Srijeda, 16.04.2025 | 10:35
IZVOR: cdm.me

Osumnjičeni da su radno eksploatisali strane državljane, za tri mjeseca procesuirano 10 osoba zbog trgovine ljudima

Policijski službenici su saopštili da su podnijeli krivičnu prijavu protiv crnogorskog državljanina O.Đ. (43), državljanina Bosne i Hercegovine S.S. (44) i turskog državljanina S.M.A. (46), zbog sumnje da su izvršili krivično djelo trgovina ljudima na štetu sedam turskih državljana, u cilju radne eksploatacije.




Foto: Uprava policije

“Kako se sumnja, imenovani su krivično djelo koje im se stavlja na teret izvršili na način što su, putem društvenih mreža, vrbovali pomenute turske državljane te, koristeći njihove teške materijalne prilike i obećavajući im savršene uslove rada na jednom stambenom objektu u Podgorici, koji su uključivali potpisivanje ugovora o radu, dobijanje dozvole za privremeni boravak i rad u Crnoj Gori, plaćen smještaj i ishranu, osiguranje, kao i mjesečnu zaradu u visini od 1.800 eura”, navodi policija.

Osumnjičeni su, dodaju, potom, u periodu od februara do 23. maja 2024. godine, dovođenjem u zabludu, održavanjem u zabludi, zloupotrebom povjerenja i teških prilika drugog, a u cilju eksploatacije njihovog rada na završnim molersko-fasadnim radovima pomenutog stambenog objekta, organizovali prevoz sedam turskih državljana u Crnu Goru i iste smjestili u neuslovne stambene objekte u Podgorici, a zatim ih, pod izgovorom da će na taj način dobiti dogovoreni novac, svakodnevno radno eksploatisali primoravajući ih da neprekidno i bez odmora rade duže radno vrijeme od dogovorenog, bez adekvatne ishrane i zaštitne opreme, kao i bez isplate zarađenog novca.
Tokom prva tri mjeseca 2025. godine, službenici Sektora za borbu protiv kriminala zaduženi za suzbijanje krivičnih djela krijumčarenja i trgovine ljudima su, nadležnim tužilaštvima, procesuirali ukupno 10 osoba zbog počinjenih devet krivičnih djela trgovine ljudima, i to: pet krivičnih djela za oblik prinudni rad i prosjačenje, jedno krivično djelo za oblik seksualna eksploatacija i tri krivična djela za oblik radna eksploatacija.

“Navedena krivična djela počinjena su na štetu ukupno 14 lica, žrtava trgovine ljudima – sedam stranih državljana i sedam crnogorskih državljana (od kojih je šest lica maloljetno)”, ističe policija.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

BiH: Incident na ski-liftu na Bjelašnici, povrijeđen skijaš, nadležni kažu da je ispala sajla

Subota, 03.01.2026 | 16:35

Jedna osoba povrijeđena je danas na planini Bjelašnica-Igman, oko 25 kilometara od Sarajeva, nakon incidenta na skijaškoj stazi.

Gutić: Za socijalno staranje i brigu o porodici 282 miliona, u Crnoj Gori 4.619 porodica korisnika materijalnog obezbjeđenja

Subota, 03.01.2026 | 16:27

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić ocijenio je u razgovoru za Portal RTV Podgorice da je budžet za 2026. godinu 282 miliona eura, kao i da će u narednoj godini biti obezbijeđeno dovoljno sredstava za redovne i pravovremene isplate.

„Politička“ diverzija ili tehničke smetnje: Šta je oborilo dronove nad Budvom u novogodišnjoj noći

Subota, 03.01.2026 | 16:01

Kotorsko tužilaštvo moraće da utvrdi da li je neko namjerno oborio dronove hrvatske kompanije tokom svjetlosne predstave dronovima koja je u ponoć na prelazu u Novu godinu prekinuta poslije osamdesetak sekundi na nebu iznad Starog grada u Budvi, ili su bespilotne letjelice pale zbog smetnje od drugih frekvencija iz okoline.

Bivšem vođi OVK Jakupu Krasnićiju odbijen zahtjev za puštanje na slobodu

Subota, 03.01.2026 | 15:18

Panel Vrhovnog suda Specijalizovanih vijeća u Hagu, odbio je zahtjev bivšeg vođe OVK Jakupa Krasnićija za privremeno puštanje na slobodu.

Širom Venecuele raspoređena vojska; Ministar odbrane: Napali su nas, ali nas neće slomiti

Subota, 03.01.2026 | 14:42

Predsjednik SAD Donald Tramp se oglasio nakon jutrošnjih napada na Venecuelu i potvrdio da je predsjednik te zemlje Nikolas Maduro uhvaćem i avionom udaljen iz države. U glavnom gradu Venecuele Karakasu oko jedan sat iza ponoći odjeknule su eksplozije, poslije kojih su grad nadlijeteli avioni u niskom letu, prenio je Asošiejted pres. Predsjednik Venecuele Nikolas Maduro jutros je proglasio vanredno stanje.

Tamara Vujović smatra da je Vuković plodan pisac, a u slučaju Raonića da se sudske odluke moraju poštovati

Petak, 02.01.2026 | 19:12

Uprkos svim kontroverzama, ministarka kulture i medija Tamara Vujović smatra da je dobitnik Trinaestojulske nagrade Bećir Vuković plodan pisac i da ne stoji tvrdnja da ne priznaje crnogorsku naciju jer je, kaže, primio najveće priznanje upravo države Crne Gore.

Todorović: Zirojević pokazao zavidan nivo discipline i spremnosti da služi

Petak, 02.01.2026 | 18:09

Portparolka Demokratske narodne partije (DNP) Jovana Todorović komentarisala je izjavu poslanika Socijaldemokrata (SD) Nikole Zirojevića da situacija u Botunu prijeti da eskalira, i da premijer Milojko Spajić treba hitno da zakaže sjednicu Vijeća za nacionalnu bezbjednost.

FBI: Spriječen potencijalni teroristički napad u novogodišnjoj noći

Petak, 02.01.2026 | 18:44

Američki Federalni istražni biro (FBI) saopštio je danas da je u novogodišnjoj noći spriječen potencijalni teroristički napad u Sjevernoj Karolini.

Zirojević odgovorio DNP-u: Prije ćete do Prizrena, nego iz Vlade, a i jedno i drugo “dogodine”

Petak, 02.01.2026 | 20:40

Ako se neposlušnost demonstrira tako što se, uprkos brojnim apelima službenika policije, na silu ulazi i svojevoljno boravi u policijskoj marici, onda priznajem, ja sam poslušan građanin Crne Gore", saopštio je poslanik SD i predstavnik Evropskog saveza Nikola Zirojević.

Dubrovnik: Nakon tri sata borbe sa talasima iz mora izvučeno tijelo muškarca iz BiH

Petak, 02.01.2026 | 17:53

U Dubrovniku se danas dogodila tragedija u kojoj je smrtno stradao muškarac iz Bosne i Hercegovine. Njegovo tijelo je nakon više od tri sata duge i teške akcije spašavanja izvučeno iz izburkanog mora.

Tramp: Morali smo da uradimo nešto mnogo snažnije

Subota, 03.01.2026 | 16:39

Američki predsjednik Donald Tramp, koji se uživo obraća na televiziji Fox News, kazao je da je na američkoj strani, tokom vazdušnih udara SAD na Venecuelu, povrijeđeno nekoliko osoba, ali niko nije poginuo.

BiH: Incident na ski-liftu na Bjelašnici, povrijeđen skijaš, nadležni kažu da je ispala sajla

Subota, 03.01.2026 | 16:35

Jedna osoba povrijeđena je danas na planini Bjelašnica-Igman, oko 25 kilometara od Sarajeva, nakon incidenta na skijaškoj stazi.

Gutić: Za socijalno staranje i brigu o porodici 282 miliona, u Crnoj Gori 4.619 porodica korisnika materijalnog obezbjeđenja

Subota, 03.01.2026 | 16:27

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić ocijenio je u razgovoru za Portal RTV Podgorice da je budžet za 2026. godinu 282 miliona eura, kao i da će u narednoj godini biti obezbijeđeno dovoljno sredstava za redovne i pravovremene isplate.

Tramp: Gledao sam Madurovo hapšenje direktno, kao televizijsku emisiju

Subota, 03.01.2026 | 16:12

Predsjednik SAD Donald Tramp najavio je šta njegova administracija planira u vezi sa upravljanjem u Venecueli nakon što je Nikolas Maduro uhapšen.

„Politička“ diverzija ili tehničke smetnje: Šta je oborilo dronove nad Budvom u novogodišnjoj noći

Subota, 03.01.2026 | 16:01

Kotorsko tužilaštvo moraće da utvrdi da li je neko namjerno oborio dronove hrvatske kompanije tokom svjetlosne predstave dronovima koja je u ponoć na prelazu u Novu godinu prekinuta poslije osamdesetak sekundi na nebu iznad Starog grada u Budvi, ili su bespilotne letjelice pale zbog smetnje od drugih frekvencija iz okoline.

Dobre partije stižu na naplatu - Seltik zainteresovan za Osmajića

Subota, 03.01.2026 | 15:47

Partije Milutina Osmajića u dresu Prestona nisu prošle nezapaženo, pogotovo na Ostrvu - "Glazgov tajms" tvrdi da je Seltik zainteresovan za crnogorskog napadača.

Decenije američkih intervencija u Latinskoj Americi: Maduro nije izuzetak

Subota, 03.01.2026 | 16:10

Sjedinjene Američke Države, koje su objavile da su pokrenule „napad velikih razmjera“ na Venecuelu, imaju dugu istoriju vojnih intervencija i podrške diktaturama u Latinskoj Americi.

Za neprijatelje SAD 3. januar istorijski nepovoljan datum

Subota, 03.01.2026 | 15:40

Operacija SAD u Venecueli izvedena rano jutros podsjetila je svjetsku javnost na ranije događaje koji su se odvijali 3. januara.

Lula da Silva: SAD prešle neprihvatljivu granicu

Subota, 03.01.2026 | 15:36

Predsjednik Brazila Luis Inasio Lula da Silva osudio je vojni napad SAD na susjednu Venecuelu i hapšenje svog venecuelanskog kolege Nikolasa Madura, nazvavši to prelaskom "neprihvatljive granice".

Šta znamo, a šta ne o američkim napadima na Venecuelu

Subota, 03.01.2026 | 15:33

Eksplozije su potresle glavni grad Karakas, nakon što su SAD saopštile da su zarobile predsednika Venecuele Nikolasa Madura.