Četvrtak, 10.04.2025 | 15:23
IZVOR: kolektiv.me

The Prodigy, DJ Snake i Solomun predvode više od 30 novih imena koja stižu na jubilarni EXIT!

Više od 30 velikih imena pridružuje se jubilarnom 25. izdanju Exita, a predvode ih legendarni The Prodigy, apsolutni hitmejker DJ Snake i globalni house šef Solomun!




Foto: arhiva, Exit Photo Team

Novi hedlajneri pridružuju se jakoj postavi koju čine punk ikone Sex Pistols uz energičnog Franka Cartera, rodonačelnik EDM scene Tiësto, elektronski vizionar Eric Prydz, najtraženije umjetnice techno scene Amelie Lens, Nina Kraviz, Indira Paganotto i Sara Landry, inovator high-tech minimal zvuka Boris Brejcha, globalna techno senzacija Yousuke Yukimatsu, Bob Geldof sa bendom The Boomtown Rats, britanski pop duo Hurts, dvostruka evrovizijska pobjednica Loreen i mnogi drugi.

Jedinstveni „Rebel Rave“ program Glavne bine u petak, 11. jula donosi globalni scenski zaokret kroz autentični, sirovi zvuk i beskompromisnu energiju udruženih elektro titana, koje predvodi neukrotivi The Prodigy! Kultni sastav koji je pre 30 godina promijenio muzičku istoriju regiona koncertom u Beogradu, više puta je obarao rekorde posjećenosti Exitove Glavne bine. I sami ističu EXIT kao omiljeni festival, a prvi put će podijeliti scenu sa predvodnicima nove techno generacije – I Hate Models, Lorenzom Raganzinijem i Paolom Ferrarom kao i Trymom. Istorijski susret dvije rejverske epohe obrisaće granice između prošlosti i budućnosti, ispisujući novo poglavlje Exita.

Nakon jakog starta uz The Prodigy, scenu preuzima maskirani techno heroj, I Hate Models, koji je nakon prošlogodišnje dominacije na Dance Areni i nastupa na stadionu GelreDome u Holandiji pred 30.000 ljudi, spreman da osvoji i najveću Exitovu binu. Publiku će za njihove nastupe zagrijati italijanski techno-metal duo Lorenzo Raganzini i Paolo Ferrara, a specijalno za ovu priliku izvešće svoj posljednji ekskluzivni b2b set, koji je publika u Srbiji premijerno imala priliku da čuje na No Sleep festivalu. „Rebel Rave” postavi pridružuje se i Trym – francuski techno fenomen čiji beskompromisni ritmovi i euforične melodije redefinišu zvuk savremenog rejva.

Jubilarnom programu Glavne bine pridružiće se u nedelju, 13. jula i jedan od najtraženijih francuskih muzičara svih vremena, DJ Snake, koji godinama unazad dominira top-listama i puni arene i stadione širom svijeta. Poznat po umijeću kombinovanja globalno prepoznatljivih melodija sa pulsirajućom energijom klupske scene, od 2021. godine ostaje upamćen kao jedan od najuzbudljivijih performera u Exitovoj istoriji, a u novom moćnom setu donosi planetarne mega-hitove, poput „Taki Taki”, „Lean On”, „Let Me Love You” i „Loco Contigo”, koji broje 32 milijarde slušanja na muzičkim platformama.

Osveženi reggae zvuk na Tesla Universe binu donijeće u subotu, 12. jula Mystic Marley, unuka Boba Marleya i kćerka višestruko nagrađivanog muzičara Stephena Marleya. Njen snažan autorski pečat prožet je bogatim kulturnim nasljeđem i zvukom novog doba.  Odbijajući da bude ograničena na jedan žanr, inspiraciju crpi iz raznolikih muzičkih uticaja koji obuhvataju reggae, hip hop, soul, R&B i pop. Fuziju različitih stilova pokazuju i njeni singlovi, kao što su „Energy” i „Sad Girls”.

Petnaest godina nakon svog prvog nastupa na EXIT festivalu i četiri godine posle istorijskog, petočasovnog seta, koji je obilježio prvi veliki post-pandemijski festival na svijetu, jedan od najcjenjenijih DJ-eva današnjice – Solomun, vraća na mjesto koje naziva svojim domom – stiže u Hram elektronske muzike u subotu, 12. jula! Ovog puta u Srbiju donosi čistu ekskluzivu kakva se rijetko viđa i na svjetskim binama – čuveni DIYNAMIC STAGE TAKE-OVER show!

Ova konceptualna noć na kultnoj elektronskoj bini obuhvatiće i nastup Mau P – jednog od najtraženijih izvođača nove generacije čiji hitovi pune klupske podijume širom svijeta. U spoju berlinskog avangardnog zvuka sa domaćim techno pulsom publiku očekuje još jedan ekskluzivni b2b set, koji donose DJ Gigola i Tijana T. Dinamični program upotpuniće svojim nastupima i Ogazón – predstavnica holandskog hardgroove zvuka, vunderkind domaće elektronske scene – DJ Lanna koja uspješno dominira i najvećim svjetskim scenama, kao i mlada progressive house nada sa naših prostora,  Hobin Rude.

Pojačanje stiže i na Explosive binu

Žestok gitarski program Explosive bine upotpunjuje niz bendova među kojima su Eskröta i Krisiun iz Brazila, The Committee, Impiety iz Singapura, Nihilo iz Italije, Disvladislav i domaći Ludilo, a pridružuju im se i hardcore i punk eksplozija This Means War iz Belgije, britanski bendovi Billy Liar, Heavy Lungs i The Meffs, hrvatski Pi*ke Vrište, švedski Perkele i Pure Impact. Na scenu stupaju i ekstremni metal sastavi kao što su švedski Allt, holandski Asphyx, rumunski Dordeduh i Worm Man Project, dok će hrvatski A Gram Trip dodatno začiniti program. Oni se pridružuju ranije objavljenim imenima među kojima su The Drows, Meryl Streek, Total Chaos, Public Serpents, Lower Parts of Human Sludge, Ocean of Another i Vlkn.

Ograničen kontingent festivalskih ulaznica, za fanove u Crnoj Gori, dostupan je po promotivnoj cijeni od 74€, uz popust od 50 odsto.  Jednodnevne ulaznice za pojedinačne dane festivala mogu se kupiti po sniženoj cijeni od 39€, uz popust od 30 odsto. Ulaznice se mogu kupiti na zvaničnom sajtu EXIT festivala, kao i kod prodajnih partnera u zemlji. Aktuelne cijene važe do 15. aprila.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Objavljen redoslijed nastupa na polufinalima Eurosonga: Evo kada nastupa Crna Gora

Utorak, 13.01.2026 | 08:24

Organizatori 70. izdanja Eurosonga objavili su redoslijed nastupa prvog i drugog polufinala koja će se održati 12. i 14. maja u dvorani Wiener Stadthalle u Beču.

TO Budva: Novogodišnji program 2. januara otkazan zbog nevremena

Petak, 02.01.2026 | 12:16

Novogodišnji program u Budvi, večeras, 2. januara, nažalost neće biti nastavljen.

Novogodišnja noć u Herceg Novom: Pun trg, hitovi i vatromet za početak 2026.

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:56

Otkucajem sata na Tori, spuštanjem Djeda Mraza niz kulu koja je simbol grada, uz pjesmu i vatromet, Herceg Novi je na spektakularan način ušao u 2026. godinu, prenosi Mediabiro.

Ova pjesma je prva na Spotifajevoj listi "prazničnih" pjesama

Subota, 27.12.2025 | 20:24

Pjesma “Snowman” australijske pjevačice Sije preuzela je prvo mjesto na Spotifajevoj listi najstrimovanijih sezonskih pjesama, čime je sa prvog mjesta skinuta višedecenijska dominacija pjesme “All I Want for Christmas Is You” pjevačice Maraje Keri.

Alibabić: Osuđujem napade na Asju Džogović i Ninu Žižić, ponašanje pojedinih takmičara je neprihvatljivo

Utorak, 23.12.2025 | 15:24

Kao direktor festivala Montesong, želim da pružim apsolutnu podršku i punu zaštitu članovima žirija, Asji Džogović i Nini Žižić, koje su tokom festivala bile izložene neprimjerenim verbalnim napadima od strane pojedinih takmičara,  naveo je Danijel Alibabić.

Medojević: Da nije bilo PzP-a, srpski jezik ne bi bio u Ustavu

Subota, 17.01.2026 | 08:10

Predsjednik Pokreta za promjene Nebojša Medojević tvrdi da je lično intervenisao tokom izrade Ustava 2007. godine kako bi srpski jezik ušao u najviši pravni akt Crne Gore. U razgovoru za Pobjedu kaže da je alternativa bila ustav u kojem se Srbi i srpski jezik uopšte ne bi pominjali.

Vlada planira da stane na put blokadama saobraćaja: Uskoro izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima?

Subota, 17.01.2026 | 10:41

Izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima, kojima su predviđene oštrije sankcije za neprijavljena javna okupljanja koja blokiraju ključnu infrastrukturu, trebalo bi uskoro da budu predate u skupštinsku proceduru, saznaje Pobjeda.

Oboren rekord: Crna Gora i Slovenija odigrale najefikasniji meč u istoriji EHF Euro

Subota, 17.01.2026 | 08:16

Utakmica u Oslu između Crne Gore i Slovenije ušla je u istoriju evropskog rukometa, jer je viđen rekordan broj golova na jednom meču EHF Euro.

Skener u KCCG u kvaru od 15. decembra, očekuju sanaciju u skorijem roku

Subota, 17.01.2026 | 08:13

Skener – CT aparat „Philips Incisive“ u Kliničkom centru Crne Gore (KCCG) van funkcije je od 15. decembra 2025, saopšteno je portalu CdM iz ove zdravstvene ustanove.

Botunjani blokiraju most na Sitnici prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini

Subota, 17.01.2026 | 12:07

Mještani Botuna i Zete i danas će protestovati protiv izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, a kako saznaju mediji, blokade će biti organizovane na mostu na Sitnici, prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini.

Tišina pa preokret: Šta se dešava između Nikolije i Relje?

Subota, 17.01.2026 | 21:56

Nikolija Jovanović privukla je pažnju javnosti nakon što je na Instagramu prestala pratiti svog partnera Relju Popovića, u jeku medijskih navoda o njegovoj navodnoj preljubi. Dok su se glasine širile, pjevačica se nije oglašavala, dodatno potičući interes javnosti.

Pljušte reakcije iz Evrope na Trumpove prijetnje carinama: "Neće nas zastrašiti, ne dozvoljavamo ucjene"

Subota, 17.01.2026 | 21:15

Brojni evropski lideri oglasili su se nakon što je Donald Trump saopćio kako će uvesti dodatne carine evropskim zemljama zbog neslaganja s američkim politikom "posjedovanja" teritorije Grenlanda.

MERS: Rješenje Agencije za zaštitu životne sredine u slučaju Mostine doneseno bez činjenične i pravne osnove

Subota, 17.01.2026 | 20:20

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera reagovalo je povodom navoda u vezi sa poništavanjem rješenja Agencije za zaštitu životne sredine (EPA) i zatvaranjem Mostine, i saopštilo da je bilo u zakonskoj obavezi da ga poništi jer je doneseno bez činjenične i pravne osnove.

Poslanice DPS-a: Hitno identifikovati one koji prijete Elzi Numanović

Subota, 17.01.2026 | 19:06

Poslanice Demokratske partije socijalista uputile su podršku odbornici te partije u Skupštini opštine Bijelo Polje, Elzi Numanović zbog, kako su navele, prijetnji koje su joj upućene preko društvenih mreža.  

Hakeri sada mogu špijunirati putem slušalica i zvučnika

Subota, 17.01.2026 | 20:31

​Googleov dodatak Fast Pair namijenjen je povezivanju slušalica i zvučnika s Android ili ChromeOS uređajem samo jednim dodirom. Ali, sada se čini da je cijena te pogodnosti sigurnosna ranjivost koja bi milione uređaja mogla ostaviti otvorenima za hakere i prisluškivače.

„Plave“ izgubile od Borusije, u posljednjih devet minuta dale samo gol

Subota, 17.01.2026 | 19:16

Korak naprijed, korak nazad, to je očigledno sudbina najmlađe ekipe u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Tramp od 1. februara uvodi carine evropskim zemljama zbog Grenlanda

Subota, 17.01.2026 | 21:10

Predsjednik SAD Donald Tramp najavio je nove carine od 10 odsto na Veliku Britaniju, Dansku i druge evropske zemlje zbog njihovog protivljenja da Sjedinjene Američke Država preuzmu Grenland, prenosi N1 Beograd.

Bečić sa Rajzing Rajnke: Interes SAD je stabilna i demokratska Crna Gora

Subota, 17.01.2026 | 18:32

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić primio je juče u oproštajnu posjetu, ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je interes SAD stabilna i demokratska Crna Gora.

Završene trosatne blokade mosta prema Cetinju i na putu ka Virpazaru, sjutra u podne novo okupljenje

Subota, 17.01.2026 | 18:15

Blokade na mostu na Sitnici prema Cetinju i kod restorana “Jezero” u Vranjini koje su mještani Botuna započeli u 15 sati za danas su završene, a kako je kazao jedan od organizatora današnje blokade u Donjoj Gorici, Bojan Tezić, novo okupljanje će najvjerovatnije biti sjutra u podne u Zeti.

Kako stres svakodnevno utiče na zdravlje crijeva i varenje?

Subota, 17.01.2026 | 19:01

Svakodnevni stres, od neočekivanih računa do osjećaja potcijenjenosti na poslu, može negativno uticati na zdravlje crijeva, upozorava nutricionistkinja Kim Plasa.