Četvrtak, 20.03.2025 | 10:22
IZVOR: kolektiv.me

U Rožajama uhapšeni osumnjičeni za krijumčarenje cigareta; zapalili vozilo, napali službenike policije?

Službenici Sektora granične policije i Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” su preduzimajući aktivnosti usmjerene na suzbijanje prekograničnog kriminala i plasiranja akciznih roba na sivom tržištu, u sinoćnoj akciji u Rožajama lišili slobode dva operativno interesantna lica i podnijeli šest krivičnih prijava protiv šest lica zbog više krivičnih djela, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

"Sprovodeći intenzivne operativne aktivnosti na terenu, policijski službenici Regionalnog centra granične policije “Sjever” – Stanice granične policije Rožaje, su juče oko 15:30 časova, u mjestu Stupa, uočili terensko motorno vozilo marke Opel Monterey bez registarskih oznaka, koje se nije zaustavilo na izdato naređenje službenika već se krećući velikom brzinom udaljilo u pravcu mjesta Jablanica. Operativnim radom na terenu, policijski službenici su locirali pomenuto vozilo oko 17.30 časova u mjestu Bać, u blizini kuće E.K.(48) operativno interesantnog lica. Policijski službenici su pomenuto vozilo pronašli sakriveno kod pomoćnog objekta porodične kuće E.K, nakon čega su isto blokirali. Prilikom preduzimanja službenih radnji u odnosu na pronađeno vozilo, na lice mjesta je došao E.K. sa još nekoliko lica koja su u rodbinskim ili prijateljskim odnosima sa njim. U tom momentu, operativno interesantno lice R.M. (41) podmeće požar na pomenutom terenskom vozilu, nakon čega dolazi do verbalnog i fizičkog napada na dva postupajuća policijska službenika i pružanja aktivnog otpora od strane ukupno šest lica, prilikom kojeg je R.M. u rukama držao hladno oružje – sjekiru. Jedno od ovih lica, L.K.(18), nanosi oštećenja službenom vozilu policije nakon čega svojim vozilom blokira prilazni put, u namjeri da onemogući dolazak vatrogasne službe".

Kako su naveli iz UP, ubrzo su na lice mjesta došli i stavljeni na raspolaganje službenici Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever” - Odjeljenja bezbjednosti Rožaje i kao ispomoć službenici Sektora granične policije, nakon čega su ova lica stavljena pod kontrolu i sprovedena u službene prostorije Odjeljenja bezbjednosti Rožaje radi kriminalističke obrade.

"Na lice mjesta u koordinaciji sa postupajućim tužiocem izvršen je uviđaj kojom prilikom je u terenskom vozilu pronađeno preko 1600 paklica cigareta različitih marki, koje nijesu u potpunosti izgorjele, dok je veći dio cigareta uništen u požaru za koje se sumnja da su predmet krivičnog djela krijumčarenje akciznih roba. Nakon sprovedene kriminalističke obrade lica mjesta i učesnika događaja, o činjeničnom stanju je upoznat postupajući tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Rožajama po čijem su nalogu E.K. i R.M. lišeni slobode zbog sumnje da su izvršili krivično djelo krijumčarenje u sticaju sa krivičnim djelom napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti. Protiv L.K.(18) ćerke E.K, podnijeta je krivična prijava zbog sumnje da je izvršila krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti u pokušaju, u sticaju sa krivičnim djelom uništenje i oštećenje tuđe stvari. Podnijeta je krivična prijava i protiv maloljetne ćerke E.K. stare 16 godina zbog sumnje da je počinila krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti", objašnjavaju iz UP.

Takođe, kako su naveli, podnijeta je i krivična prijava protiv maloljetnog sina E.K. starog 15 godina zbog sumnje da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti u pokušaju.

"Zbog sumnje da je počinio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, podnijeta je krivična prijava protiv lica R.K.(34), za kojim policija intenzivno traga. Službenici Uprave policije nesmanjenim intenzitetom nastavljaju sa aktivnostima usmjerenim na borbu protiv prekograničnog kriminala, razbijanje krijumčarskih mreža, djelovanje operativno interesantnih lica, članova organizovanih kriminalnih grupa i sa njima povezanih lica, čije aktivnosti tokom prethodnih godina nijesu istraživane u dovoljnoj mjeri već su bile infiltrirane kao lukrativni poslovi u pograničnom pojasu a gdje su im logistiku pružali i učestvovali u istim, određeni policijski službenici", zaključeno je u saopštenju UP.

Foto: Uprava policije

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
😈😈😈
20.03.2025 12:59

Rožaje kao Palermo .

1 0

OSTALE VIJESTI

Crnogorska porodica iz Berlina pokrovitelj proslave dvije decenije od obnove nezavisnosti

Srijeda, 15.04.2026 | 17:38

rnogorska porodica iz Berlina ponosni je pokrovitelj proslave velikog jubileja – dvije decenije od obnove nezavisnosti naše države na Cetinju 21. maja 2026. godine, objavljeno je na Instagramu.

Carević uklonio betonske stubove na Slovenskoj plaži

Srijeda, 15.04.2026 | 17:04

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom dalo je juče rok od pet dana zakupcu kupališta na Slovenskoj plaži da ukloni betonske stubove

Pogledajte kako izgledaju radovi na postrojenju u Botunu

Srijeda, 15.04.2026 | 17:14

U toku je izgradnja najvažnijih djelova sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, a kako je direktor podgoričkog gradskog preduzeća "Vodovod i kanalizacija" Aleksandar Nišavić ranije najavio - do kraja godine je planirano da budu izgrađeni svi objekti u "sivoj fazi".

Šćepanović: Uhapšen Podgoričanin S.F. osumnjičen da je jedan od vođa balkanskog kartela

Srijeda, 15.04.2026 | 16:23

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović kazao je da je S.F. (47) iz Podgorice koji je danas uhapšen u akciiji Europola osumnjiičen da je jedan od vođa balkanskog kartela koji se bavio međunarodnom prodajom droge i oružja. Njemu prijeti kazna od 15 godina zatvora. Pored njega, uhapšeno je još sedam osoba čime je razbijen balkanski narko kartel. Šćepanović je rekao da je jedan od osumnjičenih članova kartela već u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS) zbog drugog krivičnog djela, dok se za dvojicom traga.  

"Izmjene Ustava ključne za integracije, sada se ne smije pogriješiti jer nam je Ustav tvrd"

Srijeda, 15.04.2026 | 16:37

 Izmjene Ustava kojima bi se mijenjale stvari u pravosuđu jesu od ključnog značaja za evropske integracije, ali bi bilo loše da se zbog evropske agende preskoči nešto bitno i u Ustav upišu neispravne stvari, poručeno je sa CDT-ove panel diskusije „Šta donose ustavne promjene pravosuđu?“.  

Crnogorska porodica iz Berlina pokrovitelj proslave dvije decenije od obnove nezavisnosti

Srijeda, 15.04.2026 | 17:38

rnogorska porodica iz Berlina ponosni je pokrovitelj proslave velikog jubileja – dvije decenije od obnove nezavisnosti naše države na Cetinju 21. maja 2026. godine, objavljeno je na Instagramu.

Dukaj: Poštovanje zakona je naša zajednička obaveza

Srijeda, 15.04.2026 | 17:26

Odgovarajući na poslanička pitanja u Skupštini Crne Gore, ministar javne uprave Maraš Dukaj je naglasio da je Ministarstvo javne uprave povodom informacija o mogućim nepravilnostima u Opštini Nikšić, pokrenulo nadzorne aktivnosti i da će Odjeljenje upravne inspekcije sprovesti sveobuhvatan nadzor u skladu sa planom za 2026., saopštili su iz Ministarstva javne uprave.  

Nurković - Unlu: Ojačati saradnju u oblasti ekonomije i obrazovanja

Srijeda, 15.04.2026 | 17:49

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore Mirsad Nurković primio je ambasadorku Republike Turske u našoj zemlji, Ajdu Unlu.

Carević uklonio betonske stubove na Slovenskoj plaži

Srijeda, 15.04.2026 | 17:04

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom dalo je juče rok od pet dana zakupcu kupališta na Slovenskoj plaži da ukloni betonske stubove

Pogledajte kako izgledaju radovi na postrojenju u Botunu

Srijeda, 15.04.2026 | 17:14

U toku je izgradnja najvažnijih djelova sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, a kako je direktor podgoričkog gradskog preduzeća "Vodovod i kanalizacija" Aleksandar Nišavić ranije najavio - do kraja godine je planirano da budu izgrađeni svi objekti u "sivoj fazi".

"Izmjene Ustava ključne za integracije, sada se ne smije pogriješiti jer nam je Ustav tvrd"

Srijeda, 15.04.2026 | 16:37

 Izmjene Ustava kojima bi se mijenjale stvari u pravosuđu jesu od ključnog značaja za evropske integracije, ali bi bilo loše da se zbog evropske agende preskoči nešto bitno i u Ustav upišu neispravne stvari, poručeno je sa CDT-ove panel diskusije „Šta donose ustavne promjene pravosuđu?“.  

Crna Gora među najkišovitijim zemljama u Evropi

Srijeda, 15.04.2026 | 16:59

Crna Gora nalazi se u vrhu liste najkišovitijih zemalja Evrope, piše portal punkufer.dnevnik.hr.

UP: Maturski ispit u svim srednjim školava protekao bez prekida i incidenata

Srijeda, 15.04.2026 | 15:45

U svim srednjim školama u Crnoj Gori uspješno je realizovan maturski ispit iz maternjeg jezika, koji je protekao u najboljem redu, bez prekida i incidenata.

Butorović i Mikijelj: Nulta tolerancija za nelegalnu gradnju i sivu ekonomiju tokom ljetnje sezone

Srijeda, 15.04.2026 | 15:38

U cilju što kvalitetnije pripreme i koordinacije predstojeće ljetnje turističke sezone, danas je održan ključni sastanak između ministra bez portfelja Milutina Butorovića, ujedno i predsjednika Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskih nadzora, i izvršnog direktora JP Morsko dobro Mladena Mikijelja, sa njihovim saradnicima, saopštili su iz Kabineta ministra bez portfelja.  

Konatar: Građani su naši poslodavci, oni nas plaćaju da radimo za njih

Srijeda, 15.04.2026 | 16:16

Šef poslaničkog kluba Građanskog pokreta URA u Skupštini Crne Gore Miloš Konatar pozvao je Vladu i premijera Milojka Spajića da podrže zahtjeve sindikata da se poveća koeficijent zarada i u ovom kriznom trenutku zaštite građane i privredu.