Petak, 21.03.2025 | 16:01
IZVOR: kolektiv.me

Table solidarnosti POSTAVLJENE na još nekoliko lokacija u Podgorici

Zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić sa članicama organizacije "Devet dobrih žena", podržala je nastavak inicijative postavljanja tabli solidarnosti na nekoliko lokacija u glavnom gradu.




Foto: Glavni grad Podgorica

Tim povodom zamjenica Ljiljanić istakla je da su ovakve inicijative simbol podrške zajednici, te da će Glavni grad i u narednom periodu podržati ovakve inicijative.

“Postavljanje table solidarnosti na inicijativu “Devet dobrih žena” je nešto što će Glavni grad uvijek podržati. Ovo je jedna jako humana akcija za sve građane i građanke, solidarnost je jako bitna i potrebna je ovom gradu. Tabla solidarnosti postavljena je u centru grada, a planirano je postavljanje na još pet lokacija”, kazala je Ljiljanić.

Kako je navela, riječ je o akciji koja se realizuje dugi niz godina, a nama je zadovoljstvo da budemo dio ovog projekta.

“Ovo je prva u nizu od akcija koje ćemo zajedno da organizujemo. Ovom prilikom bih najavila da ćemo nastojati da sve njihove ideje podržimo i u narednom periodu, te da budemo što bolji, što humaniji. Nadamo se da će ova table oživjeti u ovom dijelu grada i da će biti od pomoći svima kojima je potrebno. “ zaključila je Ljiljanić.

Ispred organizacije “Devet dobrih žena”, Biljana Otašević zahvalila se Glavnom gradu na podršci prilikom nastavka ovog projekta i dodala da će pomenuta organizacija i ubuduće posvećeno raditi na širenju humanosti i solidarnosti u društvu.

“Table solidarnosti biće postavljene na sljedećim lokacijama: Tološi – Bulevar SKOJ-a (u blizini Voli marketa), centar grada – raskrsnica Ulice Hercegovačke i Balšića, Zlatica – Ulica Orjenska (u blizini Laković marketa), Masline – raskrsnica Đulje Jovanovića i Valtazara Bogišića, Gornja Gorica (kod Doma zdravlja), Zelenika ( u blizini igrališta)”, navode iz Glavnog grada.

Podsjećaju da je, na svakoj tabli je istaknuta poruka “Ako imaš ostavi, ako nemaš uzmi”, kako bi svi građani koji su u mogućnosti ovdje mogli ostaviti hranu ili druge namirnice namijenjene onima kojima je to potrebno.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Vučić ponovo najavio izbore: Biće u naredna tri do četiri mjeseca

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:26

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da očekuje da će u Srbiji uskoro biti održani izbori, navodeći da bi građani na birališta mogli da izađu u naredna tri do četiri mjeseca.  

Bečić i Krapović sa Grinkevičem: Crna Gora posvećena jačanju kolektivne odbrane i modernizaciji odbrambenih kapaciteta

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:17

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić i ministar odbrane Dragan Krapović sastali su se danas sa vrhovnim komandantom Savezničkih snaga za Evropu (SACEUR), generalom Aleksusom Gregorijem Grinkevičem, i tom prilikom ocijenjeno je da je Crna Gora posvećena jačanju kolektivne odbrane i modernizaciji odbrambenih kapaciteta, saopšteno je iz Bečićevog Kabineta.  

Irska preuzima ulogu posrednika u raspravi o reformi ključne klimatske politike EU

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 18:12

Industrije s visokim emisijama, poput čelika, cementa, aluminija i hemikalija, javno su se obavezale na dekarbonizaciju, ali su istovremeno lobirale protiv pojedinih dijelova ETS-a.

Ivanović i Gorčević u radnoj posjeti Kraljevini Belgiji

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 17:46

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Crne Gore Filip Ivanović i ministarka evropskih poslova Maida Gorčević boraviće u radnoj posjeti Kraljevini Belgiji od 1. jula 2026. godine.

Donald Tramp objavio detalje: Katar organizuje nove pregovore Amerike i Irana

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 16:10

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp je najavio da će sutra u Dohi, glavnom gradu Katara, biti organizovan nastavak pregovora između ove zemlje i Irana.

Kontrola policije na Skadarskom jezeru: Utvrđene nepravilnosti na devet plovila

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 09:22

Crnogorska granična policija zajedno s Lučkom kapetanimom Bar tokom vikenda sprovela je pojačanu akciju kontrole osoba i plovila u reonu akvatorija Skadarskog jezera i u kanalu rijeke Morača, usmjerenu na preventivno djelovanje i suzbijanje svih oblika nezakonitih aktivnosti na vodi, sa posebnim akcentom na bezbjednost osoba koje se prevoze plovilima, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Nove cijene goriva: Benzin skuplji za cent, dizel jeftiniji

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 10:52

Od ponoći će u Crnoj Gori litar benzina biti skuplji jedan cent, dok će litar dizela pojeftiniti za jedan cent, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva.

Odluka EU da od jula uvede carinu od tri eura po naručenom artiklu neće se primjenjivati u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 11:14

U okviru buduće carinske reforme koju sprovodi, Evropska komisija i države članice su u novembru 2025. godine donijele odluku da ukinu izuzeće od carine koje je do sada bilo na snazi za pakete vrijednosti do 150 eura. Kao privremeno rješenje, odlučile su da u EU uvedu carinu od 3 eura po naručenom artiklu, počev od 1. jula 2026. godine, saopšteno je iz Uprave carina.

Mještani Tuzi zakazali protest zbog propalog razgraničenja sa Podgoricom, traže i Rikačavko jezero

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 08:44

Stanovnici Opštine Tuzi za 3. jul zakazali su protest "Malesija se ne smanjuje" ispred zgrade Opštine nezadovoljni granicama koje je povukla Arbitražna komisija.

Danas potpisivanje ugovora za prvu fazu obilaznice oko Budve

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 08:32

Izvršni direktor kompanije Monteput Milan Ljiljanić i direktor kompanije BRIV Construction Milan Marić potpisaće danas ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, koja predstavlja prvu fazu obilaznice oko Budve, saopšteno je iz Vlade.

Auto-putem od početka godine prošlo 1,45 miliona vozila

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 21:32

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka godine prošlo 1,45 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

Vremenska prognoza - UTORAK u znaku ovih temperatura

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 21:23

U utorak se očekuje pretežno sunčano i veoma toplo vrijeme.

Brazil nakon velikog preokreta slomio otpor Japana - Martineli u nadoknadi odveo "Selesao" u osminu finala

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 21:11

Brazil je poslije mnogo muke i dramatične završnice izborio plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva, savladavši Japan rezultatom 2:1 golom Gabrijela Martinelija u šestom minutu sudijske nadoknade.

Istorijski trijumf u Podgorici – Crna Gora prvi put srušila Srbiju i osvojila bronzu na Balkanskom prvenstvu!

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 20:47

U18 muška reprezentacija Crne Gore ostvarila je jedan od najvećih trijumfa u istoriji i osvojila treće mjesto na Balkanskom prvenstvu u Podgorici! Pobijedila je reprezentaciju Srbije 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:18) i na sjajan način zaključila turnir u SC „Verde“ u kom je ugostila osam selekcija, među kojima pet učesnika predstojećeg Evropskog prvenstva.

Šest osoba stradalo u pucnjavi u Njemačkoj

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 20:31

Šestoro ljudi ubijeno je u pucnjavi u „centru za socijalnu zaštitu mladih“ u Štadeu, na sjeveru Njemačke, saopštila je policija.

Mesi predvodi idealni tim grupne faze Mundijala, uz Mbapea, Dembelea i Halanda

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 20:24

Nakon završetka grupne faze Svjetskog prvenstva 2026, objavljen je idealni tim dosadašnjeg dijela turnira, sastavljen na osnovu prosječnih ocjena igrača. U izbor su ušli fudbaleri koji su odigrali najmanje 150 minuta, a među njima dominiraju najveće zvijezde svjetskog fudbala.

U Poljskoj uhapšeno 11 stranaca, podstrekača ukrajinskih izbjeglica na demonstracije

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 20:18

Poljska Agencija za unutrašnju bezbjednost (ABW), zajedno s Graničnom stražom, uhapsila je, a zatim deportovala iz Poljske devet državljana Ukrajine i dva državljanina Bjelorusije, optužene da su za novac iz Rusije vrbovali i plaćali učesnike demonstracija Ukrajinaca u Poljskoj, saopštio je ministar koordinator službi bezbjednosti Tomaš Šemonjak.   

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:43

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.

Vučić ponovo najavio izbore: Biće u naredna tri do četiri mjeseca

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:26

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da očekuje da će u Srbiji uskoro biti održani izbori, navodeći da bi građani na birališta mogli da izađu u naredna tri do četiri mjeseca.  

Bečić i Krapović sa Grinkevičem: Crna Gora posvećena jačanju kolektivne odbrane i modernizaciji odbrambenih kapaciteta

Ponedjeljak, 29.06.2026 | 19:17

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić i ministar odbrane Dragan Krapović sastali su se danas sa vrhovnim komandantom Savezničkih snaga za Evropu (SACEUR), generalom Aleksusom Gregorijem Grinkevičem, i tom prilikom ocijenjeno je da je Crna Gora posvećena jačanju kolektivne odbrane i modernizaciji odbrambenih kapaciteta, saopšteno je iz Bečićevog Kabineta.