Loren Sančez, verenica milijardera Džefa Bezosa, progovorila je o svom predstojećem putovanju u svemir
Foto: Youtube screenshot/ Today
"U našoj kući koristimo izreku 'život počinje sa druge strane straha'. Verujte mi, i ja se mnogo plašim, nije mi svejedno", priznala jej Sančez u intervjuu za magazin El.
Sančez je jedna od ukupno šest žena koje će 14. aprila poleteti u svemir. Pored nje, u misiji učestvuju novinarka Gejl King, pjevačica Kejti Peri, raketna naučnica Ajša Bou, bioastronautičarka Amanda Ngujen i filmska producentkinja Kerianne Flin.
Ranije u video snimku objavljenom na društvenim mrežama, Sančez je rekla da se nada da će ova misija inspirisati ljude da imaju "velike snove".
"Da mi je neko rekao da ću jednog dana moći da idem u svemir, smijala bih se", rekla je ona.
Misiju vodi Besozova kompanija Blue Origin, a ovo će biti prvi put da ženska posada poleti u svemir. Prema informacijama, put bi trebalo da traje 11 minuta.
Kada stignu na odredište, članovi posade će moći da lebde oko rakete nekoliko minuta prije nego što se vrate na Zemlju. Ovo će biti 11. let ljudi do ivice svemira za program New Shepard.
KOMENTARI (0)