna takmičenja

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 22:01

Predsjednik Košarkaškog saveza Crne Gore, Dragan Bokan, govorio je o temama sastanka sa nekadašnjim asom španske reprezentacije, Horheom Garbahosom, koji je u posjeti Košarkaškom savezu Crne Gore.    

Martinović: Pritvor se ne određuje za djelo za koje se tereti Đukanović

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 21:59

 „Da ga strijeljamo ako možemo, pa ćemo poslije dokazivati je li kriv“. Tim riječima je advokat Nikola Martinović opisao tendenciju crnogorskih sudova da određuju pritvor koji bi, u praksi, trebalo da se određuje samo u situaciji kada se procijeni da neka druga mjera ne bi bila efikasna.

Sjutra suvo i tokom dana toplo vrijeme - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 21:52

Pročitajte vremensku prognozu za utorak

Leković: Tek će se vidjeti šta se našlo kod Aca Đukanovića

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 21:46

Poslanik Demokrata Momčilo Leković pohvalio je hapšenje Aca Đukanovića, ističući da je ovo hrabar potez policije i jasna poruka da država više ne pravi razliku među građanima.

Dačić skinut sa respiratora

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 21:13

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić, koji je hospitalizovan na na Klinici za pulmologiju Kliničkog centra Srbije zbog teške upale pluća, danas je skinut sa vještačke ventilacije i diše samostalno, prenosi Blic.

Adžić: Ova vlast od Aca Đukanovića pravi krivolovca umjesto kriminalca

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:46

Filip Adžić iz GP URA kaže da se od čovjek koji je rukovodio tajnim i javnim poslovima u Crnoj Gori, posjeduje milione imovine, bio vezan za sve privatizacije i sporne poslove gdje je država izgubila stotine miliona, ova vlast pravi krivolovca umjesto kriminalca.

Iranska revolucionarna garda: "Neprijatelj neće biti bezbjedan nigdje na svijetu, čak ni u svojim kućama"

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:29

Iranska revolucionarna garda, paramilitarna formacija na koju se oslanja islamska vlast u Teheranu, zaprijetila je danas, povodom američko-izraelskih napada na Iran, da će nastaviti da se bori "dok neprijatelj ne bude pobijeđen" i da neprijatelji neće biti bezbjedni "nigdje na svijetu, čak ni u svojim kućama", prenosi Si-En-En (CNN).

Bjelopoljac odbio test na narkotike, kažnjen sa 31 danom zatvora

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 20:13

Bjelopoljac A.Z. (2003) oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 31 dana nakon što je odbio da se testira na prisustvo opojnih droga.

Agencija za zaštitu životne sredine: Gradacija potkornjaka u NP „Prokletije“ zahtijeva stručno i naučno utemeljene mjere, a ne masovnu sječu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:56

Agencija za zaštitu životne sredine povodom, kako su naveli, u medijima iznesenim navodima, obavještava javnost o podnošenju krivične prijave protiv odgovornog lica u Agenciji, sanitarnim mjerama i realnim uzrocima gradacije potkornjaka u NP „Prokletije”. Saopštenje prenosimo integralno:

Đuretić: Navodi iz prijave, za koju sam saznala iz medija, u potpunosti neosnovani, NP sprovodili zakonom definisane mjere

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 19:52

Direktorice JP Nacionalni parkovi Crne Gore Marinela Đuretić reagovala je povodom informacije o podnošenju krivične prijave protiv nje i bivših direktora ovog preduzeća Aleksandra Bulatovića i Vladimira Martinovića, kao i protiv direktora Agencije za zaštitu životne sredine Milana Gazdića, koji su osumnjičeni uništenje životne sredine i pričinjenu materijalnu štetu od preko pet miliona eura. Đuretić je kazala da su navodi iz prijave, za koju je saznala iz medija, u potpunosti neosnovani, i da je preduzeće na čijem je čelu sprovodilo zakonom definisane mjere.