Ponedjeljak, 07.04.2025 | 15:20
IZVOR: cdm.me

Pletikosić pred okršaj sa Portugalom: Osjećam VEĆU ODGOVORNOST nego ikad

Sjajan uvod u jednu važnu utakmicu za “lavice” i crnogorski rukomet uopšte. Meč protiv Portugala u baražu za Svjetsko prvenstvo predstavlja više od obične kvalifikacione utakmice – to je početak nove ere, bez velikih imena poput Milene Raičević i Marine Rajčić, uz dosta novih i mladih lica, ali sa istim ambicijama i poznatim mentalitetom borbe do posljednje sekunde.




Foto: Rukometni savez Crne Gore/ screenshot video

Matea Pletikosić je sada ne samo organizator igre, već i jedan od ključnih stubova oko kojeg se gradi nova generacija. Njen učinak u Ligi šampiona (šesti strijelac sa 86 golova) potvrđuje da je spremna da preuzme odgovornost i vodi ekipu.

Portugal jeste “nepoznanica”, ali se već neko vrijeme ozbiljno razvija kao rukometna nacija. Igraju brzo, sa mnogo trčanja i dobrom energijom, pa oprez koji naglašava Pletikosić nije fraza već realna potreba – jer, bez obzira na ulogu favorita, u ovakvim duelima odlučuju koncentracija, karakter i timska hemija.

“Sve moramo da budemo fokusirane 100 odsto i spremne, jer Portugal nije bezazlena ekipa. Nismo nikada igrale protiv nje, nepoznanica je za nas, ali je dosta napredovala. Favoritkinje smo, ali to više ne znači i moramo da se borimo do samog kraja”, poručila je Matea Pletikosić.

Crna Gora će nastupiti sa značajno izmijenjenim sastavom u odnosu na EHF Euro održan prije četiri mjeseca, na kojem je zauzela osmo mjesto. Milena Raičević je završila reprezentativnu karijeru, Marina Rajčić se oprostila, Itana Grbić je uzela pauzu, dok zbog povreda i bolesti nema Tanje Ivanović i Nine Bulatović. U tim je ušlo nekoliko novih igračica, među kojima je i Marija Božović, koja će biti alternativa Pletikosićevoj na poziciji srednjeg beka.

“Ima dosta novih igračica, mnogih više i nema, ali je potrebna nova energija djevojaka koje su prvi put tu i igraće bitne utakmice. Moramo to da dokažemo, ali se ne može ništa bez borbe, pokazanog karaktera i energije”, istakla je najbolja igračica Podravke.

Pletikosićeva, koja je rođena u Sinju, a od 2020. nastupa za Crnu Goru, preuzima ulogu glavnog organizatora igre nakon povlačenja Raičevićeve i Grbićeve.

“Sad je na meni možda i najveća odgovornost. Ja sam srednji bek i moram da preuzmem tu ulogu, da sebe stavim u poziciju da vodim ekipu u određenim situacijama. Došla sam u neke godine kada sam spremna na to, jer u posljednjih par sezona u klubovima to radim. Već sam navikla da sam prvi srednji bek i moram da preuzmem tu ulogu u reprezentaciji”, zaključila je Pletikosićeva, koja je šesti strijelac Lige šampiona sa 86 golova.

Meč se igra u srijedu u 20 časova po našem vremenu (19 po lokalnom) u Fafeu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uvodi se treća smjena na Tivat-Jaz, vozačima apel na oprez u zoni radova

Srijeda, 25.03.2026 | 08:46

Iz Uprave za saobraćaj saopštili su da se od danas uvodi treća smjena na izgradnji bulevara Tivat-Jaz kako bi radovi bili gotovi prije početka ljetnje turističke.

Iranci predstavili svoje uslove za kraj rata: Amerikanci moraju zatvoriti sve baze u regionu

Srijeda, 25.03.2026 | 11:13

Prema pisanju Wall Street Journala nakon što su SAD ponudile plan od 15 tačaka za mir s Iranom, Iran je odgovorio svojim zahtjevima koji uključuju gašenje američkih baza na Bliskom istoku i naplaćivanje prolaza kroz Hormuški moreuz.

Zirojević nakon saslušanja u CB Podgorica: Prijavu Dejana Vukšića smatram pokušajem sprječavanja vršenja poslaničke dužnosti

Srijeda, 25.03.2026 | 09:08

Poslanik Socijaldemokrata Nikola Zirojević objavio je na FB profilu da je u prostorijama CB Podgorica dao izjavu povodom prijave koju je protiv njega podnio bivši direktor ANB i bivši savjetnik predsjednika države za bezbjednost, Dejan Vukšić.

Spajić: Opoziciju čekaju kolači i sokovi

Srijeda, 25.03.2026 | 13:17

Premijer Milojko Spajić kazao je, prilikom otvaranja projekta Velje brdo, da danas ima sastanak sa opozicionim liderima.

Posebne mjere bezbjednosti na memorijalnom turniru Andrija Delibašić

Srijeda, 25.03.2026 | 08:44

U Nikšiću će danas biti održan prvi memorijalni turnir „Andrija Delibašić“, koji će se igrati na Gradskom stadionu sa početkom u 18 časova. Na turniru učestvuju fudbalski klubovi Sutjeska iz Nikšića, Budućnost iz Podgorice i Partizan iz Beograda.

Udes na Barutani, povrijeđene tri osobe

Četvrtak, 26.03.2026 | 08:26

U saobraćajnoj nezgodi koja se jutros dogodila na Barutani povrijeđene su tri osobe, saopšteno je CdM-u iz Uparve policije.

Sjutra promjena vremena, padavine i južni vjetar

Srijeda, 25.03.2026 | 21:55

Pretežno oblačno sa kišom, u višim planinskim predjelima na sjeveru i snijegom i susnježicom. 

Partizan u penal seriji savladao Budućnost i osigurao finale

Srijeda, 25.03.2026 | 21:46

Fudbaleri Sutjeske i Partizana igraće finale prvog Memorijalnog turnira ,,Andrija Delibašić".

Vuković-Kuč: Ne traže građani kafu i kolače već odgovornu vlast

Srijeda, 25.03.2026 | 21:04

Pokušaj trivijalizacije ozbiljne političke krize i duboke društvene polarizacije potpuno je u maniru Milojka Spajića, poručuje poslanica DPS Vuković-Kuč, o Spajićevoj izjavi da opoziciju na sastanku čekaju „kafa i kolači".

Podgorica odala počast Danu nezavisnosti Grčke

Srijeda, 25.03.2026 | 20:31

U Podgorica je večeras simbolično obilježen Dan nezavisnosti Grčke, kada je jedan od najprepoznatljivijih simbola glavnog grada, Most Milenijum, zasijao u plavo-bijelim tonovima.

Gatuzo pred najveći test: Ovo je najvažnija utakmica moje trenerske karijere

Srijeda, 25.03.2026 | 21:31

Selektor Italije Đenaro Gatuzo ne krije emocije i pritisak pred odlučujući baraž meč protiv Sjeverne Irske – ulog je ogroman, plasman na Svjetsko prvenstvo.  

Haverc očekuje uspješan Mundijal sa Njemačkom uprkos problemima sa povredama

Srijeda, 25.03.2026 | 20:57

Napadač Njemačke Kai Haverc poručio je da se vraća u gotovo najbolju formu nakon serije povreda u prethodnih 12 mjeseci, te da će mu uspješni nastupi Arsenala u tri takmičenja biti idealna priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo.

Tramp: Iran dao poklon SAD - bezbjedan prolaz više tankera kroz Ormuski moreuz

Srijeda, 25.03.2026 | 21:20

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da je Iran dao Vašingtonu poklon u formi bezbjednog prolaska više tankera sa gorivom kroz Ormuski moreuz.

Abazović: Đukanović ne može da dokaže porijeklo imovine

Srijeda, 25.03.2026 | 20:02

Bivši visoki državni zvaničnik i lider Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović ne može da dokaže porijeklo svoje imovine, tvrdi predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović.  

Pentagon potvrdio: SAD poslale kopnene snage na Bliski istok, stiže najelitnija jedinica vojske

Srijeda, 25.03.2026 | 20:19

Sjedinjene Američke Države zvanično su potvrdile raspoređivanje dijela kopnenih snaga na Bliski istok, nakon višednevnih spekulacija i upita javnosti.