Subota, 22.03.2025 | 21:55
IZVOR: klix.ba

Kako najefikasnije očistiti BIJELE patike - Uz ove TRIKOVE biće kao nove

Održavanje bijelih patika može biti vrlo zahtjevno, ali ukoliko su se isprljale zbog nošenja, onda ne brinite jer zapravo postoji vrlo jednostavni trikovi koje možete isprobati i koji bi trebali ukloniti mrlje.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Možda izgledaju elegantno, ali čini se da su bijele patike "magnet za mrlje", pogotovo kada vam slučajno ispadne hrana na njih. Dok se sve cipele mogu zaprljati od redovnog nošenja, bijele patike imaju taj problem što se mrlje na njima vidljivije, a mogu se i duže zadržati zavisno od materijala od kojeg su napravljene.

Obično se preporučuje korištenje sode bikarbone u kombinaciji s malo bijelog sirćeta, vodom i mekanim sunđerom ili starom četkicom za zube. Ova metoda najbolje funkcioniše na platnenoj obući. Kada nježno utrljate smjesu, ostavite obuću 30 minuta prije ispiranja.

Neki ljudi koriste i pastu za zube, ali je važno da prilikom čišćenja obuće, uvijek koristite bijelu pastu koja ne sadrži gel u boji. Takođe, na tržištu postoje i mnogi sunđeri specijalizovane za čišćenje patika i đonova, ali nisu u uvijek najbolja opcija za materijale poput tkanine i kože.

Ali, ukoliko ne možete skinuti mrlje u potpunosti, savjetuje se da ih nekoliko sati ostavite direktno na sunčevoj svjetlosti jer će sunce prirodno izbijeliti mrlje. Ovaj trik ne samo da je to potpuno besplatan, već takođe znači da uklanjanje mrlja nije potrebno ribati i detaljno čistiti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Laković: Kad ste već raskopali Velje brdo, zasadite tamo masline i dobro je to

Srijeda, 13.05.2026 | 19:59

Nezavisni poslanik Miodrag Laković, nekadašnji funkcioner Pokreta Evropa sad (PES), poručio je vlastima u šali da nakon što su raskopali zemlju na Veljem brdu u Podgorici, obilježivši tako početak izgradnje stambenog kompleksa, tamo zasade masline.

Kovačević: Nikšić postaje važna kulturna adresa regiona

Srijeda, 13.05.2026 | 19:37

U okviru 20. Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja, danas je održana prezentacija projekta Nikšić 2030 – Evropska prestonica kulture.

Vulin: Zećani vratili dostojanstvo onima koji su stvarali Crnu Goru

Srijeda, 13.05.2026 | 19:29

Lider Pokreta socijalista, Aleksandar Vulin reagovao je na vijest o usvajanju deklaracije Skupštine opštine Zeta i poništenju priznanja Kosova na teritoriji te opštine, citirajući Njegoša, prenosi RT Balkan.

Ivanović: Održan inauguralni sastanak Ad hoc radne grupe za izradu Ugovora o pristupanju Crne Gore EU

Srijeda, 13.05.2026 | 19:22

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović pozdravio je održavanje inauguralnog sastanka Ad hoc radne grupe za izradu Ugovora o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji, održanog u okviru predsjedavanja Kipra Savjetom Evropske unije, istakavši da je riječ o važnom koraku koji potvrđuje kredibilitet politike proširenja Evropske unije i kontinuitet evropskog puta Crne Gore, saopštili su iz Kabineta potpredsjednika Vlade za vanjske i evropske poslove.

Laković: Tranzicija Rudnika uglja mora sačuvati sva radna mjesta

Srijeda, 13.05.2026 | 19:13

Izvršni direktor Rudnika uglja Pljevlja Nemanja Laković poručio je na investicionoj RE:D konferenciji da Pljevlja imaju značajan razvojni potencijal, ali da su za njegovu realizaciju potrebni konkretni projekti i finansijska podrška, posebno u procesu energetske tranzicije.

Vujović: Izmjenama zakona jačamo pozorišnu umjetnost i kinematografiju

Srijeda, 13.05.2026 | 18:52

Odbor za prosvjetu, nauku, kulturu i sport jednoglasno je podržao Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pozorišnoj djelatnosti i Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o kinematografiji, kojima je, kako je saopšteno iz Ministarstva kulture i medija, predviđeno unapređenje normativnog i institucionalnog okvira za razvoj pozorišne umjetnosti i stvaranje efikasnijeg i stimulativnijeg sistema razvoja filmske industrije u Crnoj Gori.

Sumnja na virus blokirala kruzer sa 1.700 ljudi

Srijeda, 13.05.2026 | 18:46

Francuske vlasti privremeno su zabranile iskrcavanje putnika i članova posade sa kruzera "Ambition" u luci Bordo nakon pojave većeg broja slučajeva sumnje na gastroenteritis među putnicima.

Pojačane tenzije: Slovačka zatvorila granicu sa Ukrajinom

Srijeda, 13.05.2026 | 18:40

Slovačka je danas oko 15 časova zatvorila sve granične prelaze sa Ukrajina iz bezbjednosnih razloga, saopštila je Finansijska uprava Slovačke.

Od mikrofona do filmskog platna: Jala Brat dio kriminalističkog trilera

Srijeda, 13.05.2026 | 18:33

Bosanskohercegovački reper Jala Brat uskoro će se okušati i u glumačkim vodama, a prema informacijama regionalnih medija, dobio je ulogu u novom kriminalističkom trileru koji se ovih dana snima u Zagreb.

Šaranović i Bruner: MUP i UP ostaju snažno fokusirani na ispunjavanje završnih mjerila iz Poglavlja 24

Srijeda, 13.05.2026 | 18:17

Na marginama drugog Međunarodnog preglednog foruma o migracijama (IMRF), ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović sastao se sa Magnusom Brunerom, evropskim komesarom za unutrašnju politiku i migracije.