Četvrtak, 27.03.2025 | 10:43
IZVOR: kolektiv.me

ANKETA: Podržavate li uvođenje BESPLATNOG osnovnog BANKOVNOG RAČUNA za građane u Crnoj Gori?

Glasajte u našoj novoj anketi!




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Uvođenje besplatnog osnovnog bankovnog računa za građane u Crnoj Gori tema je koja izaziva veliko interesovanje.

Mnogi smatraju da bi ovo bila pozitivna mjera koja bi olakšala svakodnevni život građana, posebno onima koji nemaju stalne prihode ili spadaju u socijalno ugrožene grupe.

Besplatan osnovni bankovni račun omogućio bi svim građanima pristup osnovnim bankarskim uslugama, kao što su prijem i slanje novca, bez potrebe za plaćanjem mjesečnih naknada. Ovo bi predstavljalo značajnu olakšicu, jer bi smanjilo finansijski pritisak na građane koji već imaju teškoće u pokrivanju osnovnih životnih troškova.

Iako banke u Crnoj Gori već nude različite vrste računa, mnogi smatraju da su naknade za vođenje računa previše visoke i da bi uvođenje besplatnog računa bilo korisno za širu populaciju. Posebno bi to imalo pozitivne efekte na studente, penzionere i druge socijalno ugrožene grupe koje se suočavaju s finansijskim izazovima.

Iako je uvođenje besplatnog osnovnog računa moguće, potrebno je balansirati interese banaka i potrebu za dodatnom regulacijom tržišta.

A MI VAS PITAMO?

PODRŽAVATE  li uvođenje  BESPLATNOG osnovnog  BANKOVNOG RAČUNA za građane u Crnoj Gori?

DA
428
NE
220

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

NVO Udruženje penzionera: Usklađivanje na štetu penzionera se nastavlja, upitan kvalitet statističkih podataka Monstata

Utorak, 23.12.2025 | 15:21

NVO Udruženje penzionera Crne Gore saopštilo je da se usklađivanje na štetu penzionera nastavlja.

Uskoro letovi iz Crne Gore prema Antaliji

Utorak, 23.12.2025 | 08:15

Aerodromi Crne Gore u narednoj godini planiraju snažno širenje mreže destinacija, uz rast kapaciteta i interesovanje za nove avio-linije, među kojima se posebno izdvaja mogućnost uspostavljanja linije prema Antaliji.

Bajraktari: Istorijsko poniženje Ulcinja, opština prihvatila da bude manjinski upravljač Solane

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:45

Predsjednik ulcinjskog odbora Građanskog pokreta URA i bivši predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari smatra da ugovor kojim će Vlada Crne Gore biti većinski vlasnik preduzeća koje će upravljati Ulcinjskom solanom još jedno poniženje za ovaj grad. 

Nenezić: U budžetu za 2026. predvidjeti sredstva za povećanje zarade za oko 300 zapošljenih u lokalnoj samoupravi

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:27

Predsjednik Skupštine opštine Bar Branislav Nenezić, predao je amandman na Prijedlog budžeta opštine Bar kojim se predviđa povećanje zarada za oko 300 zapošljenih u lokalnoj samoupravi.

Nacionalna konvencija Zero-C projekta u pomorskom sektoru: Održiva rješenja u oblasti dekarbonizacije zahtijevaju zajednički pristup

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 13:06

U Privrednoj komori Crne Gore (PKCG) održana je Nacionalna konvencija projekta Zero-C „Unaprijeđenje znanja i vještina u visokoškolskim ustanovama Zapadnog Balkana s ciljem pripreme društva za postizanje nulte emisije ugljenika u sektoru pomorskog transporta i logistike”, posvećena strategijama nulte emisije energetskoj efikasnosti i dekarbonizaciji u sektoru pomorskog transporta i logistike, saopšteno je iz PKCG.

Stipendije do 25.000 eura za najbolje studente koje studiraju u inostranstvu

Utorak, 23.12.2025 | 16:38

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić-Stojanović potpisala je ugovore sa studentima iz Crne Gore koji studiraju na prestižnim visokoobrazovnim institucijama u inostranstvu.

FSCG vjeruje Vučiniću: Proslavljeni fudbaler ostaje na klupi “sokola”

Utorak, 23.12.2025 | 16:26

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore usvojio je izvještaje o aktivnostima reprezentativnih selekcija u 2025. godini i donio odluke o imenovanjima selektora za naredni period.

Milatović za sjutra zakazao sjednicu Savjeta za odbranu i bezbjednost

Utorak, 23.12.2025 | 16:25

Predsjednik Crne GOre Jakov Milatović za sjutra je zakazao Sjednicu Savjeta za odbranu i bezbjednost.

Ministarstvo zdravlja usvojilo Akcioni plan za unapređenje jednakosti u zdravstvu za osobe sa invaliditetom

Utorak, 23.12.2025 | 16:19

Ministarstvo zdravlja, uz podršku Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), izradilo je Akcioni plan za unapređenje jednakosti u zdravstvu za osobe sa invaliditetom u Crnoj Gori za 2025/27, saopšteno je iz MZ.

MJU potpisalo Sporazum o međuopštinskoj saradnji sa 25 opština

Utorak, 23.12.2025 | 16:12

Ministarstvo javne uprave, u saradnji sa Kancelarijom Ujedinjenih nacija za projektne usluge (UNOPS), organizovalo je događaj povodom potpisivanja Sporazuma o međuopštinskoj saradnji, kojim se obezbjeđuje zajednički pristup Jedinstvenom servisu za elektronsku razmjenu podataka (JSERP).

Uprava policije upozorava građane na pojačane phishing prevare putem SMS poruka i aplikacija za komunikaciju

Utorak, 23.12.2025 | 16:09

U cilju pravovremenog informisanja javnosti i sprečavanja nastanka finansijske i materijalne štete, Uprava policije upozorava građane na pojavu različitih oblika elektronskih prevara (phishing/fišing napada) koje su u prethodnom periodu uočene na teritoriji Crne Gore.

Odbor će saslušati više osoba zbog tragedije na Savinom Kuku

Utorak, 23.12.2025 | 15:53

Odbor za antikorupciju jednoglasno je donio odluku o održavanju kontrolnog saslušanja ministarke turizma Simonide Kordić, ministarke javnih radova Majde Adžović, predstavnika Razvojne banke Crne Gore, predsjednika Opštine Žabljak, predstavnika Turističkog centra Durmitor na temu: „Utvrđivanje odgovornosti i provjera upravljanja, održavanja i bezbjednosti skijališta Savin Kuk na Durmitoru.”

Čarapić: Cilj amandmana na Zakon o SPI je da obesmisli zloupotrebe

Utorak, 23.12.2025 | 15:51

Poslanik Pokreta Evropa sad Vasilije Čarapić izjavio je na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu da je cilj njegovog amandmana na Zakon o slobodnom pristupu informacijama (SPI) da se obesmisle postojeće anomalije i zloupotrebe, ali i očuvaju prava građana da traže informacije.

Objavljen snimak tragedije u Kaliforniji: Poginuo Vins Zampela, jedan od tvoraca igre Call of Duty

Utorak, 23.12.2025 | 15:48

Vins Zampela, jedan od koautora kultne video-igre “Call of Duty”, poginuo je u saobraćajnoj nesreći u Kaliforniji, potvrđeno je iz kompanije Electronic Arts.

Andrea Berišaj najbolja sportistkinja Crne Gore – istorijsko priznanje posvetila svojoj porodici

Utorak, 23.12.2025 | 15:44

Tekvondistkinja Andrea Berišaj proglašena je za najbolju sportistkinju Crne Gore, nakon što je Upravni odbor Crnogorskog olimpijskog komiteta jednoglasno donio odluku da joj dodijeli najviše nacionalno sportsko priznanje.