Petak, 21.03.2025 | 09:40
IZVOR: cdm.me

Knežević: "Da smo odustali od srpskog jezika, dvojnog državljanstva, odnosa sa Srbijom, bili bi prihvatljiviji upravnicima regiona"

Da smo odustali od srpskog jezika, dvojnog državljanstva, insistiranja na najboljim odnosima sa Srbijom, da smo pljunuli na Rusiju, i prihvatili postulate duboke države koja trenutno po Balkanu izvodi obojene revolucije, svakako bi bili mnogo prihvatljiviji kolonijalnim upravnicima regiona, kazao je predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević povodom deset godina od Prvog Kongresa te partije.




Foto: Demokratska Narodna Partija, Youtube screenshot, arhiva

“Poštovani članovi i simpatizeri Demokratske narodne partije, dragi ljudi, danas obilježavamo jubilej, deset godina od Prvog Kongresa naše stranke.  Ponosni na deceniju beskompromisne borbe, uspona, padova, imamo utisak kao da je bilo juče kad smo iz grupe birača prerasli u respektabilan politički subjekt i postali neizostavni dio parlamentarnog života. Mnogi analitičari i politički protivnici su tog martovskog dana 2015. godine pomislili da se radi o još jednoj političkoj sezonskoj pojavi kojih smo se nagledali u prethodnom periodu, da ćemo igrati samo jedno ljeto, i da će se naša ideologija, ciljevi i principi raspršiti pred prvim izazovom”, naveo je Knežević u izjavi dostavljenoj medijima.

Ovih deset godina postojanja DNP-a, kaže, su ih demantovali.

“Strpljivo, mudro, hrabro, uz podnošenje velike žrtve, pokazali smo da je u politici najvažnije ne izdati građane koji su ti dali podršku. Bez kalkulisanja i politikanstva bili smo u prvim redovima bespoštedne borbe protiv režima. Prebijani, hapšeni, presuđivani, tamničeni, prošli smo režimski teror nezabilježen u Dvadeset prvom vijeku u Evropi. Ali nikad nismo poklekli vjerujući u pobjedu i trijumf pravde. Mnogi naši članovi nisu dočekali taj trenutak, umirali su sa teretom gorčine, nepravde i beznađa koje nas je bilo okupiralo tri decenije. Ipak, moramo priznati da nas ni Sloboda o kojoj smo pjevali i borili se za nju, nije baš prepoznala, i da često imamo utisak kako više grli one koji su je tamničili od nas koji smo je oslobađali. Nažalost, to je vječita cijena nepristajanja na trule kompromise, trenutne privilegije, trgovinu funkcijama”, kazao je Knežević.

Prema njegovim riječima, vjerovatno bi pozicija DNP- a na svim institucionalnim nivoima bila mnogo bolja da “smo se odrekli sebe”.

“Da smo odustali od srpskog jezika, dvojnog državljanstva, insistiranja na najboljim odnosima sa Srbijom, da smo pljunuli na Rusiju, i prihvatili postulate duboke države koja trenutno po Balkanu izvodi obojene revolucije, svakako bi bili mnogo prihvatljiviji kolonijalnim upravnicima regiona. Ali mi nemamo namjeru nikom od njih da se dopadnemo, jer bi onda izgubili naš identitet, narod koji nas podržava, i postali bezlična masa koju može oblikovati kako ko poželi”, dodao je on.

Zato smo i ponosni na sve što smo uradili u prethodnoj deceniji, kaže on, svjesni da je moglo i više, ali sve što su radili i radimo bilo je iskreno i bez kalkulacija.

“Privilegovan što sam na čelu DNP-a, prvi među jednakima, ostajem vjeran odlukama koje smo donijeli i koje ćemo kad tad realizovati. Možda to neće biti za vrijeme mog mandata, ali za budućnost DNP- a ne brinem, i znam, dok god bude i jednog člana naše partije, zacrtane ciljeve ćemo realizovati. Pošto se približavamo obilježavanju osamdeset godina od Dana Pobjede nad fašizmom, svim članovima i simpatizerima čestitam jubilej DNP-a, i šaljem bratski zagrljaj uz pozdrav: Ni korak nazad! Nema povlačenja! Nema predaje”, kazao je Knežević.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
he
22.03.2025 11:58

I tako ste rezultat je isti

0 0

OSTALE VIJESTI

Rama tvrdi da je Vjosi Osmani prijećeno iz Specijalizovanog tužilaštva u Hagu

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 19:21

Albanski premijer Edi Rama danas boravi na Kosovu, gdje se najprije sastao sa kosovskom predsjednicom Vjosa Osmani, a potom i sa premijerom Aljbin Kurti.  

Mađarska traži pomoć Hrvatske nakon obustave isporuka ruske nafte preko Ukrajine

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 16:27

Ukrajinsko Ministarstvo vanjskih poslova je prošle sedmice okrivilo ruski napad na sopstveni naftovod u Ukrajini za obustavu isporuka prema istočnoj Evropi, koje su zaustavljene od 27. januara.   

DNP: Jedini "grijeh" Bratić razbijanje DPS hobotnice u prosvjeti

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 15:40

Demokratska narodna partija uputila je punu podršku uhapšenoj Vesni Bratić, kazavši da je njen jedini "grijeh" to što je imala hrabrosti da razbije duboko ukorijenjenu hobotnicu Demokratske partije socijalista u Ministarstvu prosvjete i kulture i da započne demontažu sistema koji je decenijama zloupotrebljavao institucije.

Radunović: Bratić najzaslužnija za demontiranje DPS hobotnice

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 15:25

Funkcioner Nove srpske demokratije i ministar urbanizma, Slaven Radunović, kazao je da je danas uhapšena Vesna Bratić, kao ministarka prosvjete, u najkraćem roku protjerala partijske ćelije iz crnogorskih škola i time obavila posao od opšteg interesa za čitavu zemlju.

Uprava policije i NBOCG pokreću preventivnu kampanju „Neka zvoni - život je važniji!

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 15:05

Uprava policije Crne Gore, u saradnji sa Nacionalnim biroom osiguravača Crne Gore (NBOCG), pokrenula je preventivno-edukativnu kampanju pod nazivom „Neka zvoni — život je važniji!“, koja će biti realizovana od 16. do 22. februara 2026. godine.

Murinjo: Real je ranjiv, a takav je mnogo opasan

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 20:07

Trener Benfike Žoze Murinjo kazao je da će njegova ekipa morati da odigra perfektan meč, ukoliko želi da savlada Real Madrid.    

Preminuo američki glumac Robert Duval

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 19:51

Vijesti o smrti Roberta Duvala aobjavljena je na Fejsbuku, putem izjave njegove supruge Lusijane Duval  

Sarajevo: Održan četvrti protest zbog tramvajske nesreće, nadležnima iznijeta četiri zahtjeva

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 19:23

U Sarajevu je danas održan i četvrti protest povodom iskakanja tramvaja iz šina, pri čemu je prošlog četvrtka poginuo student iz Brčkog, a teško povrijeđena 17-godišnja srednjoškolka ostala bez noge.

Rama tvrdi da je Vjosi Osmani prijećeno iz Specijalizovanog tužilaštva u Hagu

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 19:21

Albanski premijer Edi Rama danas boravi na Kosovu, gdje se najprije sastao sa kosovskom predsjednicom Vjosa Osmani, a potom i sa premijerom Aljbin Kurti.  

Zogović: Đukanović na slobodi, a Bratić u zatvoru

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 19:19

Funkcioner Demokratske narodne partije, Milun Zogović, komentarisao je današnje hapšenje nekadašnje ministarke prosvjete, nauke i inovacija Vesne Bratić, kazavši da nema većeg apsurda od činjenice da je Bratić u zatvoru, a bivši predsjednik Crne Gore, Milo Đukanović, na slobodi.    

Marković: Nije primjereno stavljati profesoricu Bratić u isti koš sa optuženima za teška krivična djela

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 18:58

Poslanica PES-a Branka Marković pružila je podršku profesorici Vesni Bratić, kritikujući hapšenje i stavljanje lisica na ruke univerzitetskoj profesorki koja nije pokazivala namjeru da izbjegne postupak.    

Presudila 2. četvrtina - Jadran rutinski savladao Budućnost

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 18:45

Jadran je furioznom igrom u drugoj dionici slomio otpor Budućnosti u gostima i na kraju ubjedljivo slavio 22:10, u 10. kolu Regionalne lige.    

Šušić: Bratić negirala krivicu, postupak doživljava kao politički progon i javni “linč”

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 18:26

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i medija Vesna Bratić negirala je krivicu povodom navoda Specijalnog državnog tužilaštva, ocjenjujući da je postupak protiv nje politički motivisan i da predstavlja nastavak višegodišnjeg pritiska i javnog linča, saopštio je njen advokat Mitar Šušić.  

Dan uoči nove runde pregovora: Iranci izveli mornaricu u zaljev ispred američkih nosača aviona i brodova,

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 18:07

Iranska Islamska revolucionarna garda u ponedjeljak je započela vojne vježbe u Hormuškom moreuzu, dan uoči novih pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama u Ženevi, dok je Washington u regiju poslao snažne pomorske snage.

ODT: Nema krivičnog djela u radnjama Kovačevića

Ponedjeljak, 16.02.2026 | 17:23

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici saopštilo je da nema krivičnog djela u radnjama, kolumniste Portala RTCG Duška Kovačevića, a povodom teksta na Fejsbuku o direktoru Uprava policije Lazaru Šćepanoviću.