Ponedjeljak, 24.03.2025 | 18:51
IZVOR: fscg/kolektiv.me

"Sokolići" OSVOJILI treće mjesto u Rumuniji

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Ukrajine rezultatom 3:1 u posljednjem kolu turnira u Rumuniji.




Foto: FSCG 

Ovim porazom, uz remi sa domaćinom i pobjedu nad Poljskom, ,,sokoli“ su osvojili treće mjesto na turniru.

"Na današnjoj utakmici bili smo ravnopravni i opasni za protivnika sve do primljenog drugog gola, koji je proizvod pada koncentracije i loše procjene naših sposobnosti u tom momentu. Možda bi u ovom trenutku bilo i previše da budemo prvi na ovako jakom turniru, a bili smo do posljednjih 20ak minuta u igri za tu poziciji. Za nas su ovo bile itekako korisne provjere, poslije kojih možemo reći da smo stabilizovali neke pozicije, a za neke se i dalje traže rješenja. U svakoj utakmici smo bili ravnopravni sa rivalima i možemo biti zadovoljni dosadašnjim izdanjima. Čestitam momcima na igrama i zalaganju", rekao je selektor Radovan Kavaja.

Ukrajina je protiv Crne Gore povela već u drugom minutu, preko Artjoma Haponenka. Brzo primljeni gol nije negativno uticao na ,,sokole“ koji su u 18. minutu zaprijetili preko Petra Vujovića.

Desetak minuta kasnije Nikola Vukoje je iskoristio grešku protivničkih defanzivaca i vratio rezultatski egal. Dobru priliku za preokret Vukoje je imao u 39. minutu, međutim, golman Ukrajine je bio siguran. Novu šansu Vukoje je propustio u 53. minutu, poslije asistencije Vujovića.

Ukrajinci su te promašaje kaznili u 67. minutu, kada je Artjom Ribak dobro reagovao nakon kornera. Tri minuta prije kraja regularnog toka meča riješeno je pitanje pobjednika, kada je Kiril Sarićev zatresao mrežu Crne Gore.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tramp potpisao zakon kojim osigurava 70 milijardi dolara za masovne deportacije iz SAD-a

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:49

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp u srijedu je potpisao zakon kojim je za imigracionu i deportacionu politiku do kraja njegovog mandata osigurano gotovo 70 milijardi dolara.

Zenović: Krivična SDT podnijeta protiv stečajne uprave, zašto se javlja Jovanovićev kabinet

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:46

Lider “Pokreta za Grad” i odbornik te grupe građana Đorđe Zenović saopštio je da je krivičnu prijavu zbog višemilionske štete koja je nanijeta gradu Budvi kupovinom nekadašnje zgrade Jugoslovenskog rječnog brodarstva podnio protiv stečajne uprave Vektra Montenegro, te mu nije jasno zbog čega se javlja kabinet predsjednika Opštine Nikole Jovanovića.

Novi sukob SAD i Irana, Ormuski moreuz ponovo zatvoren

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:40

Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) saopštio je da je izveo napade na 18 američkih vojnih ciljeva u Kuvajtu i Bahreinu, dok je iranska vojska navela da je dronovima gađala sjedište Pete flote američke mornarice u Bahreinu, kao odgovor na najnovije američke napade na jug Irana, te da zatvara Ormuski moreuz za sav pomorski saobraćaj.

Bil Gejts: Sastanak sa Epstinom bila je greška, ucjenjivao me je vanbračnim aferama

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:35

Milijarder Bil Gejts rekao je u srijedu članovima Odbora za nadzor Predstavničkog doma Kongresa SAD da nije imao saznanja o zločinima Džefrija Epstina i da je Epstin pokušao da iskoristi informacije o njegovom privatnom životu, uključujući činjenicu da je bio nevjeran u braku, kako bi izvršio pritisak na njega.

Mulešković: Oporezivanje izdavalaca privatnog smještaja će smanjiti udio sive ekonomije

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:35

Ministarstvo finansija, na čijem je čelu Novica Vuković, pripremilo je novi Zakon o PDV-u kojim se širi poreski obuhvat i uvode evropska pravila za kontrolu internet platformi preko kojih se izdaje privatni smještaj. Booking, Airbnb i srodne platforme moraće da dostavljaju podatke Poreskoj upravi, dok mali izdavaoci sa prihodima ispod 30.000 eura ostaju van sistema PDV-a, piše Portal RTV PG.  

Golman Martines postigao usmeni dogovor sa Juventusom o angažmanu

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:29

Golman Aston Vile Emilijano Martines postigao je usmeni ugovor sa fudbalskim klubom Juventus o angažmanu, prenijeli su italijanski mediji.

Crna Gora i Italija potpisale Memorandum o saradnji u oblasti pravosuđa

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:26

Tokom službene posjete Rimu, ministar pravde Crne Gore mr Bojan Božović i ministar pravde Republike Italije Karlo Nordi potpisali su Memorandum o razumijevanju o saradnji između ministarstava pravde dvije države, kojim se dodatno jača saradnja u oblasti pravosuđa, vladavine prava i evropskih integracija, saopšteno je iz resornog ministarstva.

DNP: Podržaćemo Srđana Perića za predsjednika Skupštine Glavnog grada

Četvrtak, 11.06.2026 | 08:18

“Iako smo tokom razgovora prethodnih dana jasno saopštili da je naš isključivi cilj sprečavanje uvođenja prinudne uprave u Podgoricu, i da nećemo pristati ni na kakve ucjene ili uslovljavanja, jer se DNP ne vraća u bilo koji oblik koalicionog djelovanja, suočili smo se sa nizom uslova, ucjena i namjernim odugovlačenjem. Tako su predstavnici PES-a ultimativno tražili da podržimo Sašu Mujovića i njegov Izvještaj o radu što bi predstavljalo gaženje svih naših principa i načela kako u ljudskom tako i u političkom smislu”, kažu iz DNP-a.

Ulcinjska policija isključila iz saobraćaja četiri kvada, sankcionisani strani državljani

Srijeda, 10.06.2026 | 21:44

Postupajući po prijavama građana i zbog ugrožavanja bezbjednosti učesnika u saobraćaju, posebno na lokacijama sa velikom frekvencijom pješaka, službenici Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj su 10. juna iz saobraćaja isključili četiri četvorocikla (ATV/kvad vozila) koja su bila iznajmljena od jedne rent-a-quad kompanije.

Huter: Progon Balše Božovića i njegove porodice jedna je od najsramnijih slika današnje Srbije

Srijeda, 10.06.2026 | 21:32

Progon direktora Akademije za demokratski razvoj iz Novog Sada Balše Božovića i njegove porodice predstavlja jednu od najružnijih i najsramnijih slika današnje Srbije, poručio je poslanik Demokratske partije socijalista Oskar Huter.