Srijeda, 16.04.2025 | 15:32
IZVOR: kolektiv.me/Mediabiro

Grnović: U Podgorici juče boravila 1.254 gosta

Prema podacima o brojnom stanju gostiju koje Turistička organizacija Podgorica prikuplja od podgoričkih hotela na jučerašnji dan u glavnom gradu boravila su 1.254 gosta što je 20 odsto više u odnosu na isti dan prethodne godine.




Foto: MediaBiro 

„U gradu posljednjih dana možemo vidjeti velike organizovane  grupe turista, pogotovo onih iz Kine. Raduje nas da se to tržište polako oporavlja i vjerujemo da će u mjesecima koji predstoje ti statistički pokazatelji biti još bolji i da će grad biti popunjen na nivou koji je dovoljan za adekvatan razvoj turističke privrede,“ naveo je direktor TO Podgorica, Dragan Grnović.

Grnović ističe da dominantnu strukturu turista čine gosti iz regiona, Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Albanije sa oko 40 posto.

„Osim Balkana, tu su i turisti iz Kine, Rusije, Turske, Izraela, Velike Britanije, Njemačke, Francuske i drugih država u nekom manjem procentu,“ istakao je direktor.

Kako bi boravak u Podgorici učinili pozitivnim iskustvom za sve turiste, ali i građane Turistička organizacija je za naredni period pripremila bogat program manifestacija.

„Manifestacija Vaskrs u srcu Podgorice koju organizujemo u susret vaskršnjim praznicima, koje ove godine slave svi hrišćani istog dana, organizovaće se u Dječijem parku na Kruševcu 18, 19. i 20. aprila u intervalu između 11 i 15 časova gdje smo pripremili bogat program za cijelu porodicu. Tu će biti igraonice za djecu, muzički program, takmičarski segmenat, mnoštvo vaskršnjih eksponata i divovska jaja,“ najavio je Grnović.

Na Veliki petak, 17.  aprila biće upriličena radionica oslikavanja jaja sa animatorima i maskotama koje će biti zadužene za dobar provod.

U subotu 19. aprila održaće se takmičenje za djecu u vaskršnjem duhu uz igraonicu na otvorenom i prisustvo animatora i maskota.

U nedjelju 20. aprila na Vaskrs će biti upriličeno kucanje vaskršnjim jajima i bogat muzički program uz hor Zvjezdice.

Već narednog vikenda, 26. i 27. aprila TO Podgorica će organozovati Crnogorski manifest.

„To je svojevrsni sajam destinacije na otvorenom i održaće se u univerzitetskom parku u intervalu od deset do 19 časova oba dana. Tu će se predstaviti turističke organizacije sa svojom turističkom ponudom, zatim manifestacije, svi sajmovi,  svi festivali, lokalni proizvođači, gastro i eno ponuda cijele Crne Gore. Osim toga, upriličićemo bogat program uz izložbu oldtimer automobila oba dana. Sve posjetioce očekuje i zabavni program za djecu - igraonica na otvorenom, muzičke animacije, maskote, animatori, dok će za odrasle u večernjem terminu biti upriličena dva koncerta,“ ispričao je direktor TOP.

Proljećno izdanje Podgoričkog pazara biće svečano otvoreno sedmog maja na Trgu nezavisnosti, gdje će sve do 21. maja biti upriličen raznovrstan kulturno-umjetnički program sa gastronomskom ponudom.

“Proljećni Pazar zauzima jako bitno mjesto u kulturnom životu svih naših sugrađana. Na Proljećnom pazaru će ove godine nastupiti Hari Mata Hari, Jelena Rozga, bend Vatra, Tamara Todevska, Dejan Petrović Big Band. Siguran sam da će svi uživati zajedno sa nama tokom ovih, nadam se lijepih, proljećnih dana,” naveo je Grnović.

Ovom prilikom je najavio i niz drugih inicijativa i aktivnosti kojima TO Podgorica unapređuje Podgoricu kao turističku destinaciju.

“U procesu smo izrade panoramskog foto rama koji će biti postavljen u parku prirode na Bukumirskom jezeru i mislim da će biti spreman do početka ljetne turističke sezone. U toku je izrada i Transformersa koje gradi poznati podgorički umjetnik Danilo Baletić. Takođe, TO Podgorica intenzivno radi na valorizaciji kulturne baštine, pa smo zajedno sa Paten Studiom iz Podgorice kroz podršku valorizaciji kulturne baštine uradili digitalnu rekonstrukciju tvrđave Ribnica koja će biti odlična osnova za konzervatorski projekat i potencijalno projekat rekonstrukcije cijele tvrđave. Radimo intenzivno i na valorizaciji arheološkog lokaliteta Duklje i uspostavljanja arheološkog parka Duklja koji će u sebi imati i centar za posjetioce,” saopštio je Grnović.

Dodaje da rade i na tome da Podgorica nakon razgraničenja sa opštinom Zeta izađe na Skadarsko jezero, te su u procesu dobijanja lokacija gdje bi se mogli postaviti pristani za turističke brodove na Malom blatu u blizini izvorišta Bolje sestre.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Butorović: 6,8 miliona eura kazni za manje od dva mjeseca, kontrole se nastavljaju

Petak, 28.08.2026 | 08:07

Više od 11.000 inspekcijskih nadzora obavljeno je od 2. jula do 22. avgusta, tokom kojih je utvrđeno više od 6.700 nepravilnosti, dok je izdato više od 9.700 prekršajnih naloga ukupne vrijednosti 6,8 miliona eura, saopštio je ministar bez portfelja i koordinator svih inspekcijskih službi Milutin Butorović.

Monstat: U julu više od 623.000 turista, ostvareno 3,7 miliona noćenja

Četvrtak, 27.08.2026 | 13:49

U Crnoj Gori je tokom jula registrovano 623.104 dolaska turista, 11,26 odsto više nego u istom mjesecu prošle godine, dok je ostvareno 3.717.441 noćenje, što predstavlja rast od 10,13 odsto, saopšteno je iz Ministarstva turizma, pozivajući se na najnovije podatke Uprave za statistiku – MONSTAT.

U Budvi više od 37.000 gostiju

Četvrtak, 27.08.2026 | 12:07

Prema posljednjem presjeku na budvanskoj rivijeri boravi ukupno 37.625 gostiju, što je rast od 12 odsto u odnosu na isti period prošle godine.

Dragaš: Saradnja sa francuskim partnerima može ubrzati energetsku tranziciju Crne Gore

Srijeda, 26.08.2026 | 13:00

Generalni direktor EPCG Zdravko Dragaš, sa saradnicima, Ivanom Mrvaljevićem, izvršnim rukovodiocem Direkcije za razvoj i investicije, i Lukom Prodanovićem, izvršnim rukovodiocem Direkcije za upravljanje energijom, održao je u Parizu sastanke sa predstavnicima vodećih francuskih energetskih kompanija, među kojima su Akuo i Qair.

Vraćamo se dobrim navikama!

Srijeda, 26.08.2026 | 11:29

Naš mjesečni katalog UHVATI POPUSTE je stigao, pun sniženih cijena za sve što vam treba!

Osumnjičeni za šverc kokaina izručen iz Švedske

Petak, 28.08.2026 | 09:15

Policijski službenici NCB Interpol-a Podgorica – FAST tima za ciljano traganje, uz asistenciju Posebne jedinice policije, realizovali su juče ekstradiciju međunarodno tražene osobe iz Švedske u Crnu Goru.

Crnogorski prevoznici najavili protest upozorenja 31. avgusta: Ne tražimo privilegiju, tražimo rješenje

Petak, 28.08.2026 | 09:05

Crnogorski prevoznici održaće 31. avgusta, od 12 do 14 časova, protest upozorenja ispred Delegacije Evropske unije u Podgorici zbog problema sa primjenom pravila 90/180 dana na profesionalne vozače. 

Pritvorenici u Spužu 1. septembra stupaju u štrajk glađu

Petak, 28.08.2026 | 08:46

Pritvorenici u Spužu odlučili su da 1. septembra otpočnu štrajk glađu i bojkot suđenja jer su im, tvrde, ugrožena elementarna ljudska prava.

Kabinet Milatovića: Odnos prema porodici preminulog ne može biti izgovor za relativizaciju ratnih zločina

Petak, 28.08.2026 | 08:31

Iz Kabineta predsjednika Jakova Milatovića poručili su da odnos prema porodici preminulog ne može biti izgovor za relativizaciju ratnih zločina, ističući da Crna Gora mora poštovati presude međunarodnih sudova, jasno osuđivati ratne zločine i čuvati dostojanstvo žrtava i njihovih porodica.

Ajmo Crna Goro!

Četvrtak, 27.08.2026 | 18:00

Ajmo Crna Goro...

RASHLADITE SE - Ove nas TEMPERATURE očekuju u PETAK

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:43

U petak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Više parking opcija u Budvi i organizovan shuttle prevoz na Exitov Sea Dance festival

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:35

Za posjetioce Sea Dance festivala koji u Bečiće dolaze automobilom biće obezbijeđeno više parking opcija u Budvi, uključujući 18 redovnih parkirališta, kao i pet dodatnih besplatnih parking lokacija: Top Hill, Sportski centar, Lugovi, MOC i Sunny Side. Dodatni parking prostori biće dostupni svakog festivalskog dana od 17 do 6 časova.

Mlađi kadeti pobijedili Albaniju

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:26

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je danas u Tuzima Albaniju sa 2:1, u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

Spajić: Imamo ozbiljne operativne informacije da će zatvaranje poglavlja biti praćeno hibridnim djelovanjem iz dvije države regiona

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:14

Imamo ozbiljne bezbjednosne operativne informacije da će najavljeno zatvaranje novih pregovaračkih poglavlja biti praćeno koordinisanim hibridnim djelovanjem, u koje su uključeni zvaničnici najmanje dvije države iz regiona, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Požar se ponovo rasplamsao u Jasenovu Polju kod Nikšića

Četvrtak, 27.08.2026 | 15:02

U Jasenovu polju kod Nikšića ponovo se rasplamsao požar, koji je danima aktivan na tom području.