Stiv Ker, trener košarkaša Golden Stejta, nahvalio je Nikolu Jokića posle okršaja protiv Denvera, rekavši da je on najbolji centar u istoriji lige.
Foto: arhiva, YouTube screenshot/Golden State Warriors; arhiva, YouTube screenshot/Denver Nuggets (kolaž)
Srpski centar je bio na asistenciju od tripl-dabla u porazu od Golden Stejta (118:104).
"Nepravedno je porediti ere, ali je on najbolji centar kog sam ikada vidio. Igrao sam protiv Karima Abdul-Džabara, toliko sam star. Karim nije mogao da radi sve te stvari", rekao je Ker i dodao:
"Igramo u modernoj eri i gledamo ga kako radi stvari koje niko prije nije. To su stvari koje su iznad same vještine. To je njegovo ponašanje, takmičarska nastrojenost, inteligencija... On je definitivno jedan od najpametnijih igrača u istoriji košarke. To se vidi na različite načine."
Jokić je ostvario dabl-dabl učinak na pomenutom meču, a svega jedno uspješno dodavanje za koš ga je dijelilo od tripl-dabla. On je utakmicu završio sa 33 poena, 12 skokova i devet asistencija.
I dok neki diskutuju o tome da li je Jokić u Top 20, devetostruki šampion lige nema dilemu.
Steve Kerr praising Nikola Jokic
— TrendingSportsPodcast (@TrendingSportsP) April 5, 2025
“He’s the best center i’ve ever seen” pic.twitter.com/ZsdPt5em5W
KOMENTARI (0)